• Krátkometrážní

Bitevní loď (2012)

Tak taketo akcne scifi ja mozem, bola to jednoducho pastva pre oci. Dvojhodinova stopaz vobec filmu neuskodila a zniesol by som aj film dlhsi, proste taketo akcnarny milujem, kde je to hodne zastupene akciou a na kecy neni volny priestor. Vesmirne plavidla boli k svetu a ten ich smrtiaci arzenal nemal chybu. Hlavne tie devastujuce gule plne ostrych zubkov sa vedeli krasne pohrat zo vsetkym co sa im priplietlo do zorneho uhla pohladu. Film je pekna odreagovacka a vecer mi fajnovo spestril bez nejakych vaznejsich zadrhelov. Film jednoznacne patri medzi moje oblubene z tohoto zanru a urcite sa k nemu vratim, co v najblizsej buducnosti. Na konci zaverecnych tituliek je posledna scena, kde sa nejaky vesmirny parchant zachranil, ktorym mozno tvorcovia filmu si chceju nechat otvorene vratka pre pripadne pokracovanie, ktore by bolo fajn, ak by bolo na plane. Bohuzial to nikto nevie, cas to ukaze:)

V zajetí démonů (2013)

Kvalitny ackovy horor o zahadnom dome, kde to kypi ponurou atmosferou, ktora sa vam zaryva stale hlbsie a hlbsie, pokym to nevyvrcholi do ocakavaneho finale, ako to vsetko dopadne nakoniec. Ta hudba, ktora doprevadzala film bola dokonala a krasne do filmu zapasovala a robila z filmu este napinavejsie dobrodruzstvo, ktore som napato cakal, co sa bude odohravat dalej. Zaujimavy dej, pekne prostredie vo vnutri domu a vsade pritomna tma okolo stareho nabytku doprevadzane skripajucimi dvermi, len v cloveku vzbudia strach, co tam asi moze byt. Musim pochvalit dobre sceny, ktore boli k svetu, hlavne ta hra na skryvacku ma prekvapila a dost potesila, ako to vymysleli do konecnej podoby. Takych scen je tam urcite viacej a film tak netrpi prazdnymi sekvenciami, kde to nudi na kazdom kroku. Je vidiet, ze dej bol spravne premysleny a vsetko to do seba zapasovalo, ako kocky z lega. Film je najviac postaveny na stupnujucej atmosfere a obcasne ukazovanie carodejnice neni na skodu, ale skor k uzitku. Takto ma vyzerat film s napatim, coho prikladom je aj tento podareny hororik, ktory negativ nema mnoho, skoro ziadne. Je to jeden z tych lepsich hororov, co som doteraz videl v zivote.

Thompsonovi: Hlad po krvi (2012)

Film ma trosku odradzal, ked som sa dopocul, ze je to pokracovanie filmu Hamiltonovci, ktori ma moc neoslovili, skor som sa pri nich nudil. Ked som to dokladne prezrel az do konca, tak tento film je podla mna omnoho lepsi, ako zmienovany film Hamiltonovci. Tu sa to uz uberalo takym viac akcnejsim feelingom, co ma len potesilo. A co ma sklamalo bol hlavny padouch s ostrymi zubkami, ako nejaka zver. Cakal som, ze s nim budu vacsie problemy ho zdolat k zemi, ale ono to dlho netrvalo a cochvila bolo po jeho nadvlade. Troska to bolo odflaknute a akoby sa ponahlali film co najrychlejsie ukoncit, aby to mali co najskor za sebou. Ved ani celkova stopaz filmu neni dlha, skor kratka. Dlzka mala necelych 80 minut pocas ktorych to na niekolkych miestach zavanalo nudou, co zas nenaznacuje, ze by to bolo dobre. Este stastie, ze film neni dlhsi, to by uz bolo absolutne nudne a odpudive. Je to taky priemer, ktory sa drzi tejto hranice a nic ho netlaci dopredu vyssie, pretoze na to nema, aby z toho vytrcal von.

Bájní tvorové: Dračí hrobka (2013)

Dolph Lundgren starne a tie jeho silacke hlasky vo filme su skor na zasmiatie. Robil sa, ze nikto na neho nema a ostatny su voci nemu smetie, takych ludi nemusim. A tie jeho pohyby, akoby bol v puberte:) Vratim sa radsej k filmu, co je aj troska sklamanie pre mna. Ako celok mi to vsetko prislo, ako dobrodruzny film a nejake monster horor prvky sa vyskytli az v poslednej polhodinke, kde uz aj nieco bolo naznacene, ze tam bola aka taka akcia. Samotne stvarnenie jasteroviteho tvora vyzeralo na pohlad roztomile, skor vhodne do detskeho filmu. Ved ta tvar uz prezradzala, ze je vhodny na objatie, aj ked zdanie klame. Velka skoda bola, ked pocas filmu ani poriadne neukazovali do objektivu tvorecka, len take rychle preblesknutie, co ma dost hnevalo. Moja najoblubenejsia scena prisla na zaciatku filmu, ked ukazali toho obrovskeho medveda, aj ked dost vyzeral pocitacovy, ale ksicht bol pekny a odstrasujuci viacej, ako ten velky jaster. Dalo sa to pozriet a nemozem povedat, ze je to zly film, skor take spestrenie jedneho vecera.

