7 trpaslíků (2014)

Príbeh, založený na klasike, s veľkou dávkou „nezmyslov“. Celý je to chaotický, aj samotné (počítačové) postavy by mohli byť lepšie vypracované. Hviezdička za draka a za vlka z červenej čiapočky. Osobné hodnotenie: 53% (*)

7 vteřin (2005)

Typický, priemerný béčkový film so všetkým, čo k tomu patrí. Aj keď v scenári je fantázia, herci, herečky ale hlavne režisér si nedokázali využiť „priemerný“ potenciál. Naháňačky autom a akčné scény sú len priemerné. Škoda, veľká škoda, že ani Wesley nedokázal podať lepší výkon. Osobné hodnotenie: 64% (**)

7 životů (2017)

Hneď na úvod je potrebný povedať, že základ príbehu nevychádza z fantazmagórie. Spôsob, akým z toho natočili daný film, však vo mne vzbudzuje dojem nevyužitej šanci. Hlavne zase tie detaily. Vybudovaný „Svet“ a prostredie nie sú dostatočne prezentované. Potom je tu pomerne veľký skok „after 30 years“ – viac k tomu nenapíšem kvôli spolier! Na záver „Záver“, ktorý vzhľadom predchádzajúcich 120 minút je minimalistický. Na 7 rôznych N. Rapace sa pozerá dobre, aj keď jednotlivé postavy majú svoje rezervy. Musím však uznať, že priestor na väčšie experimentovanie (asi z „časových“ dôvodov) tu N. Rapace nemala. P.S.: Tajná zbraň ala W. Dafoe. Osobné hodnotenie: 78% (***)

8bitové Vánoce (2021)

Retro-based príbeh, ktorý by mohol mať podnázov “Honba za Nintendom“. Rozprávka od Neila Patricka Harrisa v podaní v soft štýle Barney Stinsona vždy poteší (nie je to inak ani teraz). Základná myšlienka a ponaučenie príbehu je pekná, avšak by mohla byť prezentovaná trochu dôraznejšie. Vo filmu ako aj v samotnom príbehu bol väčší potenciál. Osobné hodnotenie: 71% (***)

8 MM (1999)

Ako napísal „POMO“ – citujem: „Neodporúčam psychicky labilným divákom.“ Osobné hodnotenie: 85% (****)

90 minut v nebi (2015)

„Ľudia sú ruka Boží! On pomáha tak. Tak odpovedá na modlitby.“ Osobné hodnotenie: 77% (***)

96 hodin: Odplata (2012)

Ten, kto videl prvý (geniálny) diel, tak asi očakáva, že „dvojka“ bude aspoň tak dobrá, alebo v tajnosti verí, že dokonca lepšia. No, Bohužiaľ, pokračovanie už nie je také „akčné“ a “premyslené“, ako prvý diel. Na druhej strane, je to otázkou názoru jedinca. Tá predchádzajúca myšlienka je vlastne obecná. Pre mňa osobne L. Neeson ešte stále má v sebe energiu zahrať B. Millsa a kvôli jeho výkonu som priklonil k tomu názoru, že v tom filmu je trošinku viac, ako sa to na prvý pohľad zdá. PS: F. Janssen a M. Grace už konečne dostali väčší priestor. Osobné hodnotenie: 80% (****)

96 hodin: Zúčtování (2014)

Kedysi od nadpriemernej a veľmi vydarenej jedničky už uplynulo nejaký ten čas. Druhé dielo už bolo slabšie a tretie je už len doplnok na trilógiu. L. Neeson však stále dobrý a hrá s veľkým srdcom. Na ňom úspech nezávisel. Osobné hodnotenie: 73% (***)

97 minut (2023)

Tuctový C-čkový scenár s nie príliš vydarenými špeciálnymi efektami. Z hereckej stránky Jonathan Rhys Meyers a Alec Baldwin pôsobia priemerne. Keď hľadáte niečo kvalitnejšie v danom žánru, tak by som odporúčal film Non-StopOsobné hodnotenie: 61% (**)