• Krátkometrážní

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

ako som videl, tak videohry to dotiahli konečne na plátno. Ale prvky videohier sú to čo robí videohry videohrami a prvky filmu sú to čo robí film filmom a nemožno pchať efektíky spomalené zábery a dofiltrované farbičky do každého záberu s tým, že sa na to bude dať dívať bez napínania. Celkovo som tých 1:45 mohol stráviť aj nejako inak....

American Gothic (2016) (seriál)

zo začiatku mal ten príbeh pekný potenciál, ale potom prišli tie zvraty ktoré by ani M.N. Shalmamadingdong nedokázal vytiahnuť z rukáva a to prekvapenie, ktorého mal/chcel seriál dosiahnuť šlo preč a moja vlastná reakcia bola typu: "aha, hm ok, a čo akože?" . Podobný osud malo aj spracovanie, kde zábery z uhla a s postavami postavenými mimo stred vypadali najskôr zvláštne, nie zlé ale zvláštne. Po pár dieloch už boli na smiech rovnako ako fotky v Mentalistovi, ( videl som 1 a 2 diel ) z ktorých mentál posudzoval ľudí. Rovnako ako v poslednej časti, kde to už absolútne bez hanby vypadalo ako v nejakej 10000 sériovej telenovele. Čo sa týka dialógov, prechodov medzi scénami, rozuzlenia + ĎALŠÍ ZVRAT ABY NÁM NEBOLO MÁLO.

Avatar (2009)

Viete čo? ...................................................................... Ja mám Šmolkov rád!

Avatar: The Way of Water (2022)

Potreba pozrieť v 3D HFR verzii, niektoré scény sú sekavé a doslova rozmazané. Nesedia do filmu. Na filme je vidieť vyústenie pre ďalšie dojenie.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020) odpad!

zoberte si svoje kurvy, zoberte si svoje komiksy, zoberte si svoje farebne svetielka, zoberte si svoje gadetky či jake pičoviny to vlastne sú a strčte si to do prdele. Preafektovanosť je už tak odporne otrepaná. Zavrite si huby, lebo z nich iba hovná padajú. btw, film som ani nevidel a je mi to jedno.

Cesta na Měsíc (1902)

budem parafrázovať jedného recenzenta s ktorým sa absolútne stotožňujem: " nemôžeme to volať predkom sci-fi žánru pretože sci-fi je o tom ako by mohla budúcnosť vypadať a hovorí o technologických pokrokoch, tento film je však iba neškodná zábava..." a áno, aj mne sa velmi páčili mesačníci ktorý zmizli po údere dáždnikom.

Deadpool (2016)

Poskladané z vtipov, ktoré som počul, čítal už 1000x a už po 1x boli o ničom. Rovnako ako tento film.

Donnie Darko (2001)

nemôžem povedať, že je to zlý film, ale to 142 miesto si nezaslúži, nič nové neprináša ničím neviniká, je to len dobrý film a nič viac

Duel (1971) (TV film)

Silné 3*. Fajn film

Duch ve stroji (2017)

SPOILER! Po týždni od zhliadnutia som stále nerozhodnutý, či 5* je správne hodnotenie. Ako už Cival spomínal, CGI efekty sú miestami príliš umelé. 3D sa mi moc nepáčilo a začínam sa podozrievať, že som jedným z ludí ktorý ho nedokážu vidieť. Celkovo sa mi to však aj napriek tomu páčilo (okrem patetických momentov s matkou Motoko na cintoríne v ktorých sa mohol film skončiť a rovno pokračovať ako rodinná romantická komédia o matke s dcérou ako spolu prežívajú zmeškané chvíle). Film je pravdepodobne vo veľkej miere "dumbed down" pre masové publikum, teším sa teda na director's cut (ak nejaký bude) a potom konečne utvrdím svoje hodnotenie.