Next (2007)

Iluzionista Cage vidí udalosti spojené s ním 2 minúty dopredu. Vinikajúca úvodná scéna v kasíne a vlastne je to vinikajúce až do konca, či nie do konca? Ako to je? deje sa to, či nie. Prestrihy Chrisových vidín a skutočnosti nás držia v napätí a pozornosti, spojené s akciou, nukleárnou bombou a zápletkou s tajomnou kráskou (Jessica Biel) vytvárajú excelentné dielo. "I made mistake!.." A áno, nezdá sa vám to, titulky idú pospátku. Bez posteľných scén. ws

60 sekund (2000)

Svižná akčná zlodejina s excelentným Nicolasom, umelou Angelinou a výborným Delroy Lindo, celkovo herecké obsadenie a výkony fakt na úrovni. Úžasný Moby v úvode. Pár dialógov na oživenie : "Hele, ja si s tím už poradím..." Hoří ti kuchyň..."; "Nedostanu se k tobě cez saltpaku " "a ty bys nerada poškodila synchrony.." zmizeli, jdeme na to"..."dobrý brzdy" ...;"Had se bude zítra plýžit autobusem..." "nejsem jako mý brácha, neopustím kámoše" - "ty bys taky zasloužil pár facek"..."Pane, pane jste v pořádku?..práve jste totiž projel zdí..." Hudba, akcia, príbeh, spracovanie, kamera, plánovanie krádeží aut naprosto parádne, ako aj záverečná scéna s Eleanór / Shelby GT500.

Osudové pokušení (2020)

Slabé 2**. Úvod celkom fajn - tajomný, erotický: "dáš mi ten telefón?".."Ješte jsem s tebou neskončila" Hilary sa ventiluje vo Vegas ako aj ženatý Michael, ten výraz keď ju potom zbadá ako policajtku vo svojom dome, začínajú grády. Keď následne prichytia jeho spolumajiteľa firmy s jeho manželkou sa thriller premení v krvavé jatka a klesá na úrovni. Ďalší dosadený černoch, čo nevie vôbec hrať, žiadna mimika, herecké pohyby, proste to celé prekráčal a zarobené.

Stárnoucí gigolo (2013)

Príjemný romantický film na nedelné popoludnie. Komédia to veľmi nieje ako skoro nič s W.Allenom. Prevažuje príbeh, návšteva "zákazničiek" sem tam aj korenistejšia scéna, výborný židovský prenasledovateľ Liev Schreiber ako aj zvodná sexi dračica Sofia Vergara. Práca gigola nieje ako si všetci myslia len o posteli, je to predovšetkým profesionálny spoločník. Všetko sa otočí, keď gigolo spozná židovskú vdovu a ukáže jej nový zmysle života. Unesú pasáka, Vanessa všetko vysvetlí a gigolo možno práve našiel svoju lásku.

Já, padouch 2 (2013)

Príbeh polepšeného zlosyna Gru pokračuje v kruhu rodiny, kým mu mexický zlosyn Wduardo neukradne vynálezcu a mimoňov (mimochodom sú to žlté tic tacy). Následne sa Gru snaží prekaziť viaceré rande najstaršej "dcéry", kým do toho nespadne sám. S úlohou nájsť zlodeja špeciálneho fialového séra mu totižto pomáha sexi špiónka Lucy s otrasnou tvárou a nosom (možno preto sa k sebe hodia..). Top scéna mimoni na pláži. Opäť nieje čo vytknúť.

Čertův švagr (1984) (TV film)

Veľmi zaujímavý námet, aj dobre spracovaný, no predsa na tú dobu v televíznej inscenácií to prikladanie pod kotly ma vytáčalo, ako hádzal tie polená do diery, kde nič nehorelo. Zaujímavá zápletka, vidieť, že sa v medziľudských vzťahoch nič nezmenilo za 36 rokov, stále tu budú dobrí utláčaní a zneužívaní a zlý podliaci čo nemyslia na nič iné len na seba a svoje plné vrecká na úkor biedy a trápenia druhých. ws

Já, padouch (2010)

Zábavná zaujímavá akčná rozprávka s morálnym odkazom, sklamaniami, nádejami a splnenými snami na jednej strane chúďatá deti z domova na druhej srandovný vyrypujúci mimoni. Zloduch so srdcom a bankár s doktorom vynálezcom bez srdca zakončené ako inak ako rozprávkovo. Ani nieje čo vytknúť. ws

Zakleté pírko (2019)

Opäť vinikajúci úvod, neskoršie sklamanie z príbehu a výkonu nehercov. Pavlásek ako vodník fajn, ale neskutočné nemehlo, aninka krásne dievčatko s ešte krajším spevavým hláskom a tam to končí. Cez les k rybníku, cez les k rybníku, cez les k rybníku, s takým námetom a kúzelnými predmetmi ako vodník, čarodejnica, živá voda medailón by to chcelo viac kúziel viac čara a celistvejší dynamickejší príbeh. Troška to vie aj troška lepšie akoby mu dochádzala energia a entuziazmus. Celkovo nie najhoršie, mladá Aninka mohla dostať viac priestoru na krásny spev. Sem tam sa dalo aj pousmiať na neohrabanom Pavláskovi: "buchty a vínečko" to je lepší jak voda - fuj. Príroda veľmi pekná.

Čertova nevěsta (2011)

Príjemná rozprávka s královninými vtákmi (vždycky je v tom nejakej pták.. :)) čarovnými predmetmi, peknou zato zamračenou krajinou, zmluvou s čertom, svätou Kryšpínou a starým mlynom. Prvá časť veľmi zaujímavá - parádny šušlajúci čert, perfektný kníže pekel - vyzerajúci ako ozajstný satanáš, Štepánka so Štepánom užívajúci si života a královninou úmluvou psanou krvou - pecka. Po odchode satanáša zo zámku odchádza aj elán z hercov, kameramanov a réžie. Triky sú umelé a slabé, scéna s nebezpečnou vílou, ktorá topí a láka mládencov svojím krásnym spevom úplne odfláknutá: "daj mi prosím ťa zrkadlo", "tak dobre tu máš " - to čo akože bolo?! žiadny dôvtip, výmysel, humor, akcia,.. - nič a čert sa preto namočí po kolená do vody! ako aj celková Štepánová púť za kúzelným kvetom a vyslobodením svoj drahej zo zajatia strašne slabá, nezvládnutá, nezaujímavá - miesto hrozivého pekla stará chajda s pár potkanmi na rebríku.

Cesta utrpení (2018)

Napriek tomu, že Stevena mám rád, keď porovnám tento snímok s poslednou jeho tvorbou, tak veľmi slušný duchovný odkaz ale celkovo nedotiahnuté, akoby narýchlo zbúchané. Zastavme sa, popremýšľajme nad sebou a svojim správaním, "musíme to udelat, lebo je to správné". Film viac zameraný na duchovno, mistrov a Guru, ku ktorým ako k strarším a múdrym občanom chodia mladý pre rady. Akčné scény krátke, rýchle, väčšínou bez zbraní, zato kvalitné.ws