Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Auta jsou pro mě vším. Celou patnáctou sérii jsem shlédl během jednoho jediného dne, šestnáctou vždycky v pondělí, poté, co byl vysílán nový díl a hořím nedočkavostí na červen, kdy se má začít vysílat řada sedmnáctá. Miluju Clarksonovy kecy, miluju větu "How hard could it be?" a co miluju nejvíc, to jsou jejich výlety, třeba přes Vietnam na fichtlech, přes Amazonský prales k Tichému oceánu, přes Botswanu v autech s pohonem jedné nápravy nebo na severní pól (jo, autem). 6*

Ronin (1998)

Velmi zajímavý film plný dějových zvratů, plný chvil, kdy divák neví, kdo s kým je teď a kdo s kým bude za tři minuty. Bonusem budiž nádherné Nice, které jsem měl možnost několikrát navštívit, a perfektní (a patřičně dlouhé) honičky v autech.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Dokoukáte se na jeden díl a už pouštíte další, protože hoříte nedočkavostí a musíte vědět, jak to bylo dál. Dal bych fullhouse, kdyby místo slova fuck nepoužívali něco jako frak. edit: Po shlédnutí všech čtyřech sérií měním na *****, taková pecka si nic míň nezaslouží, frak nefrak.

Město žen (2009) (seriál)

Poměrně svižně běžící seriál s krásnou Courteney Cox a kousavou Christou Miller v jedněch z hlavních rolí. Kvalit Scrubs nedosahuje (i když zde hraje půlka nejlepší herecké dvojice ze Scrubs - již zmíněná Christa Miller, jejíž postava by se klidně mohla jmenovat Jordan namísto Ellie), ale jako seriál k pobavení je velmi příjemný. Potěšil mě poslední dvojdíl se silným odkazem právě na Scrubs.

Equilibrium (2002)

Bojují proti válkám, přitom sami jednu vedou. Vymýtili nenávist, přesto všude chodí po zuby ozbrojení strážci ne nepodobní Gestapu. Dokud existuje člověk, budou existovat války.

Iron Man (2008)

Celý film jsem se nemohl zbavit dojmu, že jsem to už někde viděl. Trochu to připomínalo i Golema, ten se taky zapínal takovou kulatou věcí, co se do něj vložila. Pokud pomineme fakt, že hlavní hrdina vyrobil ze šrotu v jeskyni neprůstřelný, ohnivzdorný oblek, to, že v jeho druhé verzi měl dost paliva na to, aby doletěl, kam se mu zachtělo a přesto policajti nebo kdo to byl jezdili v Crown Victoriích, dá se na to dívat, hlavně kvůli krásné sekretářce, charismatického Roberta Downeyho a krásným autům. Jen doufám, že ta AC Cobra byla replika.

Světová invaze (2011)

Taky jste si ve všech válkách všimli toho, že se veškeré boje vždycky zastaví, aby mohli vojáci mezi sebou nebo k civilistům hluboce a srdceryvně promlouvat? A že mají vždycky čas se umýt a nanést si znova make-up uprostřed lítých bojů? A že civilista, evidentně podělaný až za ušima, umí střílet z M4A1? A že by toho E.T.ho trefil, kdyby s tím máchal jak uklízečka smetákem? Při vypnutém mozku bych to ale hodnotil jako obstojný výplach, který je občas třeba. 5/10

Počátek (2010)

"Nejhorší parasit je myšlenka. Čím víc se snažíte, tím obtížnější je se jí zbavit." Inception není nejtěžší film k pochopení, ale o je o to více strhující, o to napínavější. A konec filmu...

Top Gear (1978) (pořad)

Auta jsou pro mě vším. Celou patnáctou sérii jsem shlédl během jednoho jediného dne, šestnáctou vždycky v pondělí, poté, co byl vysílán nový díl a hořím nedočkavostí na červen, kdy se má začít vysílat řada sedmnáctá. Miluju Clarksonovy kecy, miluju větu "How hard could it be?" a co miluju nejvíc, to jsou jejich výlety, třeba přes Vietnam na fichtlech, přes Amazonský prales k Tichému oceánu, přes Botswanu v autech s pohonem jedné nápravy nebo na severní pól (jo, autem). Tohle je život mých snů.

Black Books (2000) (seriál)

Vždyť on Bernard ani nechce prodávat ty knížky. On chce jen pít víno a kouřit. To Manny a Fran mu z toho dělají knihkupectví. "Přidejte trochu levandule do mléka, opusťte město s pomerančem a předstírejte, že se tomu smějete."