Ošetřovatel (2011)

Hodně podobné i když troch jiné než Noc v Muzeu. Z počátku trošku slabší, ale postupně se mi to začalo líbit. Celkem sympatičtí herci v čele s Kevinem Jamesem a Rosarii Dawson. Jasně má to slabší chvilky, ale není jich tolik, aby se člověk vyloženě nebavil a nudil. Jako oddychovka si myslím naprosto ideální.

Vřískot 4 (2011)

V 90.letech Vřískot určoval a vlastně vytvořil pojem slasher neboli vyvražďovačku. Ale od té doby už uplynulo hodně let a nejsem si jist jestli v 21.století je prostor pro tento žánr. Wes Graven se do toho ještě jednou pustil a doufám, že už naposledy. Bylo to průměrné zakončení a chybělo tu takové to "Wau". Asi to je důvod pro 3 *.

Černá labuť (2010)

Tak prvně bych chtě říct, že výkon Natalie Portman je bez debat fenomenální. Daren vytvořil film, kde je třeba trochu zapnout mozkové závity vlastně ne jen trochu. Přeměna bílé labuťě v černou je opravdu drásající. Nemá smyl už co víc říkat 5*.

Green Lantern (2011)

Moc sem toho nečekal a dostal sem překvapivě víc. Osobně si myslím, že v současné době se má šanci od DC Comics prosadit pouze Batman a Superman a to je asi tak vše. Green Lanterna sem měl možnost vidět ve dvou animovaných filmech a musím přiznat, že mi k srdci moc nepřirostl. Ale ve filmovém podání Ryana Reynoldse je to postava sympaticka. Celý film je vidět, že pracoval s velkým rozpočtem jen by to chtělo pojat trošku jinak. Nevím jestli to je ne moc dobrým scénářem nebo prostě jen tím, že Martin Campbell není už taková jistota kvality jak vždycky. Bylo to ale celkem fajn a nenudil sem se.

Sucker Punch (2011)

Nemůžu se zbavit pocitu, že scénář se upravoval podle toho jak se Zack Snyder vyspí. Pokud bych měl hodnotit tak říše fantazie a sny hlavní protagonistky posunují film do průměru místy až nad průměru. Ale k čemu to je když, je to jen část a zbytek filmu je v nějaké léčebně a bůhví o co v tom filmu vůbec jde mám pocit, že i tvůrci nevěděli přesně kam má film směřovat. Je to velké varováni jelikož ze Supermanem si to nemůže studio dovolit prokoučovat tak musí velmi obezřetní a Snydera si pohlídat.

Insidious (2010)

Od Kruhu s Naomi Watts sem neviděl strašidelnější film, který by u mě vyvolal pocit napětí a strachu až James Wan to opět dokázal. Nechci tady spoilerovat, ale konec je dost šokující, ale to nechám už na vašem posouzeni.

Něco jako komedie (2010)

Co tu máme kluka kterému se sype život a neví co dělat tak se dobrovolně zavře na psychinu. Máme tady pět dni v psychiatrickém ústavu, kde jsou nejrůznější postavy a jejich problémy. Celkově se to odehrávalo v takovém normálním ažř lidském tempu prostě to dost připomínalo skutečný život. Byl jsem celkem překvapen a musím říct, že se mi to líbilo. Jo a je tu Zach, který si tentokrát nehraje na blbé hovado, ale snaží se dát roli i trochu dramatičnosti.

Útěk ze Sibiře (2010)

Film s nálepkou podle skutečné události ve mě vždycky vyvolá obrovský zájem. Film je hodně depresivní a drsný a hrdinové si musí protrpět neskutečné muka než se dostanou do svobodné země a ne všem se to podaří. Z politického hlediska byl podle mě Stalin, který zavedl tábory Gulag kde byli odesláni nepohodlní lide stejná zrůda jako Hitler. A minimálně film stoji za zkoušku vidět jak to v takovém táboře vypadalo. Nečekal sem to ale film u mě získal velkou cenu kvality.

Kazatel (2011)

Všechno začalo Bladem a doposud jim to skončilo. Všechny další pokusy o pořádný upírský film dopadlo přinejlepším průměrně. A tento film je toho důkazem jediné co stojí za zmínku je Paul Bettamy, který se od Legie zařadil mezí příjemné postavy akčního žánru. Děj nedával moc smysl akce nebyla špatně udělaná to je pravda, ale nebylo ji zas tak mnoho. Dopadlo to hodně průměrně, ale zhlédnout by jste to měli ať si uděláte sami obrázek.

Nájemní zabijáci (2011)

Van Damme na to rozhodně narozdíl od Segala ještě má a má co akčnímu žánru dat. Jeho opětovné spojení je Scottem Adkinsem se myslím velmi povedlo. Jako místo lokace bylo zvoleno Rumunsko které pro béčka se pomalu stává jejich hlavní destinaci. Nevím jestli to bylo verzí filmu kterou sem měl k dispozici, ale dost zvláštně na mě působil filmový filtr tak trochu do zvláštního odstínu se odvíjel. Nebudu zastírat, že Van Damme je můj oblíbenec, ale myslím si že film byl velmi dobrý akce bylo dost akorát se mohlo více zaměřit na osobní souboje místo na střelbu, ale to je jen můj postřeh.