Oculus (2013)

Tak tady to vzali trošku jinak nehraje se tu moc na lekačky spíše na psychiku postav, které přechází ze současnosti do minulosti. Dost často neví člověk co je skutečnost a co jen vidiny. Všechno je tu tak nějak netradiční hlavní úlohu tu hraje zrcadlo, které už několik století přináší jeho majitelům smrt je svým způsobem nějak prokleté akorát se člověk nedozví jak. Lehce nadprůměrný horor, který ,ale umí vtáhnout do děje.

Úsvit planety opic (2014)

Pro mě jeden z nejlepších letošních blockbusteru zatím. Nejde tu jen o triky ale hlavní roli zde hrají emoce jednotlivých postav ať už lidí a nebo opic, které prostě vytvořili emočně a lidský nabité osudy. A ještě bych vyzdvihnul triky kde opice jsou ještě lepší a Cesar má viditelný snad každý chloupek na těle.

Need for Speed (2014)

Příběhově je to snad to největší klíše smrt někoho blízkého a následná pomsta. Kvůli tomu tady rozhodně nejsme tady jde o káry a ty jsou hodně nadupadne jsou tu pořádne krasavice . Honičky tu nejsou vůbec špatné ale kdyby se k tomu nějak přidal příběh tak by to bylo mnohem lépe. Tak prostě jen na průměr to dotáhne.

Sabotáž (2014)

Po guvernerování je to pro Arnolda po předchozím nezdaru konečně návrat do pořádných akčních vod. Film je nadupaný krvavýmí scénami a uvěřit, že nějak takhle vypadá jednotka DEA co honí drogové mexické kartely není vůbec problem. Arnold evidentně neřekl poslední slovo a dost na sobě maknul po fyzické stránce, ale. To, ale je jméné ve scénaři Skip Woods ten pán už totálně zkazil předchozí Smrtonosnou past 5 a tady scenaristická bída jen pokračuje. Kdybych měl hodnotit tak film by byl za 4* ale scénař jen za 1*.

Transformers: Zánik (2014)

Nevím jestli zrovna takhle vypada otevření nové trilogie. Jasně je tu nový záporák pro mě snad jeden z nejzajimavějších co byl nově zrozeny Megatron nic pro mě zajímavého. Co se týče oživení nových postav tak jedině Mark Walhberg je svěží vítr zbytek prostě jen do počtu. Co cením je úbytek infantilníhé humoru. Akce opět bombasticka a jelikož Autobotu je snad jenom 6 i hodně přehledná. Co by mohlo zbytek série nakopnout je existence tvůrců Transformeru tady je hodně zajimavých možností.

Zátah 2 (2014)

Tak tohle se sakra povedlo už z jedničky jsem byl dost odvařeny a nechápal jak může film v indonesii tohle natočit. Souboje tu jsou naprosto neskutečne každý se tu valí hlava nehlava a neni to jak v jiných filmech kde hlavni hrdina nemá ani škrábanec tady hrdina trpí a je to prostě reálne každá modřína a krev. Zaporaci jsou sakra hnusni a nechtěli by jste s ními příjít do styku. Závěrečný souboj v kuchyni která je bíla a vidíte jak se postupně zabarví krví obou akterů a jejich rubačka skoro 10 minut trvající to nemá chybu. Sakra se těším na 3 díl za pár let jak se to všechno úzavře. Jasných 5 hvězd a kdyby šlo dám i šestou.

Ulička hanby (2014)

Člověk se prostě úplně v pohodě dostane přes 90 minut času a chvílema se i slušně pobavi není toho tady hodně, ale něco se najde. Elizabeth Banks a kanarkové šaty proč ne.

Na hraně zítřka (2014)

Zatím asi nejlepší blockbuster a ostatní se budou muset hodně snažit. Akce je naprosto paradní a Cruise opět dokázal, že čich na role má jako málokdo. Neustaly restart a začatek od začátku byl geniálně myšleny tady palec nahoru. I chemie mezi Emily Blunt a Cruisem prostě pracuje tak jak má. Rozpočet tu je do posledního dolaru vycucán Mimici dobře uděláni a sakra blbě se proti ním jde. Trošku více se mohlo zapracovat na hlavnim článku Mimiku, ale to je jen pocit. Plných 5 hvězd letošního roku.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Příběhově velmi silné po druhém díle,asi nejlepší X Men film co se týče akce Sentinelové jsou hodně fajn a sakra těžký soupeř nejen pro mutanty. Co uplně mi nesedlo jsou hrátky s časem a člověk v podstatě může odstřelit to co viděl kdysi protože jako by se to ani nestalo. Ale rozhodně jeden z nejšilnějších mutantích filmu.

Veronica Marsová (2014)

Ale jo proč ne seriál jsem nějak moc nesledoval pár dílu jsem ale viděl. Veronica je prostě typicka ženská detektivka drzá, jizlivá prostě strašně do všeho jede a ke všemu je krásna, což jí dost často pomůže v situacích. Návrat to byl hlavně pro fanoušky kteří se částečně na film složily a vytvořili sbirku. Příběhově to bylo fajn hrdinové dospěli nemám naprosto žádny problem se na to časem mrknout znovu.