Blade Runner (1982)

Na tomto filmu mě jednoznačně dostala hudba od Vangelise, která filmu sedla jako hrnec na prdel nebo prdel na hrnec? Musím říct, že Ridley měl v 82 docela bujnou fantazii jak bude vypadat svět v roce 2019, ale nic to nemění na tom, že film je skvěle natočený a se skvělým Hauerem, ve skvělé minimalistické atmosféře, kterou dělá především již zmíněná hudba od Vangelise. Jediný a podstatný problém filmu je, že se táhne jako smrad a několikrát jsem se přistihl, že ho vůbec nevnímám.

Rozhovory před popravou (2011) (TV film)

Ono to není ani vyloženě dokument o samotných popravách v Číně, ale spíš dokument o pořadu, který se v Číně vysílá a jeho tématem jsou rozhovory s odsouzenými k trestu smrti před popravou, a který se teší celkem velké popularitě. Je pravda, že je to v mnoha případech děsivé, není moc příjemné se dívat na lidi, kteří mají pár minut před smrtí ať už udělali cokoliv.

1984 (1984)

Kniha je parádní, ještě několik dní po dočtení mi ležela v hlavě. Podívat se na tento film bez znalosti knihy je naprostá hloupost. Filmu se podařilo pár skvělých momentů, ale opět, bez znalosti knižní předlohy jen těžko to může někdo docenit a hlavně pochopit. Ve filmu mi jednoznačně chyběl ten děs, ta atmosféra, ta síla Strany. Ale i napětí...

Prokletý ostrov (2010)

Ty brďo, koukám na ty hodnocení a jediné co mě napadá je, že to taková pecka není. Něco tam drhlo a takový konec a lá Šestý smysl mě tady na prdel neposadil. Je to pěkný film, je to dobrý film, ale po druhé se na něho už jistě nepodívám. I Leo je tam takový nemasný neslaný.

Jak vycvičit draka (2010)

Opravdu fajnový animáček pro haranty a starší. Sice někteří draci vypadají opravdu exoticky až divně, ale věřím, že dětem a mojí starý se to musí líbit.

Zlatý kompas (2007)

Slabota. Velká Slabota. Děj je slabý jak čaj, ale hlavně úplně nezáživný. Některé diology jsou opravdu hodně naivní i snad pro děti. Je to fakt o ničem a ten utípnutý konec je kapitola sama pro sebe.

Super drbna (2007) (seriál) odpad!

Strašná sračka.

Pozemšťan (2007)

První film, u kterého absolutně nevím jaké mám dát hodnocení. Je to tak na jednu nebo čtyři hvězdičky, fakt nevím. Námět výborný, jen se ho nepodařilo víc uchopit za koule a diváka pořádně posadit na prdel, pořád jsem čekal nějaký wow nebo tak něco a ono absolutně vůbec nic. Asi za to můžou ti herci, kteří jsou spíš podprůměrní a podle mě se chovali tak nějak nepřirozeně a ten scénář, který jako by nevěděl jak se s námětem pozemšťana, který žije na zemi již 14 000 let vypořádat. Dialogy jsou v kombinaci s nemasnými a neslanými herci docela povrchní až nezajímavé... No já fakt nevím, a nebo že by to byl nakonec odpad!?

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Je zajímavé, že já se u amerických akčních filmů nasměju kolikrát více než u amerických novodobých komedií, u kterých se nesměju snad vůbec. Terminátor tři je skvělý akční film, s béčkovou zápletkou (pořád ty přerostlé toustovače nahánějí členy Connrovic rodiny), ale i vtipnými hláškami v podání Arnýho. Děj ubíhá pěkně svižně a končí i lehce nečekaně. Prostě parádní film na nějaký nudný večer, ale mozek u něho škvařit určitě nebudete, což je jen a jen dobře.

Velkej biják (2007) odpad!

Další ukázkový odpad! Po dvaceti minutách jsem tuto trapnou debilitu numero uno vypnul a zapřisáhl jsem si, že už nikdy nebudu koukat na americké ko*otiny jako byla tato. Přísahám!!!