Mikecat

Slovensko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 10.4.2021  14:31

výborný nápad na komédiu: v policajných prevlekoch z karnevalu do ulíc a hochom sa to začne líbit. O komické situácie tu nieje núdza, fakt sa človek nasmeje, v druhej časti však začína prituhovať a je to viac crimi ako komédia, ostré streľby mučenie a vtipu tak za náprstok. V sumáre príjemná komédia aj na ďalšie zhliadnutie. ws

• 9.4.2021  19:21

Nevyužitý potenciál road tripu učiteľky a jej kamošky sexice na floridu. V lietadle začnú súperiť o sexi chlapa, ktorý sedí medzi nimi v lietadle. Pre hurikán sú uväznení v hoteli, nie moc zábavné a nie moc prepracované súperenie pokračuje. Keďže sexoš sa ponahľa na svadbu a oni su z neho hotové prenasledujú ho naďalej spoločnou cestou autom. Zopár erotických scén vášnivého sexu končí ráno bitkou v penzióne. na záver kúsok morálneho ponaučenia priateľstva.

• 5.4.2021  09:19

1* davam za scenérie a efekty. Inak film nestojí za nič, žiadny úvod, zápletka, napätie, príbeh absolútne nič. Chlpatá veľká gorila utaká kričí a bije sa do pŕs, Godzila sa potapa, vynára a ničí mesto modrým plamenom z papule. Potom sa k tomu pridá Robopríšera a kričia a ničia všetci všetko a konec! Totálne spackané a odfláknuté. ws

• 28.3.2021  09:37
    Roztržitý (1970)

Roztrzita osobnost roztržitého Richarda je úsmevná, výborný nápad so zámenou Pierra a šéfa. Režisér, scennárista a herec v jednej osobe až moc tlačí na pílu a výsledný efekt nieje až natoľko zábavný. ws

• 27.3.2021  08:05
    Díra (2019)

Kópia Kocky v diere. Monology toho dementného starca ma nesmierne vytáčali. Ale inak dosť zaujímavé, ubehlo to bez zbytočných hluchých miest. Nápad a morálny odkaz myslený celkom dobre, ale zlým spôsobom. Inak väzňom v dolných patrech niekedy nezostane nič...Položme si otázku každý: keby nemáš čo do huby, čo spravíš?...ws

• 7.2.2021  11:04
    Next (2007)

Iluzionista Cage vidí udalosti spojené s ním 2 minúty dopredu. Vinikajúca úvodná scéna v kasíne a vlastne je to vinikajúce až do konca, či nie do konca? Ako to je? deje sa to, či nie. Prestrihy Chrisových vidín a skutočnosti nás držia v napätí a pozornosti, spojené s akciou, nukleárnou bombou a zápletkou s tajomnou kráskou (Jessica Biel) vytvárajú excelentné dielo. "I made mistake!.." A áno, nezdá sa vám to, titulky idú pospátku. ws

• 4.2.2021  22:05
    60 sekund (2000)

Svižná akčná zlodejina s excelentným Nicolasom, umelou Angelinou a výborným Delroy Lindo, celkovo herecké obsadenie a výkony fakt na úrovni. Úžasný Moby v úvode. Pár dialógov na oživenie : "Hele, ja si s tím už poradím..." Hoří ti kuchyň..."; "Nedostanu se k tobě cez saltpaku " "a ty bys nerada poškodila synchrony.." zmizeli, jdeme na to"..."dobrý brzdy" ...;"Had se bude zítra plýžit autobusem..." "nejsem jako mý brácha, neopustím kámoše" - "ty bys taky zasloužil pár facek"..."Pane, pane jste v pořádku?..práve jste totiž projel zdí..." Hudba, akcia, príbeh, spracovanie, kamera, plánovanie krádeží aut naprosto parádne, ako aj záverečná scéna s Eleanór / Shelby GT500.

• 31.1.2021  20:06
    Fatale (2020)

Slabé 2**. Úvod celkom fajn - tajomný, erotický: "dáš mi ten telefón?".."Ješte jsem s tebou neskončila" Hilary sa ventiluje vo Vegas ako aj ženatý Michael, ten výraz keď ju potom zbadá ako policajtku vo svojom dome, začínajú grády. Keď následne prichytia jeho spolumajiteľa firmy s jeho manželkou sa thriller premení v krvavé jatka a klesá na úrovni. Ďalší dosadený černoch, čo nevie vôbec hrať, žiadna mimika, herecké pohyby, proste to celé prekráčal a zarobené.

