Všechno, o čem sníš (2017)

Dosť dobre natočený film o tom, že ako dokáže zmeniť myšlienky a povahu mladého človeka to, keď sa stará o starého a chorého človeka. Celý pasáž filmu je vyrovnaný, jednotlivé scény sú dobre (a hlavne jednoducho) zahrané. Na konci filmu sa jednotlivé kúsky dostanú na správne miesto... Osobné hodnotenie: 80% (****)

Toscaanse bruiloft (2014)

Klasický romantický príbeh na úrovni „telenovely“. Klišé za klišé scénou a bez poriadne vydarenej zábavnej scény. Jedine krásne prostredie dokáže nejakým spôsobom vykompenzovať tie nedostatky. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Tretie záverečné dielo dôstojným spôsobom uzatvára príbeh „Škyťáka“ a jeho draka. V mojich očiach mierne slabší (sorry pán Spielberg – viac zaujímavosti) ako predchádzajúce diela. Postrácam dominantnejšiu postavu na strane „dark“, ako aj údernejších vedľajších postáv. Ale záver mát o fakt pekný a dojímavý záver – o tom niet pochýb. Animák, ktorý by ste nemali vynechať, hlavne keď ste videli predchádzajúce diely. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Modré diamanty (2018)

Film, ktorý pre Keanua by aj mohol sedieť. Ale rozhodne nie s takým scenárom a takto spackanou réžiou. Zopár mierne otvorenejších milostných scén to rozhodne nezachraňuje. Bolo v tom viac. P.S.: Strašne by ma zaujímalo, že prečo na to „Neo“ kývol? Osobné hodnotenie: 58% (*)

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Samostatný film pre „fun postáv“ z filmov Clerks I/II. Na môj vkus však toto dielo K. Smitha je priveľa. Tie (občas choré) vtipy u mňa nefungovali dobre a zo samotného príbehu taktiež postrácam fantáziu. K.S. má na viac. Osobné hodnotenie: 62% (**)

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

K. Smith sa rozhodol natočiť pokračovanie dnes už kultového Clerksu. Výsledok? Nie je to lepší, ale a ani horší. Spíš by som povedal, že z určitého hľadiska doplňuje prvé dielo. Pokračovanie z pohľadu hlavných postáv je viac osobitnejší. Ako celok je to opäť dosť dobre napísané a režírované a (opäť) obsahuje pár nezabudnuteľných scén (napr. Recenzia Star Wars vs. The Lord of Rings). Osobné hodnotenie: 80% (****)

Mladí muži za pultem (1994)

„Mladí muži za pultom“ je ukážkou toho, že ako z absolútne minimálnych zdrojoch vyťažiť (takmer) maximum a natočiť film, z ktorého sa časom stane „kult“. K. Smth to dokázal, čierno-biela kombinácia a skvele napísané dialógy sú v symbióze. Scény ako Dante sa dozvie, že koľko „bývalých“ mala jeho priateľka, alebo ako Randal objednáva nové VHS-ky, sa navždy zapísali do našej pamäti. Ale k danému úspechu ešte bola potrebná jedna vec: zvoliť si nesmierne jednoduchých a neznámych hercov, ktorých ešte „Hollywood“ neoslovil. A toto sa taktiež poviedlo. P.S.: Film, ktorému sa pravidelne vraciam. Osobné hodnotenie: 84% (****)

Vymazaný kluk (2018)

Tematicky silný a náročný film T. Edgertona, „advanced“ verzia príbehu Cameron Postovej. Avšak vo výsledku na voje tempo príliš dlhý. Z hereckej stránky sa sťažovať nemôžeme, všetci veľké esá hrajú dobre (ale paradoxne tie najlepšie scény a výkony sú v druhej polovici filmu). Osobné hodnotenie: 73% (***)

Mopsík k zulíbání (2018)

Jednoduchá a nenáročná romantická komédia, založená na dobre známych klišé schém. Ani z jednej strany to nie je dosť prehnaná – priemerná úroveň. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Vítejte v džungli (2003)

Na tento film sa budem spomínať kvôli spolupráci Dwayne Johnson // Seann William Scott. A samozrejme prekrásnej R. Dawson. Ale to je asi všetko. Osobné hodnotenie: 69% (**)