Legenda o vraždícím strašákovi (2013) (TV film)

Pekny hororik o podivnom strasiakovi, o ktorom ani nikto nevie kde sa vzal. Tak milo ma prekvapilo, ze dlho netrvalo a na scene sa objavil strasiak, ktory fakt vyzeral k svetu. Nevyzeral trapne a bol vyzorovo pekny k nahryznutiu. Co ma prekvapilo boli dost caste sceny pocas dna, co troska filmu poskodilo, pretoze za svetla to zas tak nevyzeralo hrozostrasne, skor to vyzeralo tak mile, aj ked tam akcii bolo neurekom. Viac ma to oslovilo pocas tmavej noci, ktora zas neni moc pouzita oproti dennemu svetlu. Taktiez dostal priestor gore prvok, ale tiez v skromnom mnozstve. Podla mna je to podareny snimok o strasiakovi, ktory kurva nie a nie zomriet. Ani ten posraty kombajn nemal proti nemu sancu, taky bol odolny. Chcelo to len cas a jedna posrata zenska si s nim poradila na konci filmu a ohen bol asi jeho nepriatel, pretoze uz nic nenaznacovalo, co by ukazovalo, ze by chytil druhy dych:) Mna film dobre pobavil a davam mu tri cervene hviezdicky.

Stripped (2012)

Tak toto zrovna nevyslo a to myslim vazne. Strasne sa to vlieklo, kym prisiel rad na akoze akciu. Bolo to peklo, tie dialogy medzi teenage people v tom aute. Straaasnaaa nuda, uz som myslel, ze to dvd vyhodim von z okna. Ziadna slava sa ani nekona pri vyvrazdovackach. Tak hrozne odflaknute som uz davno nevidel. To by dokazal aj magor urobit lepsie. Najviac ma dojal samotny chirurg, bol skor na zaplakanie, ako na smiech. Zo vsetkeho tomu dava smrnc tie prostiututky, ktore boli z toho vsetkeho k svetu obzerat. Ta parta pubertakov mi isla na nervy a som rad ze to schytali a bolo po nich:) Ale to je podla mna na horor prilis malo, skor ubohe nic. Hviezdicku davam za odvahu a preco? Uz film vypustit do sveta bolo odvazne.

Ritual (2013)

Prva polovica filmu ma bavila sledovat, hlavne ked sa to pomalicky odhalovalo, o com tam vlastne ide. Ale ako nastupila druha polovica filmu uz to nebolo take zaujimave a ti magorkovia v maskach znazornujuce ludske lebky mi len dodali na tvari sklamanie a to ich trapne prenasledovanie nemalo konca kraja. Hlavne na konci filmu, kde uz to len preslapovalo na jednom mieste. Tu uz asi nevedeli ako sa dalej pohnut v deji a vyzeralo to ako groteskny usklabok, akoby ste zjedli kysly citron, taky som mal z toho pocit. Nedotiahnuty dej, ako aj celkove spracovanie do konecnej podoby mi nedodalo viac sily, aby som tomuto filmu dal vacsiu sancu v hodnoteni. Najviac zo vsetkeho ma dorazilo to kombinovanie tituliek s nudnymi scenami na konci filmu, kde jasne nesmeli chybat traposkovia v maskach:)

Takoví jsme (2013)

Myslel som si, ze to bude nieco lepsie, ale ono sa z toho vyklulo len obycajny film o zivotoch par ludi niekde na samote v objati prirody. Nieco konkretne hororove sa len dialo az na konci filmu, co je podla mna az prilis malo a film tak skor radim medzi dramy, ako horor. Nechcem tym zas naznacit, ze zaner drama nemusim, ale ked to ma byt aj horor, tak nech tam toho mam viacej a nie len ustavicne obkecavanie, ako su extremne hladny, ze dieta je dieta a na poriadne susto masicka si este musia nejaky cas pockat:) Normalne to bolo tyranie deti od toho dospelaka, ked si nemohli dat jeho gulasik na kanibalsky sposob.

Vražedná minulost (2013)

Z pociatku som mal troska obavy, ze to bude zly film, ale ako sa film vyvijal stale dopredu, tak ma to okuzlilo a ten svet v inej dimenzii ja fakt mozem. Take filmy tiez milujem a ta ponura atmosfera a nie vesele farby vsade naokolo vo mne zanechali dobry pocit, ze som narazil na dobry film. Hlavny padouch v stelesneni Stephena McHattie to zahral dobre a ten jeho hlas nema chybu. Zahada striedala druhu zahadu a ja som len stale napato ocakaval, co sa bude diat dalej. Aj ked film je skor pre mladsie pubilkum a obcasne utapanie deja filmu je tam tiez, tak nemozem o tomto filme povedat, ze je to zly film, to by som sam seba klamal. Co sa tyka lakaciek, ktore tam tiez boli nevyzerali najhorsie, ale ze by ma nejako vystrasili to urcite nie. Ved uz aj mam nejake filmy za sebou, kde to hyrilo strasidelnymi lakackami a tento zrovna trpi takymi nedotiahnutymi detailami, kde cakate, ze vas slak trafi, ale ono nie. Tym zas nechcem na film nakydat nejaku spinu, ze ma to sklamalo, len v tomto bode to aj mohlo byt kapanek lepsi:)

Očista (2013)

Musim sa priznat, ze ma to bavilo pozerat a ten ich ritual kde likviduju ludi, by sa tiez uplatnil na Slovensku proti cigosom. Pekne sceny, kde islo o samotne prezitie boli vkusne zaranzovane a kamera to dobre snimala na kazdom kroku. Negativa som ani nepostrehol, ktore by nejako extra vytrcali a narusali plynuly priebeh filmu. Jeden z filmov, ktory mi strasne rychlo ubehol do zaverecneho finale, pretoze pozeranie bol zazitok pre oci.