• 31.1.2021  19:55

Príjemný romantický film na nedelné popoludnie. Komédia to veľmi nieje ako skoro nič s W.Allenom. Prevažuje príbeh, návšteva "zákazničiek" sem tam aj korenistejšia scéna, výborný židovský prenasledovateľ Liev Schreiber ako aj zvodná sexi dračica Sofia Vergara. Práca gigola nieje ako si všetci myslia len o posteli, je to predovšetkým profesionálny spoločník. Všetko sa otočí, keď gigolo spozná židovskú vdovu a ukáže jej nový zmysle života. Unesú pasáka, Vanessa všetko vysvetlí a gigolo možno práve našiel svoju lásku.

• 5.1.2021  20:18

Príbeh polepšeného zlosyna Gru pokračuje v kruhu rodiny, kým mu mexický zlosyn Wduardo neukradne vynálezcu a mimoňov (mimochodom sú to žlté tic tacy). Následne sa Gru snaží prekaziť viaceré rande najstaršej "dcéry", kým do toho nespadne sám. S úlohou nájsť zlodeja špeciálneho fialového séra mu totižto pomáha sexi špiónka Lucy s otrasnou tvárou a nosom (možno preto sa k sebe hodia..). Top scéna mimoni na pláži. Opäť nieje čo vytknúť.

• 4.1.2021  16:09
    Čertův švagr (TV film) (1984)

Veľmi zaujímavý námet, aj dobre spracovaný, no predsa na tú dobu v televíznej inscenácií to prikladanie pod kotly ma vytáčalo, ako hádzal tie polená do diery, kde nič nehorelo. Zaujímavá zápletka, vidieť, že sa v medziľudských vzťahoch nič nezmenilo za 36 rokov, stále tu budú dobrí utláčaní a zneužívaní a zlý podliaci čo nemyslia na nič iné len na seba a svoje plné vrecká na úkor biedy a trápenia druhých. ws

• 4.1.2021  16:00
    Já, padouch (2010)

Zábavná zaujímavá akčná rozprávka s morálnym odkazom, sklamaniami, nádejami a splnenými snami na jednej strane chúďatá deti z domova na druhej srandovný vyrypujúci mimoni. Zloduch so srdcom a bankár s doktorom vynálezcom bez srdca zakončené ako inak ako rozprávkovo. Ani nieje čo vytknúť. ws

• 2.1.2021  19:30

Opäť vinikajúci úvod, neskoršie sklamanie z príbehu a výkonu nehercov. Pavlásek ako vodník fajn, ale neskutočné nemehlo, aninka krásne dievčatko s ešte krajším spevavým hláskom a tam to končí. Cez les k rybníku, cez les k rybníku, cez les k rybníku, s takým námetom a kúzelnými predmetmi ako vodník, čarodejnica, živá voda medailón by to chcelo viac kúziel viac čara a celistvejší dynamickejší príbeh. Troška to vie aj troška lepšie akoby mu dochádzala energia a entuziazmus. Celkovo nie najhoršie, mladá Aninka mohla dostať viac priestoru na krásny spev. Sem tam sa dalo aj pousmiať na neohrabanom Pavláskovi: "buchty a vínečko" to je lepší jak voda - fuj. Príroda veľmi pekná.

• 2.1.2021  16:29

Príjemná rozprávka s královninými vtákmi (vždycky je v tom nejakej pták.. :)) čarovnými predmetmi, peknou zato zamračenou krajinou, zmluvou s čertom, svätou Kryšpínou a starým mlynom. Prvá časť veľmi zaujímavá - parádny šušlajúci čert, perfektný kníže pekel - vyzerajúci ako ozajstný satanáš, Štepánka so Štepánom užívajúci si života a královninou úmluvou psanou krvou - pecka. Po odchode satanáša zo zámku odchádza aj elán z hercov, kameramanov a réžie. Triky sú umelé a slabé, scéna s nebezpečnou vílou, ktorá topí a láka mládencov svojím krásnym spevom úplne odfláknutá: "daj mi prosím ťa zrkadlo", "tak dobre tu máš " - to čo akože bolo?! žiadny dôvtip, výmysel, humor, akcia,.. - nič a čert sa preto namočí po kolená do vody! ako aj celková Štepánová púť za kúzelným kvetom a vyslobodením svoj drahej zo zajatia strašne slabá, nezvládnutá, nezaujímavá - miesto hrozivého pekla stará chajda s pár potkanmi na rebríku.

