Já se z tebe zblázním, Susano (2016)

Typická „ani s tebou , ani bez teba“ záležitosť s prekrásnou V. Echegui. Ale viac v tom nehľadajte. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Králíček Petr (2018)

Oddychovka pre celú rodinu bez väčších chýb. Spojenie „nakreslených postáv“ s reálnym prostredím tu nefunguje tak dobre, ako napríklad v Paddington 2. Každopádne, nebuďte prekvapený, keď po filme vaše dieťa bude chcieť od vás malého králika. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

S. Spielberg aj po toľkých rokoch stále dokáže (milo) prekvapiť. Jeho aktuálny film síce z hľadiska príbehu neobsahuje prevratné alebo progresívnejšie elementy, ale za to prináša zaujímavý pohľad na alternatívnu budúcnosť (možno by som použil aj slovo „dystópia“). V čom hľadať úspech celého filmu? No predsa v „takmer nepočítateľnom “ množstve odkazov na známe „veci“, ktoré sú súčasťou našej popkultúry. Ich miešanie a zobrazenie vo filme Spielberg zvládol parádne. Celý film má vyrovnané tempo, hudba (hlavne na začiatku s „Jump“ od Van Halen) nemá chybu. Za kamerou spoľahlivý muž s menom J. Kamiński. Z hereckej stránky tu najviac zaujal M. Rylance, ktorý pre Spielberga sa postupne stáva tou „figúrkou“, ktorú má Nolan v osobe pána Caina. Osobné hodnotenie: 85% (****)

I Do... Until I Don't (2017)

Medzi ľudské vzťahy, problémy v manželstve a filozofovanie o „manželstve“. V podstate o tom je nový film od L. Bell, ktorá vo filme je aj jednou z hlavných postáv. Začiatok dobrý a nádejný, potom však nasleduje suchší pasáž (s malou rolou pre A. Heard). Záver to však nedokáže dostatočne vykompenzovať. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Urfin Džjus i jego děrevjannyje soldaty (2017)

Veľmi detská a bez väčšej fantázii „nakreslená“ vec. O príbehu a o originalite by som tu radšej teraz nepísal. V tomto žánru z Ruska som už videl aj lepšie veci. Miestami som fakt váhal, že dám na to najnižšie hodnotenie. Osobné hodnotenie: 50% (*)

Mercury (1998)

Tento film ani dnešným okom nevypadá „marne“. Nehovorím, že to nemá svoje nedostatky, ale dokáže zachytiť pozornosť diváka a vďaka dostatočne dobrému výkonu hercov sa len tak nevyparí z hlavy diváka. Dobrá rola pre. B. Willisa. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Little Boy (2015)

Snímok „Little Boy“ má v sebe niekoľko skvelých a silných momentov. Celá koncepcia je celkom premyslená a dokáže zapôsobiť jak na mladých tak aj na starších. Vybudovanie priateľstva medzi „Japoncom„ a „Little Boy“ je dobre zachytená. Herecké výkony v poriadku a pre E. Watson opäť perfektná rola. Záver pekný (a očakávaný), ale nedotiahnutý do úplného konca. Osobné hodnotenie: 86% (****)

Bryan Adams - Summer of 69 (1984) (hudební videoklip)

Pre fanov AOR nevynechateľná záležitosť!!! (Mimochodom zo zlatej éry 80´s AOR.) Osobné hodnotenie: 100% (*****)

Perfektní voják (2016)

Tento film viac „B-vejší“ by už ani nemohol byť. Miestami kvôli stupidite niektorých scén som uvažoval najhoršie hodnotenie. P.S.: M. Rourke nevypadá dobre. Osobné hodnotenie: 50% (*)