Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Slušná kilovačka v štýle Van Helsinga. Fajn nápad a príbeh aj keď je jednoduchý je zaujímavý a ma predovšetkým spád. Herecké duo je perfektné, masky a kostýmy tiež ujdu. Prvá polovica filmu je vlastne dosť dobrá, len škoda, že ku koncu je to len obyčajné béčko s klasickým finále. 75% - 4*

Práskač (2013)

Nebolo to zlé. Na The Rocka trochu prekvapivá rola, kde viac musí zaujať svojím hereckým talentom a charizmou ako svalmi, ale musím povedať, že mu to sadlo. Príbeh je celkom fajn, Dwayne sa tam hodil, ma to atmosféru a konečne bolo cítiť v tomto filme, že The Rock nie je postava, ktorá všetko vyrieši, tak ako je tomu skoro v každom jeho filme. 80% - 4*

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Zbytočný sequel, ktorý hlavne mrví scenár Skipa Woodsa ako réžia Johna Moorea. Akcie je dosť a ta úvodná naháňačka kde sa rozbije v Moskve viac aut ako panákov čo dáte do seba na oslave je fakt dobre natočená. Ale aj záver filmu je celkom slušný a trochu epickejšie zábery sa tu tiež vyskytujú, ale čo s toho keď s Johna McClanea pretransformovali len do hlaškujúceho hrdinu, ktorý si na staré kolená poradí lepšie ako v osemdesiatom ôsmom v mrakodrape. Záporák je trápny, príbeh je slabý a nezaujímavý, zopár veci tu nieje vysvetlených a McClane junior je až extrémne nezaujímavý. Ako akčný film fajn, ale ako súčasť série Die Hard slabota. Videl som len Extended Cut, kde je McClaneová dcéra kompletne vystrihnutá, a ktorý je podľa všetkého lepší, ale o moc asi nie. S celkového hľadiska je to ale stále pozerateľné a Willis je stále cool. 55% - 3*

Šéfkuchař nadivoko (2005) (seriál)

Trinásť dielov je skutočne málo, ale mám pocit, že som práve videl Best Of s päť dielnej série. Kitchen Confidential je seriál, ktorý vás skrátka dostane svojím humorom, hláškami, scénami, ladnými dievčatami alebo hereckým výkonom. Každý diel, každá minúta, každá scéna a každý herec ma svoj priestor vždy pre niečo, čo ma neskutočne pobavilo. Bradley Cooper za sem hodil ako riť na šrbeľ a celý seriál funguje ako puzzle - vyberiete jeden dielik a už to nebude fungovať. Škoda len, že je to také krátke. 95% - 5*

Nelítostný Parker (2013)

Parker je klasické obyčajné akčné béčko s nasratým, štýlovým a stále nesmrteľným Jasonom Stahamom, ktorý ma všetko premyslené tak ako vždy, ktorý vždy vykopne právu nohu záporakovi do papule, aby sa na to dobre kukalo a aby bol tento krát ešte väčší frajer, tak mu do scenára namiešali aj zadok Jennifer Lopez na ktorý sa stále pekne pozerá. Parker je fajn natočený akčný film, ktorý ničím neprekvapí a funguje (stále vďaka Stathamovej charizme) dosť dobre. Jediné mínus je snáď len priveľa minút, ktoré brzdia tempo. 65% - 3*

Jedna mezi oči (2012)

Od dua Sly - Hill sme nič iné čakať ani nemohli a za seba môžem povedať, že som dostal v podstate to čo som čakal. Najviac ma prekvapil Stallone a jeho úloha zabijaka, ktorá je na staré kolena skutočne drsná a rozhodne nepripomína rolu klaďasov akých hrával. Sung Kang po sérii rýchlo a zbesilo je čoraz známejší a spolu so Slyom vytvorili fajn parťákov. Jason Momoa zo začiatku trochu nevýrazný, ale na konci je vyrovnaným súperom. Stallone naďalej ukazuje, že je vo forme a že hlášky a akcie to je skrátka jeho. Nie je to len čisto akčný film kvôli žánru krimi, ale film ma dosť svižne tempo aj tak. Pokial máte radi filmy s hrdinom, ktorý je drsnejší než brúsny kotúč od karbošky, tak rozhodne odporúčam. 80% - 4*

Pařba na třetí (2013)

Sklamanie. Nie som si istý či je dvojka lepšia ako toto, ale mám pocit, že áno. Je fajn, že vlčia svorka je späť, ale nápady tvorcov čoraz viac a viac dochádzajú a tak sa vydajú tou najľahšou cestou - nasilu tam napchať čo sa dá, či už je to vtipné alebo nie. Neviem či to tak zamýšľali, ale mňa to rozhodne neoslovilo. Príbeh nie je zlý, ale humor tento krát sklamal na na plnej čiare. Pár krát som sa zasmial, ale keď to porovnám s prvým dielom, tak je to fakt bieda. 60% - 3*

Terapie láskou (2012)

David O. Russell je šikovný a vyzná sa vo svojom remesle. Vie čím zaujať a hlavne opäť v jeho filme ma po ruke skvelých hercov. Začiatok sa trochu ťažko rozbieha a ťažie sa trochu dostávate pod kožu hlavným postavám, ale od kedy príde na scénu Jennifer Lawrence film naberá stúpajúcu tendenciu a funguje presne tak ako má. Záver filmu je síce klasický, ale fajn postavy a skvelý herci sú predovšetkým silné stránky tohto filmu. 80% - 4*

Holka na hlídání (2007)

Scarlett Johansson je asi jedine plus na filme, inak je to bieda. Príbeh nezaujímavý, humor sa tu takmer ani nevyskytuje, alebo nepobaví a ostatný herci a ich postavy tiež nič moc neponúknu. Film ktorý v podstate nemá čím zaujať, ale ako celkom sa to dá dopozerať ... s občasným prespaním niektorých scén. 50% - 2*