• Krátkometrážní

The Walking Dead (1936)

Po dlhsej dobe som dostal zalusk na starsi kusok z filmovej bohatosti, co sa tyka hororu. V tomto pripade sa jedna o taky krimi filmik, kde by aj bolo ake take hororove prvky vopchate. Milujem to caro cierno-bielych filmov, ktore filmu este daju viac ten temnejsi nadych. Film neni prilis dlhy, co ani v tej dobe nebolo moc caste, ale keby bol este dlhsi, tak by ma asi aj nudil, co by len filmu poskodilo na dobrej sledovanosti. Hororova hviezda Boris Karloff to zahral bravurne a jeho vyrazy na tvari nahanaju strach a kurevsky sa hodil do svojej role, ako aj v mnohych inych filmoch, kde som ho mal moznost vidiet.

Antisocial (2013)

Filmu chybalo viacej toho masakru, ktory by sa najviac vykrystalizoval pri konci filmu, keby film bol dlhsi, pretoze ten naval ozivlych mrtvol by bola pekna podivana a mozno sa dockame aj pokracovania, co by bolo fajn, ale to je uz bohuzial vo hviezdach, ci tak bude. Filmova zapletka nebola zrovna najhorsia, len toho napatia a akcnejsich scen by chcelo viacej, nie len klabosenie nad katastrofou, kto ma kolko priatelov na nete a vsetok cas traveni v jednom dome, kde velmi zriedkavo niekto mal zalusk sa dostat dovnutra bolo pre mna malicko. Uvital by som aj detailnejsie sceny, co sa tyka gore zaberov. Nieco konkretne aj by bolo nacrtnute vo filme, ako je to vrtanie do hlavy, ale obcas to kamera aj troska ignorovala, akoby sa hanbila na to zabrat objektiv, co mi fakt vadilo:) Film je priemerny vo vsetkych smeroch, to znamena, ze neni spatny, ale ani vynikajuci.

Mischief Night (2013)

Vyvrazdovacky mam velmi rad, ale tu ich satanzel moc neni. Nepochopil som hlavneho zaporaka, preco dookola pobehoval okolo tej slepej teenagerky ako niekto co nevie co ma urobit dalej. Zabit alebo nezabit? Urcite trpel nerozhodnostou a jeho roztrzite reakcie ma vyvadzali z miery. Mal velke problemy chytit slepeho cloveka, neporozumel som preco tomu tak bolo? Vo filme sa aj nejake ine postavy objavili, ktore aspon roztrzity vrah zamordoval, co je skvele, pretoze inac by to bola slabota v tomto odvetvi hororu. Napinava atmosfera vo filme trosku pokrivkava, co je aj troska skoda. Je to taky priemerny slasher, kde tej krvi ani moc neukazovali, az na par vynimiek, ktore sa dali ako tak prehltnut. Ja davam za tri, ale s prizmurenim okom.

All Hallows' Eve (2013)

Vo filme su vsunute take tri poviedky, z ktorych najviac vycnieva ta posledna. Prva poviedka pojednava o demonoch, ktory nevyzerali zle, ale troska mi to aj prislo smiesne. Tym ale nechcem naznacit, ze by to bolo odflaknute, ale celkovo dej bol slabsieho razu, ale dalo sa to pozriet. Druha poviedka je o jednom mimozemstanovi, ktory fakt vyzeral komicky. Musel som sa nad nim zasmiat, proste musel som:) Dej nebol spatny, ale prevedenie na obrazovku troska pokulhavalo. Posledna je z toho najlepsia, ako som naznacil uz na zaciatku. Je o vrazdiacom klaunovi, ktoremu nerobili vobec problemy amputovat koncatiny svojim obetiam. Tu sa uz aj konecne preukazala gore scena, ktora vobec nevyzerala spatne. Celkovo mi to ako kompletny kus pripadalo obstojne a nelutoval som moj drahocenny cas nad tymto filmom.