• 2.1.2021  16:08

Napriek tomu, že Stevena mám rád, keď porovnám tento snímok s poslednou jeho tvorbou, tak veľmi slušný duchovný odkaz ale celkovo nedotiahnuté, akoby narýchlo zbúchané. Zastavme sa, popremýšľajme nad sebou a svojim správaním, "musíme to udelat, lebo je to správné". Film viac zameraný na duchovno, mistrov a Guru, ku ktorým ako k strarším a múdrym občanom chodia mladý pre rady. Akčné scény krátke, rýchle, väčšínou bez zbraní, zato kvalitné.ws

• 28.12.2020  15:21
    Čertí brko (2018)

Jedna výborná paro-rozprávka o čertoch a nenažrancoch. Chudák Bonifác so svojími vynálezmi zostane okradnutý na zemi, nezostane mu nič iné, len sa zamilovať a zaspievať si: "Krucifix - ja jsem chytil poezii". A celkový nápad s KPZ, fofrnec, čarovná ihla, ktorej výtvor vydrží iba deň, buřty a pivo, rebelka Jana Plodková, čerti v krčme, parádny Latinák, ktorý veľa priestoru nedostal, krajčír, ktorý nešije, samé zaujímavosti ktoré, keď sa stretnú v jednom dejstve vzíde veľmi pekná, zábavná a zaujimavá rozprávka. Tvorcovia: chceme viac takých rozprávok! a diky.

• 28.12.2020  15:05

Veľmi pekná ukážka toho, že so silným a prepracovaným nápadom a príbehom sa dá v divákovi vyburcovať riadna dávka emócií a taktiež ukážka silnej osobnosti a charakteru ľudí, čo viac konajú a menej melú pántom, pritom ich inteligencia je na vysokej úrovni. Celý dej sa odohráva na dvoch dejstvách dokopy s cca 6timi postavami. Nenásilný dej sa pomaličky rozvíja a postupne ako bodnutie ihlou nám réžia ponúka nejaké to tajomstvo, vzrušenie. Napriek tomu, že žiadna ženská sa nevyzlečie, hlavnú hrdinku uvidíme iba v nočnej košeli, vycítiť tu príťažlivosť a vášeň podvedenej Joanny. Vnučka chlapa ktorého opatruje spolu s kamoškou si z nej vystrelia a píšu jej zamilované listy v mene vnučkinho otca, ktorý žije v Chicagu. Joanna vzrušená listami sa vydáva na neznámu adresu, kde dorazí v noci k opustenému hotelu. Svojou usilovnosťou a pevnou vôľou dokáže toho zmeniť oveľa viac akoby sme čakali. Keď bezmocná a naštvaná zostane stáť v dezolátnej kuchyni, chytí sa roboty, Ken sa jej pýta: "Co deláte?""Myju podlahu. Musím neco delat.." psychologická odpoveď ako sa ukludniť v takejto situácii. Veľmi pekná záverečná scéna: "Co chcete?""Už mám co chci" a úsmev. ws

• 1.12.2020  20:51

Takto to dopadne, keď sa šetrí a do filmu ktorý je o srande, perverznosti a krásnych ženách rolu dostane tlstá škaredá indka, aziatka a mulatka celkom ujde, "stiflerica" ktorá si kozy zabudla doma, škaredý hlavný herec, ktorý je nováčikom na škole pred maturiťákom a všetky 4 škraty sa doňho zbláznia. Aziatka sa rozíde s partnerom černochom, ale nedá jej to a sexujú na každom kroku, len to pripomína akurát tak dva zajace: trrrt bum, žiadna schopná kamera, nič nieje vidieť, robia to v tričku a nohaviciach,..jediný zaujímavý a trochu vtipný moment pri skúške vibrujúcich nohavičiek a záverečná zápletka a rozuzlenie. Škoda času. ws

• 1.12.2020  20:41
    Tenet (2020)

Super nápad, výborný potenciál a oni obsadia do hlavnej role nezáživného zarasteného černocha, ktorý nevie vôbec hrať, nepozná ani len mimické svaly, len krúti hlavou, prechádza sa, sem tam pobehne a brzdí šmrnc celého filmu, no otras. To už lepší by bol poľudštený upír, ktorý zahral výborne parťáka a mozog celej operácie, aj ked tenet tvrdi opak (chce si to dokázať sám sebe) a naj bol geniálny Kenneth Branagh ktorý zahral bravúrne. Trochu to celé pripomínalo "INCEPTION" len bez eufórie nadprirodzenosti. Ide vlastne o dej v deji, kde jeden je reálny a druhý je invertný a zaujímavo sa prelínajú a máte možosť stretnúť sám seba. ws

• 18.11.2020  21:52
    Sám doma (1990)

Samotný nápad je za 5*, ako aj prevedenie a nekonečná vianočná klasika pre radostnú uvoľnenú atmosféru vedieť si vážiť rodinu a zachrániť vianoce pre deti s riadnou dávkou humoru a akcie.

