Red 2 (2013)

Akce opět nesmírně přestřelena jako už jsme viděli v jedničce ale prostě pokud to nebude brát vůbec vážně tak nějak ty 2 hodiny ani nepocítíte že utekly. Obsazení podobne jako v jedničce kde si herci velice dobře sedli plus pár nových postav, které se to snaží oživit. Prostě dvě hodky zábavy,které se opravdu nebude bát.

Don Jon (2013)

Debut který potěšil stopáži která není moc natahovana a celkem pěkný pohled na hrdinu, který je co se týče žen hodně emočně plochy. Nešlo o žádne veledílo ale svým způsobem dokáže zaujmout a pobavit.

Insidious 2 (2013)

V poslední době snad jen James Wan byl schopny ve mně obnovit napětí a strach v hororovém žánru. Děj začal tam kde skončil a mnohem více se rozvedou události prvního dilu a tvůrci si neodpusti i vrátka pro případné třetí pokračováni. Ale už bez účasti režiséra a převzít po něm štafetu bude hodně těžké.

Riddick (2013)

Tak návrat k prvnímu dílu jakož to klasickému na nervy pracujicímu thrilleru, kde člověk neví co se ze tmy vynoří. Je tu vidět skromnější ropzpočet ale to bylo už i v prvním díle a vše šlapalo. Riddick vítej zpět takový jaký jsi byl od počátku.

Ninja 2: Pomsta (2013)

Opět klišovitý příběh z tím nejproflaknutějším scénařem, ale o to tu zdaleka nešlo. Šlo tu o akci a tu nám bylo nabídnuto poměrně hodně a byla jak už jsme si u dvojičky Florentine/Adkins zvykli velmi hezke udělana žádne rychle pohyby kamerou všechno přehledné a rozhodně tu nic nepusobilo nadneseně. Mě se to prostě i podruhé líbilo, i když záporaci byla kapanek meně zábavní než Masazuka v prvním díle.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak kvalitativně si myslím, že v mnohém poráží první díl nejen v tom, že hlavní hrdinové vyspěli a už o nich víme mnoho. Rozhodně je vidět rozpočet, který narostl o pár desítek milionu. I akce je taková dospělejší a neubraní se zvratům v ději. Už jen z hlediska financí je poslední kniha rozdělená na dvě části čili ještě 2 roky si budeme muset počkat na rozuzlení.

Závod s časem (2013)

Víc bečkové to snad ani nemohlo být hnusné lokace v Bulharsku děj vlastně ani není dějem prostě unesou mu ženu a on pro ně musí něco udělat tečka. Snad jediné pozitivum je Ethan Hawke jinak by šlo všechno úplně do kytek. Honičky městem nebyly úplně zlé ale na dnešní špičku FAF prostě naprosto nestačí. Tak nějak zbytečný film, který se chtěl asi svést na popularitě FAF.

2 zbraně (2013)

Mohlo to dopadnout hodně fajn obsazení na výbornou, ale nebylo to úplně takové růžové. Hodně mi vadilo překombinováni děje mám rád zvraty v ději ale tady to nebylo dobře uchopeno. Prvních 40 minut bylo tak nějak rozehřívacích nic moc se nedělo pak už to ale začalo být mnohem lepší hlavní dvojici spolu více komunikovala a prostě to dostávalo větší grády. Nakonec se s toho stala celkem fajnová oddychovka.

Muž taiči (2013)

Na můj pohled hodně slabá arenovka a že jsem už nejednu viděl. Není přesně uchopená a neví v podstatě kam se chce vydat. Souboje tu jsou není jich úplně málo ale z mého pohledu jsou takové nemastné neslané a hlavní hrdina pro mě je tak nějak tuctový a není moc věci čím by jste si ho oblíbili. Co se týče režiséra a jedné z hlavních postav nevím proč přesně do toho žánru se Keanu vydal. Za mě lehký podprůměr

Thor: Temný svět (2013)

Další kousek do fáze číslo dvě pro Marvel a na řadě byl i bůh hromu. Co se od prvního dílů změnilo je to, že více jsou zapojeny lide z Midgardu a o dost více se tady odehrává děj na Asgardu, což hodnotím jako velmi kladně protože tento svět je dost úchvatný. Záporák v podobě temného elfa je dobrá volba je to zase jiný typ záporáka než jsme zvyklí čekal jsem spíš, že bude používat méně vychytávek a bude více útočit na temnou stránku. Už se těším na třetí díl a myslím, že už nastal čas na použití čarodějky Amory jako hlavního záporáka.