Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Podobne ako prvý diel z trilógie, je to opäť veľkolepé a grandiózne. Osobné hodnotenie: 95% (*****)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Záverečný diel svetoznámej trilógie právom patrí medzi klenoty kinematografii. Tu sa dá cítiť najviac, že ako dokonale sa rozhodlo o tom, že kto koho bude hrať. Dokonalá harmónia všetkých elementov! Zaslúžený lejak zlatých sošiek!!!! Osobné hodnotenie: 100% (*****)

Pan Stein je online (2017)

Francúzka komédia s dostatočným potenciálom, ale zrealizované len na (lepšej) priemernej úrovni. Na druhej strane tu nachýba ani vážnosť, hlavne čo sa týka medziľudských vzťahov. Čo chýba? Tá ozajstná Francúzka vehemencia. Staručký P. Richard a jeho výkon sú veľmi sympatický! Pekný záver. PS.: „Otvorte okno!“ „Už som otvoril, ale aj takto nefunguje!“ LOL! Osobné hodnotenie: 72% (***)

Pan učitel vrací úder (2023)

Comedy-based pomsta učiteľa nad skupinou detí, ktoré kedysi zničili jeho plány brať sa so životnou láskou. Zámerom je predovšetkým pobaviť diváka, vyvodenie nejakých konsekvencií je druhoradá. Celkový výsledok však má bližšie k tým podpriemerným francúzskym komédiám. V spoločných scénach Isabelle Nanty mnohokrát prekonáva Ch. Claviera. Osobné hodnotenie: 65% (**)

Pánův hlas (2018)

To vieme dávnejšie, že režisér Gy. Pálfi netočí také filmy, ktoré by boli ľahko stráviteľné. Podobne je na tom aj „His Master's Voice“, ktorý so svojimi futuristickými (občas psychidelickými) obrazmi sa snaží len vyfarbiť celý chaotický príbeh. Ten mix základného príbehu (syn hľadá svojho otca, ktorý odišiel z Maďarska do USA už veľmi dávno) so sci-fi časťou nie je úplne vydarený. Z hereckej stránky nemám zásadnejšie poznámky. Pre väčšinu maďarských divákov vo filme prevládajúci Anglický jazyk nebude sedieť. Neľahký film, ktorý nie každý spustí znovu, aby sa v tom viac ponoril a snažil sa pochopiť myšlienky pána režiséra. Titulky na začiatku a konci filmu v ASCII štýle sú veľmi pôsobivé. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Pan Větvík (2015)

Po grafickej stránke neprehnaný a veľmi sympatický. Ale zaslúžil by to príbeh trošku s väčšou fantáziou (mám na mysli jednotlivé scény). Osobné hodnotenie: 70% (***)

Papežův vymítač (2023)

V hororovom sub-žánru „Exorcist“ sa jedná o pomerne slušnú jednohubku. Prítomnosť Russela Crowa, a to, že v roli Gabrieala Amortha sa cíti pomerne dobre, nechali dobré stopy na filme. Julius Avery po veľmi nevydarenom Samaritan si čiastočne napravil svoju reputáciu. Osobné hodnotenie: 77% (***)

Papírkutyák (2009)

Ľahká komédia, ktorá nehrá na nič. Avšak úroveň zábavných scén/dialógov je príliš kolísavá. Opäť vydarená spolupráca dvojici Mucsi / Scherer. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Papírová města (2015)

Netypický romantický príbeh, ktorý však z filmového plátna nedostane ku všetkým. Aspoň som sa dozvedel, že čo znamená výraz „papierové mesto“. Osobné hodnotenie: 60% (**)