Oddíl 10 z Navarone (1978)

Dějově moc náhod najednou . Historické nesrovnalosti , neschopní Němci a supermanský spojenecký výsadek . Celkově tedy zklamání - je to sice akční , ale naivnější podívaná .

V moci ďábla (2005)

Nemůžu si pomoct , ale Vymítač byl poutavější . Zde jsme skoro stále v soudní síni , děj se jen zvolna odvíjí , vše se dá předpokládat , občas je to i nuda . Hvězdičku navíc dávám za překvapivé soudní rozhodnutí .

Přísaha (2001)

V r. 1959 běžel u nás v kinech černobílý thriller "Stalo se za bílého dne". Americká Přísaha je vlastně jeho remake . Liší se jen jinak postaveným finále . Oba filmy popisují urputný hon na vrahem malých děvčátek . Při vší úctě k Jacku Nicholsonovi a dalším , je americká verse daleko za švýcarským vzorem . Ještě dnes mě při vzpomínce na tento film mrazí .

Clona (2008)

Neustálé přemýšlení a koumání nad fotografiemi , kde se vyskytují nejasné stíny , není až tak poutavé . Hororu je zde pramálo , spíš se stále mudruje a zjišťuje . Ale v současně mizerné televizní nabídce zaplať pánbůh i za to .

Road House 2 (2006)

Poněkud prostoduchý příběh o majiteli restauračního zařízení a jeho synovci , o jejichž majetek usiluje už vizáží odpudivý zloduch . Každý z nich má své všehoschopné lidi , kteří se vyžívají ve vzájemném masakrování . Mezi nimi pak pobíhají vnadné děvy s hlubokými dekolty . Do toho něco drog , plus něco romantiky a celé je to pak nenáročné a zábavné .

Non Plus Ultras (2004)

Dá se říct průměr. Fotbalovému fanouškovi to snad zalahodí , ostatním divákům se dříve , či později udělá špatně .

Elita armády (2006)

Válečný veterán Van Damme je najatý jako šéf ochranky . Následují pak souboje těch spravedlivých s lumpy . Průměrné akce tvoří průměrný film , který ani nenadchne , ani nezklame . Ale zajímavé je sledování výrazu obličeje Van Damma . Po celou dobu je jakoby paralizovaný botulinem , prostě bez mimiky. Ale v závěru mě překvapil . Pokrčil čelo .

Sejmi eso (2006)

Půl hodiny se na nás valí představování nových a dalších postav , až jsou jich desítky a ztrácíme přehled . Vše směřuje k likvidaci jednoho muže . Až tahle prezentace skončí , tak se najednou začne mlet divoká přestřelka a až tehdy se začínáme orientovat. Kopy mrtvol a jaksi neutrální zážitek . Takový je celkový dojem .

Útočiště hrůzy (2008)

Je tomasakr nad masakry a kdo nemá takovéto jatky rád , ten se zřejmě na celý flm nedodívá . Ale pro hororové labužníky je to zážitek . Viďte , pane anticque ?

Julie (1977)

Loudá se to loudá - psychologie , melancholie , stále všechno dozrává a současně Vás to uspává . Na tenhle film musíte být unavení , dobře nasycení a mít nekonfliktní den . Pak to v pohodě přežijete .