Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ako povedal Guillermo del Toro: film je tak gigantický, že aj plátno bude malé. A musím povedať, že nekecal. Príbeh filmu je v podstate Godzilla štajl, ale s obrovskými robotmi a príšerami. A to ja môžem. Nechcem tu stále citovať del Tora, ale tiež hovoril o tom, že každý little boy, ktorý o tomto sníval ako decko sa bude zaručene baviť. A môžem to potvrdiť, za mňa palec hore. Konkrétne päť palcov. Dve hodiny a nejaké drobné ubehnú ako voda. Ľúbi sa mi ako je príbeh pekne servírovaný divákovi. Všetko vysvetlené už v prvých minutách a rovnako tak aj prvý fight ma neskutočné grády. Potom už príde čas na keci, ktoré nám objasnia komplikácie a riešenie nasledujúcich problémov, ale aj nás zoznámia bližšie s postavami, ktoré majú mená tak zložité, že pokiaľ nemáte IQ vysoké ako rozpočet filmu, tak si ich nezapamätáte (ja osobne som si k ním vymyslel vlastne skratky, ale to už odbieham). Ani v týchto scénach film nenudí a stále drží diváka v príbehu, čo sa bude diať ďalej. Je to veľmi šikovno vymyslené, pretože divák v tých vysvetlovačkách stále s fightov moc nevidel a tak čaká kedy to vlastne príde. A keď to konečne príde, tak to fakt stojí za to. Del Toro a jeho dvorný kameran Navaro postavili ring tak, aby si divák mohol prirovnať robotov Jaegers, či príšery Kaiju k prostrediu a tým pádom videl gigantické rozmery oboch zúčastnených. Hudba Ramina Djawadiho síce nie je tak epická ako by som čakal, ale na druhú stranu zo svojimi gitarami s Iron Mana film celkom príjemne dopĺňa. Čo sa týka hercov nemám žiadne námietky a rovnako tak ani na efekty, na ktorých robili fakt majstri remesla. Film Del Torovi rozhodne sadol, akcie je dosť, majú nápady, moment prekvapenia je vidno, že sa s dizajnom filmu opäť vyhral tak ako vždy. Škoda niektorých slabších pasáží a trápnejších postav vo filme, inak v rámci žánru rozhodne to najlepšie za poslednú dobu. Del Toro nesklamal a šikmáči sa s toho poserú. P.S.: neutekajte hneď s kina ako ty pred vami, ale dojedzte popcorn a v klude dopite colu. Pokial vám ale treba fakt na wc, tak chodte, ale prídete o potitulkovú scénu, ktorá ale nestojí za to, aby ste sa pošťali. Oblúbené soundtracky: Pacific Rim, Mako. 90% - 5*

Zpráva o Europě (2013)

Škoda, čakal som trošku viac. Príbeh nie je zlý a ľúbi sa mi, že je to zasadené do vesmíru kde je s tohto prostredia málo filmov. Nepreskúmaný a tajuplný vesmír ma atmosféru a je zaujímavý, natočené to tiež nie je zle, ale v tomto filme sa toho udeje strašne málo. Celý film čakám na nejakú scénu kedy sa dozviem niečo viac, ale do hustého príde až na konci filmu. Škoda, napätia a atmosféra tu je, ale chýba tu viac scén kde by si človek povedal: čo to dop*dele bolo? 70% - 3*

Vikingové (2013) (seriál)

1. Séria - 70% .Herci ,výprava, kostýmy, dobová atmosféra a úvodné titulky. Tu sú predovšetkým hlavné dôvody prečo ma tento seriál bavil. Nie je to zlé, o Vikingoch sa človek len tak vo filmoch nedozvie a musím povedať, že aj keď síce neviem ako to v skutočnosti bolo verím, že chalani s History Channel to majú naštudované. Veď kto iný by mohol vedieť viac. Čo sa týka príbehu, tak nie je zlý, ale príde mi trochu naťahovaní a akcie by mohli byť tiež trošku nápaditejšie. Prvá séria celkom fajn. 2. Séria - 80%.O niečo lepšie a akčnejšie. Predovšetkým akcia sa zlepšila, ktorá je nie len lepšia, ale je jej aj viac. No najväčšie plus sú postavy a ich vzťahy, ktoré sú oveľa zaujímavejšie a lepšie namiešané. 3. Séria - 95% Jeden s mala seriálov, ktorý ma stúpajúcu tendenciu. Zatiaľ čo prvá séria nás zasvätila do sveta Vikingov, druhá už zlepšila akciu a postavy a tretia to už len zdokonaľuje. Je vidno, že tento seriál je úspešný. Tretia séria je nie len naj-akčnejšia, ale hlavne výpravnejšia. Tu sa už nedobývajú maličké Anglické osady, ale Ragnar, ktorý je podla legendy potomok Odina, rovno zaútočí na samotný Paríž! 4. Séria - 75%.. Slabšie oproti predošlým sériám. Sem tam nejaký konflikt alebo akcia to trošku zdvihla zo sedadla, ale inak to dosť padá na nevýraznej postave Ragnara a vedľajšie postavy to s blata nevytiahnú. Po tretej výbornej sérii, veľké sklamanie. 5. Séria - 60%. Prvá polka piatej série je ešte celkom stráviteľná, ale ta druha je neskutočne naťahovaná a nudná a skutočne len zopár dielov s tých 20tich stojí za to (finále). Veľké sklamanie a hlavne nuda, kde sú tie časy Ragnara, toto je len zívačka a naťahovaná nudná prechádzka po škótsku. 6. séria - 65%. Už som to spomínal a budem sa opakovať, ale od štvrtej série je to zbytočne naťahované a dlhé. A znova to platí aj pri poslednej sérii. Finálna séria tejto Vikingskej ságy, mi prišla o chlp lepšia ako ta piata, hlavne v druhej polke a aj keď je tu vypráva stále pekná, akcie furt drsné a krvavé, lokácie pôsobivo natočené, chýba tomu strhujúcejší príbeh a taktiež chýbajú tomu lepšie postavy a lepší herci, ktorý by to utiahli. Takto mi bolo celý čas jedno, kto umrie a ako to skončí. Finále s časti fajn, s časti sklamanie.