• 16.11.2020  20:28
    Future World (2018)

Ako sa mohla Mila dať nahovoriť na túto púštno bike narko frašku. úvod sluboval niečo zaujímavé, keď mladíci na motorkách vstúpili do striptízového klubu a použili strelnú zbaň, čo bola vtedy vzácnosť. Vynikajúci nápad s ovládateľnou modro-zeleno okou sexi roboženou na povel, ktorá sa vzoprie programu - dovtedy tak za 3*, následný zbytok filmu nezachráni ani lesbo scéna robotky s feťáčkou ani záverečné jatka ani princ zachraňujúci spolu s robotkou svoju matku/Lucy Liu/.

• 30.10.2020  19:11

Komédia to rozhodne nieje, taký rodinný príbeh kopírujúci Beethovena, krížený s Komisárom Rexom, neskôr čierna slečna láska ďalšieho psa, ten je unavený a psí hlas sa prevtelí do väčšieho psa, ktorého zlý belosi týrajú. Keď ho vyhodia na cestu, vracia sa späť na farmu, kde zomrel prvý pes, ktorého majiteľ je už v zrelých rokoch a stretne lásku zo strednej, ktorú bez vysvetlenia v tej dobe odkopol a majiteľ nakoniec v štvrtom psovi spozná toho prvého. Veľké sklamanie schizofrenického psa, aj keď režisér a scenár chcel asi navodiť atmosféru psích rokov v porovnaní s človekom, ale ten prechod sa mu moc nepodaril. Najčastejšia veta vo filme: "Jsem moc unavený, musím si oddýchnuť", "Je moc smutný, chtěl by jsem mu nejak pomoct, ale nevím jak..." ws

• 28.10.2020  18:03
    Pomsta (2019)

Po druhom zhliadnutí pridávam hviezdu za dramatičnosť a zvládnutý film odohrávajúci sa 90% v jednej miestosti, no napriek tomu príbeh a strih udáva tempo a grády. Aj keď je tento snímok o pomste a vládne tu veľmi smutná a ponurá atmosféra, má čosi do seba - určitú charizmu, výborný Adkins a jeho hlášky: "to bylo tenkrát, teď je teď.." "Neměl jsem pivo 7 let, musím to doběhnout.." a silná hláška pre brášku (Craig Fairbrass z Rise of the Footsoldiers): Verils kryvímu poldovi víc, než vlastní rodine..." Taktiež výborné scény pri matke, vo vyšetrovačke - násilia je tu akurát dosť a celé dianie je utkané do pavučiny tajomna až po poslednú scénu. ws

• 28.10.2020  17:49
    Seized (2020)

Opäť menej je niekedy viac. Príbeh celkom silný, aj scenár by ušiel. Výborný akčný Adkins namotivovaný únosom syna tajomným mexikáncom tzv.diablom plní pokyny čistky kartelu cez telefón. Prvé dve úlohy výborné, ale posledná hacienda bola streľba na živé terče bez štipky reálnosti. Zaujímavá zápletka s vládnym predstaviteľom a pekne ukázaná ľudská stránka diablovej partnerky pre dieťa v zajatí. Strašne ma nasierali tí tupí diabloví mexikánci sledujúci a pokyvkujúci hlavami Scotta v akcii cez kameru na jeho veste, ktorá mohla byť spravená podstatne reálnejšie. Uvidíme tu odhalené prsia v nočnom klube na pár sekúnd avšak bez nejakého zaujímavého tanca alebo vlnenia. Záverečná scéna Scotta so synom - perfektná. ws

• 28.10.2020  17:21

Bez začiatku, bez konca, jedna akčná matrix scéna, skoro žiadny príbeh, absolútne nesympatická depresívna hlavná herečka. Nič mysteriózne ani thrillerové, akcia skoro žiadna. Prvé dva ciele chcelo trocha zdramatizovať a v druhom prípade prepracovať únik. Nezachránil ani Malkovich s udicou, ani Colin Farrell, ktorý veľa priestoru nedostal. ws

