A Violent Separation (2019)

Začiatok bol veľmi sľubný. Vyzeralo to na akčný thriller so zaujimavými zápletkami. Dve rozdielne sestry: jedna alkoholička kvôli nevere chalapa druhá tichý myška, prechádzajúca sa s koňom do stajne a naspäť z ranča a dvaja chlapi - jeden vyvrheľ a bitkár, druhý policajt. Ono tu veľa z toho ranča ani nieje ukázané, a po úvodných scénach sa zatiahne ručná brzda na 4 zuby a film len pomaaly napreduje. Vyšetrovateľ Stotermajer (Monk) vyšetruje podivné úmrtie mladej ženy, ktoré nám mohla réžia predostrieť na záver, nie hneď v úvode. Zbytok filmu sme vedeli, kam to bude všetko smerovať, pekné že ukázali silu viny a svedomia, ale ten záver posrali už úplne. Dve nahé scény s čašníčkou a manželkou policajta.

Archiv (2020)

Vidím, že hodnotenia sa líšia a to razantne, niet sa čo diviť. Tajomno, ktoré nám je pomaaaaaaaly predkladané tajomnom aj zostane. Nevysvetlené výlety AI krabice č.2 k vodopádu a k jazeru. Ženy roboty, ktoré dostanú citový software začnú na seba žiarliť, ale žiadne súboje neuvidíme. Staviteľ robotov, ktorému dochádza čas a firme trpezlivosť si nakoniec vytvorí dokonalú ženu, ktorej chce nahrať hoci sa vzpiera SW svojej mŕtvej priateľky, ....alebo nieje mŕtva? Hviezda za scénu kde si robotka k nemu ľahne do postele, scenériu s vodopádom a záverečnú scénu. ws

Lazarat (2019)

Za prvú časť 4* za druhú 1* takže v konečnom dôsledku:2*. Zo začiatku sa príbeh pomaly odvíjal, zamotával a prekvapoval - díleri, tajní agenti, špionáž, prenasledovačky zaujímavé zvraty a tajomné odhalenia. Potom ide armáda po zuby vyzbrojená napadnúť "cocainové doupě" a kukláči v neprestrelných vestách začnú padať ako hnilé hrušky jednou strelou z pištolky alebo smg a ich telá miznúť - absolútne podělané a nezvládnuté. Menej je niekedy viac: viac príbehu a napätia ako bedne vystrielaných nábojov a nekonečných zásobníkov dokáže viac.

Noční rande (2010)

Ak vás manželský stereotyp nudí, stačí, keď vybočíte z rutiny, navštívite novú reštauráciu a napríklad si sadnete v zlom čase k nesprávnemu stolu. Začnú vás naháňať skorumpovaní poldové, vlúpete sa do realitnej kancelárie, navštívite Marka Walberga, ktorý si nemieni obliecť tričko, aby nám ukázal vypracované telo, ukradnete auto a vtrhnete do striptízového baru, aby ste získali späť svoju identitu, kde sa potvrdí, že rodičovské rátanie do troch má svoju silu. Nakoniec zistíte, že tá rutina nemusí byť až taká rutina a vlastne ste radi, že žijete so správnym človekom, len mu treba nechať niekedy priestor, objať, pomilovať, pohladiť. ws

Vojenská pilotka (2020)

"Buď silná, pracovitá, poctivá pilotka a budeš aj dobrý vlastenec!" Ďalší výborný indický film, ktorému trochu pokulháva technické spracovanie, ale vyvažuje to spracovanie mentálne. Dej sa zozačiatku slabo odvíja sen a následne sklamania, potom so začínajúcim výcvikom sa trochu rozbehne a drží si tempo až do konca. Film vyžaruje zo seba pokoj, nádej a teplo rodinného kozuba, tiež je dôkazom toho, že sa dá natočiť excelentný film aj bez holých pŕs a zadkov aby mal grády. Obrovskú úlohu tu zohráva otec, ktorý všetko vie, správne smeruje, podrží a podporí, keď je všetko beznádejné.: "řešení není zavrít se do klece, ale rozbi ju a leť!" málinko lepšia kamera a málinko viac akcie či zápletky a tento boj mladej silnej ženy s predsudkami chlapov pilotov by si odniesol 5*. ws

