Spravedlnost podle Spensera (2020)

Perfektné! Po dlhom čase opäť viac ako pozeratelný film z usa v tej plejáde sračiek posledného roka. Výborní asi všetci herci, zaujímavý príbeh tajomnej vraždy policajta, ktorá sa nám postupne počas deja otvára, popretkávaný vtipnými hláškami, dokonca Walberg vo dvojici s čiernym dredom nakoniec celkom slušná spolupráca. Vyšetrovanie a bitky okorenené vášnivou scénou na pánskych toaletách, kde si mohol Mark aspon dať dole košeľu podobne ako jeho šelma :)

Automata (2014)

Fajný robotický snímok, teda až na to zdĺhavé putovanie púšťou, kde nezachránili ani vraždy zločincov na Jeepoch. Banderas dobrý, škoda, že nedostal väčší priestor pri vyšetrovaní samovrážd robotov. ws

Duše špióna (2015)

Výborný špionážny film postavený na psychologickom rozpoložení postáv pretvárky a false, kde najviac trpí rodina a najbližší. Dvojitých agentov je veľa, čo hrajú na všetky strany, dôležitá je hodnota cenných tajných informácií, kde každá strana chce čo najviac získať a čo najmenej prezradiť. Chcelo to trochu viac napätia, prestrihy kamery, sledovacky, tajné schránky by oživilo dej. Spestrením je krásna Katy, kde ale chýba zoznámenie. Morálny odkaz na záver je jasný - takto to končí, nemáš nič a prídeš o to najcennejšie.

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Jednu* dávam za nádejný vtipný úvod a empatický záver. Steve Martin sa fakt snažil, ale to užvanené trapne tlste prasa s tým nemožným dreveným boxom ma nesmierne vytáčalo, od úvodnej scény nuda až do konca. Nápad veľmi dobrý-ako sa môže všetko posrať na jednej ceste domov, scény nie najhoršie, tie bezduché tlustoprdove kecy predlžovalo čas min.o 2 hod.ws

Kolos (2016) odpad!

109minut môjho drahoceneho času som premárnil touto fraškou. Chcel som to po 10 min.vypnut, čakal som však, že niečo príde, nadchne má, ale neprislo. Nič sa tu nedeje, len sa popíja v bare, potom sa opita zenska postaví na detské Ihrisko a svojimi pohybmi ovláda monštrum robota v Kórei. Ostatní to sledujú na telefóne, potom aj majiteľ baru sa pripojí a sú dve príšery. Nakoniec ho ona chytí a odhodí. Konec. A toľko skvelých hercov sa na to dalo nahovoriť. Smutné, ponure, bez napätia a akejkoľvek iskry. ws

Falešní poldové (2014)

výborný nápad na komédiu: v policajných prevlekoch z karnevalu do ulíc a hochom sa to začne líbit. O komické situácie tu nieje núdza, fakt sa človek nasmeje, v druhej časti však začína prituhovať a je to viac crimi ako komédia, ostré streľby mučenie a vtipu tak za náprstok. V sumáre príjemná komédia aj na ďalšie zhliadnutie. ws

Holky na výletě (2017)

Nevyužitý potenciál road tripu učiteľky a jej kamošky sexice na floridu. V lietadle začnú súperiť o sexi chlapa, ktorý sedí medzi nimi v lietadle. Pre hurikán sú uväznení v hoteli, nie moc zábavné a nie moc prepracované súperenie pokračuje. Keďže sexoš sa ponahľa na svadbu a oni su z neho hotové prenasledujú ho naďalej spoločnou cestou autom. Zopár erotických scén vášnivého sexu končí ráno bitkou v penzióne. na záver kúsok morálneho ponaučenia priateľstva.

Godzilla vs. Kong (2021)

1* davam za scenérie a efekty, scénu s deckom na lodi. Inak film nestojí za nič, žiadny úvod, zápletka, napätie, príbeh absolútne nič. Chlpatá veľká gorila uteká kričí a bije sa do pŕs, Godzila sa potápa, vynára a ničí mesto modrým plameňom z papule. Potom sa k tomu pridá Robopríšera a kričia a ničia všetci všetko a konec! Totálne spackané a odfláknuté. ws

Roztržitý (1970)

Roztrzita osobnost roztržitého Richarda je úsmevná, výborný nápad so zámenou Pierra a šéfa. Režisér, scennárista a herec v jednej osobe až moc tlačí na pílu a výsledný efekt nieje až natoľko zábavný. ws

Díra (2019)

Kópia Kocky v diere. Monology toho dementného starca ma nesmierne vytáčali. Ale inak dosť zaujímavé, ubehlo to bez zbytočných hluchých miest. Nápad a morálny odkaz myslený celkom dobre, ale zlým spôsobom. Inak väzňom v dolných patrech niekedy nezostane nič...Položme si otázku každý: keby nemáš čo do huby, čo spravíš?...ws