I Will Follow You Into the Dark (2012)

Film ma trocha sklamal, pretoze tych hororovych scen nebolo vela. Skoro necela hodina sa niesla na vlnach romantiky, ktora aj mohla byt skratena o polovicu, co by malo za nasledok k lepsiemu sledovaniu. Ked sa uz konecne dostal volny priestor pre ducharcinu, tak mi to prislo nejake nedokoncene, Chybalo mi k tomu lepsie zaranzovanie lakaciek, aj ked niektore boli slusne, ale ze by ma nejako vystrasili to urcite nie. Neboli spravne vyriesene a podobali sa na take nezazivne strasenie, ktore len v urcitych momentoch sa ako tak dali prehltnut. Najviac z filmu dominovala vsade pritomna tma, ktora nahanala strach, co sa moze skryvat za kazdym kutom izby. Pre mna to bol jasny priemer, ktorych je neurekom.Zaverecne rozuzlenie som vobec neocakaval, ake mi bolo poskytnute v tomto filme. Prekvapenie vo vsetkych smeroch.

Thongsook 13 (2013)

Kvalitny snimok, ktory ma milo prekvapil, od coho som si ani moc nesluboval. Cakal som od toho priemerny ducharsky film, ale ono to postupom casu nabralo spravny smer a atmosfera v deji filmu mi pripomenula trosku podobenstvo ku filmu Evil Dead, ale to len v urcitych okamihoch. Ani trikove efekty neboli spatne, z coho som mal dobry pocit nad dobre odvedenou pracou. Ono sa na to fakt dobre pozeralo, ako duchovia nahanaju strach ku vystrasenym mladasom v dome. Bolo vidiet, ze celkova vizaz filmu nebola odflaknuta a brali to vazne, aby z toho divak nemal blby pocit, co to vidi za amatercinu. Prijemny hororik, z ktoreho vzniklo solidne dielo hodne uznania.

Countdown (2012)

Zhuleny hororovy thrilerik na thajsky sposob na mna zabral, ale zo zaciatku ma moc nebral, ale ked to uz naberalo tie spravne obratky, tak sa to unasalo smerom ku spokojnosti, ako Hesus vie ucinne vymacknut z ludi, to co ich hryzie na svedomi. Trocha to zavana originalnym dejom, pretoze nieco podobne som este nevidel, ale mozno na tento sposob uz existuje nejaky film. V scenari nie su ani skupi na nie moc pekne slova a o komedialnych prvkoch by sa tiez dalo hovorit, ze su tam nejake pouzite, ale to je len take ochutenie tohoto filmu, pretoze filmu viac sedi ta thrilerova vlozka, ktora ma tie spravne ingrediencie ku spokojnosti vyvinu deja filmu.

Left 4 Dead (2011)

K tomuto zombie kratasu neni co vytknut, pretoze je to napumpovane adrenalinom az do konca filmiku. Likvidacia neziaducich nemrtvych vyzerala skvele, aj ked obcas to zaskripalo mensou kvalitou spracovania nemrtvych, ako bol priklad toho megaobra. To je ale len minimum, ktore vobec nema za zle, aby som film nejako moc kritizoval. Uvital by som aj viacej minut do tohoto minidielka, ktore by filmu dodali vacsiu stavu ku putovaniu medzi ulicami plneho nemrtveho odpadu:)

Tears of Steel (2012)

To som ani necakal, ze Holandania maju talent na scifi filmy. Najprv som si myslel, ze je to nieco od Americanov, ale ked som si to precital tu, skade pochadza film, tak ma to dost prekvapilo. Film nabity scifi atmosferou az do poslednej sekundy ma velmi potesil a samotne suboje robotov s ludmi tiez neoplyvali amaterizmom, co len kvitovalo k dobremu vysledku z filmu. Chcelo by to celovecerny film, aby to bolo rozvinute do vacsej rozpatosti deja pribehu.

Marihuana (2006)

Flm je robeny amatersky, ale nie zas prilis urobeny zlym sposobom. Mna osobne to celkom zaujalo a ten dej filmu bol vymysleny dobre, len tomu chybalo lepsie spracovanie deja do kamerovych zaberov. Niektore hororove vsuvky, ako bola ta zena sediaca na stolicke zauijmava, ked sa tocila dookola s ostnatym drotom vo vlasoch. A samotny boh Cannabis bol co sa tyka jeho vyzoru, tiez dobre odvedenou pracou od maskerov, ale teraz myslim na poli amaterskom. Obstojny kratas, ktory zas neni takou stratou casu, aby si ho clovek pozrel.