47 róninů (2013)

Film 47 Ronin vôbec nie je zlý. Práve naopak, obsahuje celkom vydarené akčné scény, morálne ponaučenie, romantickú líniu a veľký kus japonskej kultúry. Aj herecké výkony sú slušné – chvála Bohu vypadá to tak, že aj K. Reeves sa začína pomaličky vrátiť tým charakterom, ktorý sa mu najviac hodia. Jediná vec, čo je viac ako by malo byť je paradoxne práve mágia. Myslím si, že v príbehu, akým je 47 Roninov, nadprirodzene efekty by mali byť minimalizované. Keby toho bolo trošinku menej, tak potom na dnešnej úrovni by to bol nadpriemerný snímok. Osobné hodnotenie: 75% (***)

5 Days of War (2011)

„The first casualty of war is truth (Hiram Johnson)“ . Veľmi pôsobivo natočený (žánrovo príbuzný k Triage ) film o nedávnej vojne medzi Ruskom a Gruzínskom. Osobné hodnotenie: 80% (****)

50 k 1 (2014)

Jednoduchý, malý ale celkom milý film pre milovníkov kôň a pretekov. K tomu ešte dobré blues rock / country rok pesničky. Záverečné „true“ snímky boli dobrým nápadom. Osobné hodnotenie: 70% (***)

50x a stále poprvé (2004)

Predovšetkým oceňujem spôsob, akým to herci zahrali a režisér + štáb natočili. Možno určité prvky vo filme vypadajú „klišovite“, ale samotný príbeh je romantický. Dobrý snímok jak pre oddych, tak aj pre ponaučenie. Osobné hodnotenie: 73% (***)

50/50 (2011)

Osobne si myslím, že keď na niekoho tento príbeh nespraví dojem, tak ten je fakt bezcitným človekom. Veď nezabudneme na to, že choroba (rakovina) nás kedykoľvek môže nájsť a je vždy nekompromisná. Na druhej strane, keď okolo nás sú priatelia a rodina, ktorí nám dávajú lásku, podporu a nekonečnú výdrž, tak potom s pomocou pána Boha a s trochou šťastia sme schopní prekonať aj tie najväčšie prekážky. Skratka aj o tom je tento film. Z režisérskeho hľadiska nadpriemer, z hereckého hľadiska super. Tí, ktorí sa o to postarali (hlavne) sú J.G.-Levitt, A. Kedrick, S. Rogen a A. Huston. Osobné hodnotenie: 85% (****)

57 vteřin (2023)

Neefektívne a nevýrazne natočený film, kde celý nádejný sci-fi príbeh prepadne na úroveň D-čkového snímku. K neúspechu prispelo mnoho faktorov, zahŕňajúci nevýrazného záporka a vedenie príbehu. Pohodová rola pre Morgana Freemana. Osobné hodnotenie: 58% (*)

6 underground: Tajné operace (2019)

Bayovský akčňák v produkcii Netflixu nedopadlo dobre. Efektívna a dych berúca úvodná autonaháňačka síce pripomína lepšie časy M. Baya, avšak práve to, že to „schytajú aj nevinný“ je niečo, čo sa mi vôbec nepáči. A aby toho nebolo málo, to sa ešte počas filmu zopakuje. R. Reynolds na polovičnom plynu, niektoré jeho hlášky majú väčší dym ako oheň. Samotná parta nie je zlá, ale chýba medzi nimi väčšia chémia. P.S.: Očarujúco nebezpečná M. Laurent. Osobné hodnotenie: 66% (**)

60 minut (2024)

Motivácia, ktorú má hlavná hrdina, je jasná – za každú cenu chce oslavu narodenia dcéry stihnúť (inak zasiahne matka) a preto stornuje aj veľmi dôležitý boxerský zápas. S tým však nepočíta, že v danom zápase sú obrovské peniaze a niektorí z neskutočného zápasu nebudú mať radosť. Film je so svojim vedením a akčnou/bojovou líniou spíš viackrát pripomína nejakú Netflixovskú tuctovku, kde behanie a „cestovanie“ po Berlíne má ľahký dotyk Stathamovského Cranka, ale ani z ďaleka nemá tak vydarené scény a charakteristické (prípadne charizmatické) postavy (nehovoriac o dialógoch). Z určitého pohľadu je to pochopiteľné, pretože ciele hlavnej postavy sú iné. Napriek tomu si však myslím, že niektorým častiam filmu (príbehu) by mohli venovať trochu viac pozorností. P.S.: Keď spomínané nedostatky vám nejako neprekážajú, tak môjmu hodnoteniu pridajte ešte jednu malú hviezdičku. Osobné hodnotenie: 68% (**)

65 (2023)

C-čkový sci-fi scenár s jednou malo herečkou a jedným nadpriemerným hercom, zabalené do relatívne dobre zvládnutého CGI pozadia. V danej forme trochu zbytočný tuctový doplnok pre daný žáner.  Osobné hodnotenie: 63% (**)

6,9 Richterovy škály (2016)

Slabý, jak z hereckej tak aj z režisérskej stránky. A strašne by ma zaujímalo, že aká skupina divákov bola tou tzv. cieľovou skupinou. Osobné hodnotenie: 60% (**)