Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

G. Ritchie sa po dlhšom čase opäť natočil film, ktorý podľa príbehu sa dá charakterizovať ako „blízke k jeho žánru“. Aj keď samotný príbeh a aj réžia sú v celkom pohode, tak práve z celého filmu chýba to, čo máme najradšej na filmoch od neho. Ten typický „GR“ humor. PS: Aj vy máte pocit, že v niektorých záberoch A. Hammer sa nenápadne podobá na R. Goslinga z filmu Drive? Osobné hodnotenie: 79% (***)

Paprika (2006)

Vizuálny vzhľad takmer nadpriemerný, príbehovo dostatočne chaotický ale samotný záver by však potreboval údernejší snímok. Každopádne základná myšlienka je veľmi zaujímavá. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Odstřelovač (2007)

Príbeh je to „klasický“, ako to už poznáme. Akčné scény sú priemerné. Herci v pohode, ale stále tomu chýbajú „guľe“. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Pistole v každé ruce (2012)

Krátke príbehy zo Života ale za to veľmi dobre napísanými dialógmi. Čakal by som len väčšie prepojenie medzi jednotlivými príbehmi, pretože inak je to aj dobre zahraný. Osobné hodnotenie: 78% (***)

Dotek zla (1958)

Tento snímok od O. Wellesa bez pochybností patrí medzi pozoruhodné diely v žánru „noir“. Na druhej strane však myslím, že by sme mohli nájsť aj oveľa lepšie snímky. Herecky je to bezchybne zahraný film avšak jeho príbeh je miestami deravý. Takže po prvom videní silné tri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Newyorská romance (2013)

Herecky veľmi pekne, z hudobnej stránky veľmi príjemné natočený film. Potreboval by to však ešte pridať trošku na tempe. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Méďa 2 (2015)

„Vy užívate trávu?“ „Pokoj, je to na migrén!“ „Áno, aj ja budem mať migrén v praku za 20 minút“. Osobné hodnotenie: 71% (***)

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá polovina Nymfomanky sa v prvých zhruba 60 minút drží na podobnej úrovni, ako prvá polovina (zvýšená brutalita je len pre silnejšie povahy). Potom sa však do príbehu začínajú dostávať klišé momenty a samotný záver síce sa dá predpovedať, ale nakoniec je to „katastrofálne“ natočený. Tu spravil pán Trier asi najväčšiu chybu, pretože sa zbavil jednej dôležitej postavy. Po skončení premýšľam, že či bi nebolo lepšie natočiť jeden veľký trojhodinový film. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Dejte mi pokoj! (2014)

„One man show“ v podaní Ch. Claviera, ktorý dokázal zatieniť svojich kolegov a kolegýň. Celkom dobre rozpracovaná komédia na francúzsky spôsob o chlapovi, ktorý miluje (jazzovú) hudbu a nechce nič iného, len si vypočuť „unikátny“ album, ktorý si kúpil. Ale keď prídu problémy, tak prídu naraz! Osobné hodnotenie: 74% (***)

Ant-Man (2015)

Ďalší puzzle kúsok vo veľkom univerzume Marvel. Ant-Man pokračuje v tradičných Marvelovských kúskoch (robustná PC animácia (paradoxne, bez toho tento film by nebol dobrý), rýchle dynamické scény a hlučné zničenie budov), ale zase tú „extra veľkú novinku“ nemá (každopádne však cením, že boli tam spomenutý určité informácie, spojené s ostatnými dielmi). Postavy (hlavne tie vedľajšie) sú bezchybné, hlavne P. Rudd potvrdil, že nepatrí len do škatuli menom „komédia“. Takže v podstate spokojnosť, a musím priznať, že je to o kúsok lepší, ako ďalšie pokračovanie „hlavného príbehu“ (Avengers: Age of Ultron). PS1: „Nič nás nemôže zastaviť! Cúvaj! Cúvaj pomaličky! Cúvaj!“ PS2: „Ako ten pes vyzerá?“ Osobné hodnotenie: 79% (***)