• Krátkometrážní

Helena v krabici (1993)

Je vidět, že Boxing Helena byla prvním filmem Jennifer Chambers Lynch. Velice zajímavý příběh ale naneštěstí nedokázala zrežírovat tak přesvědčivě a důkladně, jak by asi ona sama chtěla. Natočit film o nějakých 18 let později, věřím tomu, že by ho dotáhla k dokonalosti. Filmu dominuje étericky krásná Sherilyn Fenn a vcelku přesvědčivý, nešťastně zamilovaný psychopat v podání Juliana Sandse, což je ale bohužel asi tak všechno, zkrátka to celé nějak nemělo šťávu. Pro mě nejslabší film Lynchové, na jehož shlédnutí jsem se paradoxně nejvíc těšil.

Chained (2012)

Příjemně zvrácená podívaná od dcery geniálního Davida Lynche. Jak tak lovím v paměti, tenhle film měl jednoznačně jeden z nejnečekanějších konců, na které jsem kdy narazil.

Amer (2009)

Skutečný umělecký skvost, který by možná ještě lépe fungoval buďto v o něco málo kratším či přímo v krátkometrážním provedení. Respekt režijní dvojici Cattet-Forzani, která se pustila do něčeho takového. Nejlepší (a nejspíš jediný takový) art giallo horor.

Triangle (2009)

K dokonalosti Trianglu přeci jen něco málo chybělo, ale jinak velice zajímavý snímek. Už jsem měl před očima jasnou vizi o konci, nakonec tedy dopadl trošku jinak, než bych si představoval a proto dávám "jen" 4 hvězdy. Rozhodně doporučuji, parádní mysteriózní podívaná.

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Ani posledních, rádoby dojemných 20 minut filmu, kdy tvůrci už nevěděli kudy kam a snažili se tuhle zbytečnost zachránit alespoň záběry novorozeňat a dalšími klišé z porodnice (stokrát viděných už někde jinde), nezmění můj celkový dojem z něj - nezáživná a příliš dlouhá komedie, která ale není téměř vůbec vtipná a ani s prvoplánovou romantikou jí to moc nejde. Chvílemi se dokonce snaží tvářit i jako drama, což už jí absolutně nejde.

666 Park Avenue (2012) (seriál)

Zatím si s 666 Park Avenue krátím chvíli čekáním na 2. sérii American Horror Story. Pilotní díl byl sice vcelku povedený, ale i přesto ničím výjimečný. Uvidíme, jak budou vypadat následující epizody. /// Nyní, o nějaký ten pátek později, mám za sebou zatím 4 epizody a dál už asi ani koukat nebudu, protože když nebyli tvůrci schopni zakomponovat do seriálu něco zajímavého, nějaký spád doteď (4 díly=172 minut), pochybuji, že to doženou v těch zbylých pár dílech, než bude 666 Park Avenue stažen kvůli nízké sledovanosti (a že se opravdu není čemu divit) z vysílání. Děj je zbytečně natahovaný až do té míry, že se pořád očekává, jak se něco velkého stane, ale ono se nikdy nic nestane a následuje jen další čekání a tak je to stále dokola.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Místy až moc předvídatelná a jednoduchá teenage pohádka, která se zjevně inspirovala u úspěšnější a z mého pohledu i povedenější Gossip girl. Když chcete na tři čtvrtě hodiny vypnout mozek a pobavit se u některých primitivních zápletek, u kterých nemusíte ani na vteřinu přemýšlet, jelikož vám hned vzápětí tvůrci Pretty little liars polopaticky naservírují rozuzlení, tak by měl být tenhle seriál jasná volba. Zatímco zmiňovanou Gossip girl v pohodě zkousnou lidi ve věku 20+, tenhle seriál je skutečně jen pro teenagery, z toho důvodu ho ani nebudu hodnotit, poněvadž by to bylo z mé pozice neobjektivní.

Vyměřený čas (2011)

Průměrné sci-fi s hodně průměrnými herci, u kterého jsem já osobně postrádal nějakou tu akci či napětí, toho se mi nedostalo snad ani jednou v průběhu těch 109 minut (což je v tomto případě dle mého názoru zbytečně moc), během kterých jsem se s postupujícím časem už docela těšil, až bude po všem. Nicméně námět jako takový mě velmi zaujal, jen to zpracování bohužel už tolik ne.

Den zrady (2011)

Skvěle natočený film s výborným hereckým obsazením, Ryan Gosling v této roli naprosto exceloval. Pokud chce člověk (nejen) v pracovním životě něčeho dosáhnout, ať už ve světě politiky nebo kdekoliv jinde, je zapotřebí mít ostré lokty a nebát se občas hrát tak trochu špinavě.

Divoši (2012)

Nebýt pro mě zcela zpackaného konce filmu, docela vážně bych uvažoval o 4-5 hvězdičkách, velká to škoda. Kéž bych tak mohl zasáhnout do natáčení a Savages ukončit o nějakých 10-15 minut dřív s tou první verzí konce...