• 14.10.2020  19:28

Začiatok bol veľmi sľubný. Vyzeralo to na akčný thriller so zaujimavými zápletkami. Dve rozdielne sestry: jedna alkoholička kvôli nevere chalapa druhá tichý myška, prechádzajúca sa s koňom do stajne a naspäť z ranča a dvaja chlapi - jeden vyvrheľ a bitkár, druhý policajt. Ono tu veľa z toho ranča ani nieje ukázané, a po úvodných scénach sa zatiahne ručná brzda na 4 zuby a film len pomaaly napreduje. Vyšetrovateľ Stotermajer (Monk) vyšetruje podivné úmrtie mladej ženy, ktoré nám mohla réžia predostrieť na záver, nie hneď v úvode. Zbytok filmu sme vedeli, kam to bude všetko smerovať, pekné že ukázali silu viny a svedomia, ale ten záver posrali už úplne. Dve nahé scény s čašníčkou a manželkou policajta.

• 12.10.2020  19:09
    Archive (2020)

Vidím, že hodnotenia sa líšia a to razantne, niet sa čo diviť. Tajomno, ktoré nám je pomaaaaaaaly predkladané tajomnom aj zostane. Nevysvetlené výlety AI krabice č.2 k vodopádu a k jazeru. Ženy roboty, ktoré dostanú citový software začnú na seba žiarliť, ale žiadne súboje neuvidíme. Staviteľ robotov, ktorému dochádza čas a firme trpezlivosť si nakoniec vytvorí dokonalú ženu, ktorej chce nahrať hoci sa vzpiera SW svojej mŕtvej priateľky, ....alebo nieje mŕtva? Hviezda za scénu kde si robotka k nemu ľahne do postele, scenériu s vodopádom a záverečnú scénu. ws

• 11.10.2020  19:25
    Lazarat (2019)

Za prvú časť 4* za druhú 1* takže v konečnom dôsledku:2*. Zo začiatku sa príbeh pomaly odvíjal, zamotával a prekvapoval - díleri, tajní agenti, špionáž, prenasledovačky zaujímavé zvraty a tajomné odhalenia. Potom ide armáda po zuby vyzbrojená napadnúť "cocainové doupě" a kukláči v neprestrelných vestách začnú padať ako hnilé hrušky jednou strelou z pištolky alebo smg a ich telá miznúť - absolútne podělané a nezvládnuté. Menej je niekedy viac: viac príbehu a napätia ako bedne vystrielaných nábojov a nekonečných zásobníkov dokáže viac.

• 11.10.2020  16:48

Ak vás manželský stereotyp nudí, stačí, keď vybočíte z rutiny, navštívite novú reštauráciu a napríklad si sadnete v zlom čase k nesprávnemu stolu. Začnú vás naháňať skorumpovaní poldové, vlúpete sa do realitnej kancelárie, navštívite Marka Walberga, ktorý si nemieni obliecť tričko, aby nám ukázal vypracované telo, ukradnete auto a vtrhnete do striptízového baru, aby ste získali späť svoju identitu, kde sa potvrdí, že rodičovské rátanie do troch má svoju silu. Nakoniec zistíte, že tá rutina nemusí byť až taká rutina a vlastne ste radi, že žijete so správnym človekom, len mu treba nechať niekedy priestor, objať, pomilovať, pohladiť. ws

• 6.9.2020  23:22

"Buď silná, pracovitá, poctivá pilotka a budeš aj dobrý vlastenec!" Ďalší výborný indický film, ktorému trochu pokulháva technické spracovanie, ale vyvažuje to spracovanie mentálne. Dej sa zozačiatku slabo odvíja sen a následne sklamania, potom so začínajúcim výcvikom sa trochu rozbehne a drží si tempo až do konca. Film vyžaruje zo seba pokoj, nádej a teplo rodinného kozuba, tiež je dôkazom toho, že sa dá natočiť excelentný film aj bez holých pŕs a zadkov aby mal grády. Obrovskú úlohu tu zohráva otec, ktorý všetko vie, správne smeruje, podrží a podporí, keď je všetko beznádejné.: "řešení není zavrít se do klece, ale rozbi ju a leť!" málinko lepšia kamera a málinko viac akcie či zápletky a tento boj mladej silnej ženy s predsudkami chlapov pilotov by si odniesol 5*. ws

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19