Čertí brko (2018)

Jedna výborná paro-rozprávka o čertoch a nenažrancoch. Chudák Bonifác so svojími vynálezmi zostane okradnutý na zemi, nezostane mu nič iné, len sa zamilovať a zaspievať si: "Krucifix - ja jsem chytil poezii". A celkový nápad s KPZ, fofrnec, čarovná ihla, ktorej výtvor vydrží iba deň, buřty a pivo, rebelka Jana Plodková, čerti v krčme, parádny Latinák, ktorý veľa priestoru nedostal, krajčír, ktorý nešije, samé zaujímavosti ktoré, keď sa stretnú v jednom dejstve vzíde veľmi pekná, zábavná a zaujimavá rozprávka. Tvorcovia: chceme viac takých rozprávok! a diky.

Nelítostný žert (2013)

Veľmi pekná ukážka toho, že so silným a prepracovaným nápadom a príbehom sa dá v divákovi vyburcovať riadna dávka emócií a taktiež ukážka silnej osobnosti a charakteru ľudí, čo viac konajú a menej melú pántom, pritom ich inteligencia je na vysokej úrovni. Celý dej sa odohráva na dvoch dejstvách dokopy s cca 6timi postavami. Nenásilný dej sa pomaličky rozvíja a postupne ako bodnutie ihlou nám réžia ponúka nejaké to tajomstvo, vzrušenie. Napriek tomu, že žiadna ženská sa nevyzlečie, hlavnú hrdinku uvidíme iba v nočnej košeli, vycítiť tu príťažlivosť a vášeň podvedenej Joanny. Vnučka chlapa ktorého opatruje spolu s kamoškou si z nej vystrelia a píšu jej zamilované listy v mene vnučkinho otca, ktorý žije v Chicagu. Joanna vzrušená listami sa vydáva na neznámu adresu, kde dorazí v noci k opustenému hotelu. Svojou usilovnosťou a pevnou vôľou dokáže toho zmeniť oveľa viac akoby sme čakali. Keď bezmocná a naštvaná zostane stáť v dezolátnej kuchyni, chytí sa roboty, Ken sa jej pýta: "Co deláte?""Myju podlahu. Musím neco delat.." psychologická odpoveď ako sa ukludniť v takejto situácii. Veľmi pekná záverečná scéna: "Co chcete?""Už mám co chci" a úsmev. ws

Prci, prci, prcičky: Holky sobě (2020) odpad!

Takto to dopadne, keď sa šetrí a do filmu ktorý je o srande, perverznosti a krásnych ženách rolu dostane tlstá škaredá indka, aziatka a mulatka celkom ujde, "stiflerica" ktorá si kozy zabudla doma, škaredý hlavný herec, ktorý je nováčikom na škole pred maturiťákom a všetky 4 škraty sa doňho zbláznia. Aziatka sa rozíde s partnerom černochom, ale nedá jej to a sexujú na každom kroku, len to pripomína akurát tak dva zajace: trrrt bum, žiadna schopná kamera, nič nieje vidieť, robia to v tričku a nohaviciach,..jediný zaujímavý a trochu vtipný moment pri skúške vibrujúcich nohavičiek a záverečná zápletka a rozuzlenie. Škoda času. ws

Tenet (2020)

Super nápad, výborný potenciál a oni obsadia do hlavnej role nezáživného zarasteného černocha, ktorý nevie vôbec hrať, nepozná ani len mimické svaly, len krúti hlavou, prechádza sa, sem tam pobehne a brzdí šmrnc celého filmu, no otras. To už lepší by bol poľudštený upír, ktorý zahral výborne parťáka a mozog celej operácie, aj ked tenet tvrdi opak (chce si to dokázať sám sebe) a naj bol geniálny Kenneth Branagh ktorý zahral bravúrne. Trochu to celé pripomínalo "INCEPTION" len bez eufórie nadprirodzenosti. Ide vlastne o dej v deji, kde jeden je reálny a druhý je invertný a zaujímavo sa prelínajú a máte možosť stretnúť sám seba. ws

Sám doma (1990)

Samotný nápad je za 5*, ako aj prevedenie a nekonečná vianočná klasika pre radostnú uvoľnenú atmosféru vedieť si vážiť rodinu a zachrániť vianoce pre deti s riadnou dávkou humoru a akcie.