Kalašnikov (2020)

Typická ruská biografia, tento raz o to zaujímavejšia, že sa jedná o vynálezcu slávneho AK47. Zaujímavý príbeh, nenásilný, plný sklamaní a nádejí taký je ruský film. Pridal by som stopáž a rozvinul prvotné neúspešné testovanie prvého AKčka, ktoré je tu uvedené len okrajovo, takisto výroba zbraní mohla byť detailnejšie nakamerovaná. Vzťah s Olgou do Ktorej sa Jurij zabuchol ide len okrajovo, v jednej postelnej scéne uvidíme len Olgin chrbát a Jurijaovu hruď. Tak či tak si film 4* zaslúži za herecké výkony, ukážku chudoby a života vo vojnovom Rusku a tiež nie ľahkej až tŕnistej cesty vynálezcu, kamera pri záverečných testovačkách už bola výborná.

Fáze zamilovanosti (2019)

Za ten nápad a pravedenie, neustále prekvapenie, výborne zahrané - dá sa povedať celý film s dvoma /neznámymi/ hercami. Šialené, dej sprevádza neustále kúsok tajomna od začiatku až do konca Projektu Millennium. Kde pod prísľubom 50 tis $ mladý pár pristúpi na tajný experiment prežiť mesiac v jednom byte, všetko vyzerá ako v ideálnom živote, pokiaľ divné správanie jedného aj druhého partnera neochránii ani vopred dohodnuté heslo 23.9. a zdá sa že z tajného bytu niet úniku ani za cenu krvi. Uvidíme tu polonahú Eve, víno a prítmie postúpia do spálne do postelných scén rôznych polôh. A ten záver ma úplne dostal. Odporúčam pozrieť ak už v živote nechcete veriť vlastnému partnerovi :))

Vražda na jachtě (2019)

Zhliadnuté kvôli zvedavosti dvojici Sandler & Aniston v jednej komédii, ktorá veľmi komédiou ani nebola, napodobenina Johny Englisha vo veľmi zlom prevedení, dobrý príbeh, ale slabé dialógy a málo vtipných scén. ws

Škola svádění (2006)

Dej sa len pomaličky odvíja a naberá na spáde a na dramatičnosti. Spočiatku ani nevyzerá, že by sa jednalo o komédiu, skôr krimi drámu, ale postupne začne všetko do seba zapadať. Perfektný súboj Rogera a Dr.P - pravda vs.klamsvo v druhej polovici filmu nás prekvapí humorom, napätím a zaujímavými zvratmi s nečakaným vyvrcholením."Co je to tá splaška?","To ti strčí hlavu do záchodu a spláchnou","Aha, tak to se mi taky stalo.." :);.. "Kto umí, umí, kto neumí: učí..":) ws

Líbánky bez ženicha (1996)

Libanky bez ženicha alebo jako cameronka všetkých obtiahla..:)Ona asi jediná čo tu aj niečo uhrala (tie vášnivé sexi a bozkávacie scény jej fakt išli) ,trochu aj Reeves, ktorému roľa padla ako uliata, ale išlo mi na nervy to nekonečné točenie, búchanie, rozhadzovanie rukami to bolo fakt trápne ako aj nepremyslený, spomalený príbeh, slabo zrežírovaný. Úvod, isrenie, útek až po scénu pri bazéne geniálne, potom sa to začalo zbytočne zamotávať a všetko išlo dolu vodou, aj herecké výkony. Taktiež by som vynechal tie dementné scény medzi titulkami na začiatku.Škoda nevyužitého potenciálu. A komédia to rozhodne nie, skôr krimi.