Tartarus (2010) odpad!

No kdo mate pud sebezachovy- vykaslete se na to. Kamera no to je tedy panec ku hruza des. nizkorozpoctove nebo spis nulorozpoctove studentske filmy jsou proti tomu Spielbergovina. Dialogy jsou trochu retardovane. Pribeh o nicem. Inu myslenka posadit hruzneho vseholidozrajiciho ufona do Napoleosnke doby- proc ne. Ale ne prosim takhle. Co me zaujalo byla hudba. Ta je uchvatna. bohuzel do jineho filmu. Vydrzel jsem asi 5 min. Pote co pri prichodu do prvni vesnice zacne kdakat slepice a stekat pes asi 15s. smycce mi dosly nervy. To jako opravdu ne. Ordinace v debilni zahrade je proti tomu Oskarovej snimek.

Hanna (2011)

Tak tak, becko jako vysite. Na strane druhe, prekousl jsem to a kokal dal... nelituji. Soundtracj se delal asi celej na jednom sjetym vecirku a par widlofilu, ale nebylo to tak daleko treba od Matrixu. HLavni mlada herecka se celkem vyvedla a to ani nemluvim a lesbickem poliku v cca 15ti letech. Mno Eric Bain tedy nic moc, ve svem veku uz by mohl zvladat vic, nez Klingonstinu, ale jak jsem rekl.- kloubouk dolu za vykon Saoirse. Ten ledovy vyraz v kombinaci s muzikou- prijemna akcni oddechovka.

Ponorka (1981)

To, ze je to vyborny film je asi jasne uz podle dosavadniho hodnoceni. Nekteri herci cloveku prijdou sppise jako vojaci. Vykony maji sve rezervy. Hudba jako takova je jen o sonaru, vetru a jedne dokola hrane pisni... na druhe strane... proc ne. Funguje to. Po par minutach v hlubinach, kde slysite jen sonar zacnou kvilet plechy kroutici se pod tlakem az s sebou cuknete. Nevidel jsem lepsi film, ktery by dokazal navodit vice "ponorkovejsi atmosferu". A konecne i trochu jiny pohled na Nemecke vojaky- ne jen ten medialne uznavany, ale opravdu jako na vojaky.

Super 8 (2011)

Mno... takové trochu dětské béčko, kterému nezbyly peníze na herce a efekty... na straně druhé je to asi nej dětské béčko tohoto typu, co jsem viděl. Dialogům bych se moc nebránil, ty celkem šly. Ron Eldard byl asi jediný dobrý dospělý herec (škoda). Ale třeba Zach Mils mě docela potěšil. Nějak jsem při dojemnějších scénách tušil docela nadějného herce. Tak jsem zvědav. Obecně vzato myslím, že filmek neurazí a ani neuchvátí. Některé scény vypadaly celkem ok (zejména ty hrané, děti a city to je moje :-D ale co se efektů a hudby týče... slabší káva.

TRON: Legacy 3D (2010)

Hrůza děs a běs. Myslím, že krom hudby tam není snad nic. Asi nějaký mediální omyl. Už původní verze nebyla zrovna filozofickým počinem.- budiž, ale tady? Tady není nic. 3D projekce v Letňanech začala a skončila u titulků a pár neonových čar. Dávám 1* za skvělou hudbu jinak zcela vybrakovaného žánru, hrozné dialogy a ještě horší zpracování. Jestli jsem si z tohoto filmu něco odnesl, tak maximálně vyblikané oči. Snad kdybych vypnul obraz a pouze poslouchal, mohly by ty hvězdy mít možná dvě.

Černá labuť (2010)

Darren Aronofsky se nám opět ukázal v tom nejlepším světle. Jeho poetické podání je prostě kouzelné. Je sice pravda, že fontána mi třeba tolik nesedla, ale to nemusí nic znamenat. Skvěla hudba, báječná kamera a nemluvím ani o záplatce. Mám rád filmy, u kterých ještě dlouho po konci musím přemýšlet. Jen takový film, na který se nazapomíná zaslouží 5*