Nelítostný souboj (1995)

Luxusné herecké obsadenie v príbehu, ktorý ma zas až tak nebavil. Nie je to zlé natočené, postavy sú skvelé a akcie majú nápady, ale ten dej je strašne pomalý. Atmosféra v niektorých scénach mi tam tiež chýba a celkovo mi to príde len ako lepšia kriminálka kde najlepší chytá najlepšieho. 70% - 3*

Na divoké vlně (2012)

Celkom fajn dráma, ktorá ale ničím moc neprekvapí a radšej vsádza na istotu. Dlhovlasí zarastený Buttler vyzerá divne ale je fajn a hodí sa tam, Jonny Weston a Leven Rambin možno vyzerajú ako s Twilightu, ale ich vzťah na to priestor (chvála bohu) nemá, more a vlny sú tak dobre natočené, že ani na všelijakých Diskaveričkách nič také neuvidíte a hudba je vlastne tiež celkom v pohode. Takže celý film je vlastne fajn. Pokial máte radi surfovanie a veľké vlny, tak vás to možno bude baviť. A pokiaľ vám veľké vlny nestačia je tu aj jedna obrovská, ktorá sa vola Mavericks. 80% - 4*

Pád Bílého domu (2013)

Neverte tomu názvu, biely dom nepadne, pretože Butller ho celý čas podopiera. Antoine Fuqua nie je zlý režisér a akcie natočiť vie, ale tie efekty sú teda fakt mizerné, čo je asi najväčšie mínus. Inak je to fajn strieľačka s ne-okukaným prostredím a sympatickým hrdinom, ktorý chce nakopať riť záporákovy z rýchlo a zbesilo. No a to je asi všetko, pretože nič viac okrem záverečnej pointy, ktorú už dávno poznáme sa tam nestane. 70% - 3*

Lincoln (2012)

Dve hodiny pekne natočenej nudy. To som teda fakt nečakal. Kostýmy, herci a dobová atmosféra je fajn, ale toto nieje ten Spielberg, ktorý nám servíruje pekné zábery a dobrý príbeh. Príbeh v podstate nie je zlý, ale strašne rozťahaný a nudný a popri tom príbehu, keď už vás nepresvedčí ani Daniel Day-Lewis ako Lincoln, ktorý je ak mám pravdu povedať nudný, tak už to snáď môžte pretočiť rovno na posledných dvadsať minút, ktoré sú asi najzaujímavejšie s celého filmu a kde je aj dosť nevýrazného Johna Williamsa trochu počuť. Lewis ako Lincoln to zahral dobre, ale jeho postava si len ťažko nájde k divákovi cestu. Na všetko čo sme u Spielberga zvyknutý sa tu nachádza len vo veľmi malom množstve a jediné, čo stojí za to sú len občas dobré dialógy a záver filmu. 40% - 2*

The First Time (2012)

Ale áno, celkom sympatický film, ktorý to zvláda aj bez ksichtoknižky (čítaj: fejsbuk). Čakal som trápny romantický film s trápnym hereckým (moderne twajlajtovským) obsadením a dostal som celkom obyčajnú romantickú komédiu/drámu, ktorá hlavne stojí na dialógoch skoro celý film! Pokial vás zaujmú hlavné postavy, tak máte vyhrané a pokiaľ vás zaujme totálne obyčajný a reálny vzťah s totálne normálnymi dialógmi, tak máte tiež vyhrané. Film pri ktorom sa nedá prehrať :-) 80% - 4*

Crazy Joe (2013)

Nie je to klasická Stathamovka, takže žiadne bang bang nečakajte. Je to skôr dráma o vojnovom veteránovi, ktorý v podstate hlada sam seba. Pravdu povedať by som bol radšej keby v tomto filme Statham vedel kam patrí a záver by bol trošku akčnejší. Príbeh je celkom dobrý, ale chýba mu stúpajúca tendencia. Tie scény skratka nemajú väčšie váhu a celý film sa nosí na rovnakej vlne, čo je pre mňa asi jediné mínus. 65% - 3*

Paralelní světy (2012)

Fajn nápad, ale odstráňte vizuál a opačný svet a dostane nezaujímavý príbeh, ktorý moc nemá čím zaujať. Nemám nič proti jednoduchým príbehom, ale celý film som len čakal kedy sa tam začne niečo diať. Prechádzanie s jedného sveta do druhého bolo zaujímavé, ale to bolo asi tak všetko. Herci sú fajn a vizuálna stránka sa tiež podarila, ale ten dej je v podstate nudný a na konci si keď sa nad tým zamyslíte, tak sme veľa toho nedostali. Škoda, pritom to mohlo byť fakt zaujímavé. 65% - 3*