Future World (2018)

Ako sa mohla Mila dať nahovoriť na túto púštno bike narko frašku. úvod sluboval niečo zaujímavé, keď mladíci na motorkách vstúpili do striptízového klubu a použili strelnú zbaň, čo bola vtedy vzácnosť. Vynikajúci nápad s ovládateľnou modro-zeleno okou sexi roboženou na povel, ktorá sa vzoprie programu - dovtedy tak za 3*, následný zbytok filmu nezachráni ani lesbo scéna robotky s feťáčkou ani záverečné jatka ani princ zachraňujúci spolu s robotkou svoju matku/Lucy Liu/.

Psí poslání (2017)

Komédia to rozhodne nieje, taký rodinný príbeh kopírujúci Beethovena, krížený s Komisárom Rexom, neskôr čierna slečna láska ďalšieho psa, ten je unavený a psí hlas sa prevtelí do väčšieho psa, ktorého zlý belosi týrajú. Keď ho vyhodia na cestu, vracia sa späť na farmu, kde zomrel prvý pes, ktorého majiteľ je už v zrelých rokoch a stretne lásku zo strednej, ktorú bez vysvetlenia v tej dobe odkopol a majiteľ nakoniec v štvrtom psovi spozná toho prvého. Veľké sklamanie schizofrenického psa, aj keď režisér a scenár chcel asi navodiť atmosféru psích rokov v porovnaní s človekom, ale ten prechod sa mu moc nepodaril. Najčastejšia veta vo filme: "Jsem moc unavený, musím si oddýchnuť", "Je moc smutný, chtěl by jsem mu nejak pomoct, ale nevím jak..." ws

Pomsta (2019)

Po druhom zhliadnutí pridávam hviezdu za dramatičnosť a zvládnutý film odohrávajúci sa 90% v jednej miestosti, no napriek tomu príbeh a strih udáva tempo a grády. Aj keď je tento snímok o pomste a vládne tu veľmi smutná a ponurá atmosféra, má čosi do seba - určitú charizmu, výborný Adkins a jeho hlášky: "to bylo tenkrát, teď je teď.." "Neměl jsem pivo 7 let, musím to doběhnout.." a silná hláška pre brášku (Craig Fairbrass z Rise of the Footsoldiers): Verils kryvímu poldovi víc, než vlastní rodine..." Taktiež výborné scény pri matke, vo vyšetrovačke - násilia je tu akurát dosť a celé dianie je utkané do pavučiny tajomna až po poslednú scénu. ws

Risk (2020)

Opäť menej je niekedy viac. Príbeh celkom silný, aj scenár by ušiel. Výborný akčný Adkins namotivovaný únosom syna tajomným mexikáncom tzv.diablom plní pokyny čistky kartelu cez telefón. Prvé dve úlohy výborné, ale posledná hacienda bola streľba na živé terče bez štipky reálnosti. Zaujímavá zápletka s vládnym predstaviteľom a pekne ukázaná ľudská stránka diablovej partnerky pre dieťa v zajatí. Strašne ma nasierali tí tupí diabloví mexikánci sledujúci a pokyvkujúci hlavami Scotta v akcii cez kameru na jeho veste, ktorá mohla byť spravená podstatne reálnejšie. Uvidíme tu odhalené prsia v nočnom klube na pár sekúnd avšak bez nejakého zaujímavého tanca alebo vlnenia. Záverečná scéna Scotta so synom - perfektná. ws

Ava: Bez soucitu (2020)

Bez začiatku, bez konca, jedna akčná matrix scéna, skoro žiadny príbeh, absolútne nesympatická depresívna hlavná herečka. Nič mysteriózne ani thrillerové, akcia skoro žiadna. Prvé dva ciele chcelo trocha zdramatizovať a v druhom prípade prepracovať únik. Nezachránil ani Malkovich s udicou, ani Colin Farrell, ktorý veľa priestoru nedostal. ws