Paní K (2016)

Pomerne slušný začiatok a dobrá „Pani K“. V druhej polovici však už to tak nie je a neustále „úniky“ a „chytenie“ ľudí trošku degradujú očakávanie. Mohlo by to byť akýsi remastered Taken z ďalekého východu, ale to sa nestalo. Osobné hodnotenie: 67% (**)

Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020)

Vianočná rozprávka od Netflixu vo forme muzikálu, nie len pre mladších divákov. (Nechápem načasovanie Netflixu – prečo nedali premiéru na December?) Vizuálne na celkom dobrej úrovni, ako aj tanečná choreografia a muzikálové časti. Príbeh bez žiadnych prekvapivých prvkov, čo až tak nevadí. To však áno, že je to zbytočne roztiahnutý a nafúknutý na 120 minút (výsledok by možná bol lepší, keby to bolo minimálne o 30 minút kratšie). V druhej polovici filmu cítiť bezradnosť a to Bohužiaľ je vidieť aj na hercoch. Na konci, kde zvíťazí spravodlivosť, mi chýba trochu odvážnejší finálny súboj „dobrého a zlého“. Samotný záver síce kúzelný, ale tá levitácia na konci mi už príde trochu priveľa. Z vizuálnej a z muzikálnej časti slušný výsledok, z režisérskej a hereckej stránky a hlavne z hľadiska scenáru sú však rezervy. P.S.: Kreácia („hračka“), ktorá sa objaví druhej polovici príbehu, z vizuálnej stránky mi strašne (možno až príliš) pripomína WALL-E-ho. Je to kóšer? Osobné hodnotenie: 67% (**)

Pán much (1990)

Pomerne vydarená filmová adaptácia svetoznámeho románu od Goldinga. To hlavne skvelým hereckým výkonom. Ukážkový príklad toho, ako by sme sa nemali chovať (keď už sme nejaký ten čas mimo „civilizácii“). Osobné hodnotenie: 80% (****)

Panna nebo orel (2010)

Pohodová „tínedžerska“ pochúťka s krásnou a veľmi sympatickou E. Stone. Začal sa to ako nevinný „žart“, resp. nepravdivé priznanie a nakoniec z to spôsobil nepravdivú povesť „nevinnej“ slečny. Máme tu skoro všetko: romantiku, dobrú hudbu, hľadanie svojho miesta vo svete a tak ďalej. Už len kvôli skvelej (a veľmi sexy) Emme sa na to oplatí podívať. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Pan Nepolapitelný (2022)

Film, ktorý silne nesie na sebe motívy B-čkových snímok. Vďaka hereckej pohode Josha Duhamela (a jeho filmovej partnerky Elisha Cuthbert) to však miestami vie zapôsobiť. Mel Gibson v marginálni roli.  Osobné hodnotenie: 66% (**)

Pán profesor (2020) (seriál)

Nič nového pod holým nebom! Seriál „Pán Profesor“ je vytvorený v podobnom duchu, ako tie seriály, ktoré využívajú všetky výhody hereckých a nehereckých vlastností Tomáš Maštalíra. (Keď znáte nejaké seriáli s T. Maštalírom, tak zhruba viete, že čo vás čaká.) Maštalír s holou hlavou ako „profesor“, ktorý svojským spôsobom sa snaží naučiť dospievajúce deti na užitočné veci, je alfou a omegou celého seriálu. Solídne ho dopĺňajú Gabriela Marcinková a Roman Luknár, ktorí do jeho hry vznesú rovnováhu. Samozrejme, tvorcovia seriálu sa vždy snažia spracovať také témy, ktoré v dnešnej generácii školákov (momentálne) najviac rezonujú – buď s menším alebo priemernejším úspechom. Nenáročný seriál – neurazí ale ani nikam vás neposunie. P.S.: Seriál čiastočne inšpirovaný maďarským kolegom. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Podobne ako prvý diel z trilógie, je to opäť veľkolepé a grandiózne. Osobné hodnotenie: 95% (*****)

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Záverečný diel svetoznámej trilógie právom patrí medzi klenoty kinematografii. Tu sa dá cítiť najviac, že ako dokonale sa rozhodlo o tom, že kto koho bude hrať. Dokonalá harmónia všetkých elementov! Zaslúžený lejak zlatých sošiek!!!! Osobné hodnotenie: 100% (*****)

Pan Stein je online (2017)

Francúzka komédia s dostatočným potenciálom, ale zrealizované len na (lepšej) priemernej úrovni. Na druhej strane tu nachýba ani vážnosť, hlavne čo sa týka medziľudských vzťahov. Čo chýba? Tá ozajstná Francúzka vehemencia. Staručký P. Richard a jeho výkon sú veľmi sympatický! Pekný záver. PS.: „Otvorte okno!“ „Už som otvoril, ale aj takto nefunguje!“ LOL! Osobné hodnotenie: 72% (***)