Sejmout zabijáka (2011)

Remeselne dobre natočený film, ale ak to porovnám s "Punisher" tak na toho tento film nemá. Priemerná gangsterka s nevýrazným hereckým obsadením, a priemernými až podpriemernými hereckými výkonmi. V jednom je však jedinečný. Nie je to čistokrvná gangsterka, zameriava sa skôr na osobný život Dannyho Greena, ktorého zvláštne zahral (mám z jeho stvárnenia Dannyho Greena zmiešané pocity) mnou neokukaný Ray Stevenson. A film má výborný záver.

Ip Man (2008)

Bol som skutočne milo prekvapený kvalitou tohoto filmu. Je to jeden zo filmov z oblasti martial arts, kde sa dej približuje ku kvalite predvedenia bojových scén. Film o wing chun, ale i sólo pre Donnieho Yena. Takto by sa tiež dal tento film charakterizovať. Choreografia bojových scén je skutočne výborná a hlavne scéna Yip Mana s "japonským karate" nemá chybu. I keď scénar si mohol odpustiť historický pohľad na okupáciu Číny. Pre mňa to je v tomto filme úplne zbytočné a zavádzajúce.

Cesta draka (1972)

Kvalita spracovania filmu ako i prezentácia bojových umení je poplatná svojej dobe. Aj keď s Bruce Leeom. Škoda, že tento film nevznikol o nejaké to desaťročie neskôr. Tak by vyniklo viac neskutočné bojové majstrovstvo Brucea. Takto je to len podpriemerný film čo sa týka hereckých výkonov, kamery, scénara, či réžie, s nadpriemernou jedinečnou legendou martial arts - Bruce Leeom.

Počátek (2010)

Určite najlepší film Christophera Nolana. Bol som odchovaný "trilógiou Matrix", ale toto je niečo iné (i keď...). Fascinujúce. Nečakal som, že sa dá natočiť sci-fi s tak logicky prepojeným dejom., ako puzzle, ale priestorový, kde jedna vrstva nadväzuje plynule na druhú. Má to však jednu chybu, nie je možné prestať film sledovať ani na chvíľu, lebo potom jednoducho dej ujde do neznáma. Čo sa týka hereckých výkonov, tak ani jeden z hercov nezaváhal a bodovali všetci. Scénar je fakt prepracovaný, kamera stíha sledovať pohľad rešiséra, ale nad tým všetkým pre mňa čnie hudba. Tá má teda "grády".

První liga (1989)

Príjemná komédia, ktorá ani rokmi nestratila všetko zo svojho pôvabu. I keď mnohé z nej už nie je, čo dnes diváka osloví ako TV film na podvečer sa dá pozrieť. Postavy sú síce vykreslené spôsobom "akoby ich jedna mater mala", scénar je robený rutinne, ale oproti dnešnej predstave komédie (až na výnimky) tento druh zábavy je omnoho inteligentnejší a nerobí z divákov obmedzených hlupákov. Charlie Sheen tu ešte skutočne i niečo ako herec predviedol a atmosféra záveru filmu, keď sa hraje pred plným hľadiskom, tak to ma oslovilo.

Ďábel (2010)

"Kde je satan, tam je i boh". V tomto filme sa však zúčastneným podarilo taktiež dokázať - "kde je zlý film tam je i dobrý". Skutočne po dlhšom čase temný thriller (ku hororu mu ešte niečo chýba), ktorému nechýba atmosféra, napätie a pointa. Keď si k tomu zoberiem výborné remeselné spracovanie, kvalitné herecké výkony, príjemnú stopáž výsledkom je pre mňa nadpriemer. Niečo, čo sa oplatí vidieť. I keď nič nie je dokonalé. Trocha mi vadili časté úlety z kabíny výťahu, ktoré nie vždy mali svoje opodstatnenie a zbytočne rozbíjali a ochudobňovali príbeh.

Drive Angry (2011)

Režisér by mal správne mať priezvisko Patrick "Loser", i keď nie je všetkému vinný. So scénarom sa toho veľa robiť nedalo, ale prečo nechal poflakovať sa hercov, to nerozumiem. Aj ked je to typicky B-čkový film, tak z toho mohlo výjsť i niečo lepšie. Škoda. Námet to bol zaujímavý. Posledná šanca ako sa spasiť pred peklom. Nevyšla. Amen.

Templář (2011)

TV inscenácia natočená v exteriéroch. Dej ako taký pokuľháva, postavy sú povrchne vykreslené, celé to zachraňujú herci, "krvavé jatky" a prekvapujúco i dialógy. A teda nikdy som ani len netušil, že Dáni hovoria plynule maďarsky, dokonca hovoria ňou viac ako vlastnou. A že dvadsiatka dokáže odolávať tisícke, no...hrad je hrad. Ale suma sumárum, keď som išiel pozerať, nečakal som veľa. A pravdu povediac, ani veľa som toho nedostal.