Generálové ve válce (2009) (seriál)

Skvěle zpracované srovnání soupeřů na opačných stranách fronty. Škoda jen, že tvůrci nezašli více do podrobností. Na druhou stranu mě zaujalo porovnání výstrojí či zbraní.

Kafe a cigára (2003)

...není to film pro každého a určitě dost lidí bude nudit...ale pustil jsem si ho v pravou chvíli a zanechal ve mně krásný dojem...už ty mé tři hvězdičky jsou hodně, ale dal jsem je za ten fajn pocit, když mě v pracovním dnu dostal dost do pohody...přesně souhlasím s názory, že film byl natočen "pro své potěšení", nevidím na tom ale nic špatného...tři hvězdičky jsem dal i pro to, že mám slabost pro takto nasvícené filmy, atmosféra je z toho fantastická...kdyby to bylo "in color", tak nedám ani hvězdičku, bylo by to totiž zcela něco jiného...když bych tak měl hodnotit jen prostou náplň, připadá mi to jako "rychle spíchnutý" filmeček

Bobo (1967)

Další rozverná komedie s Peterem Sellersem, kde ztvárnil postavu Juana, neúspěšného zpěváka a kytaristy z malého města, který zkouší štěstí v Barceloně. Aby získal místo a zalíbil se místnímu impresiárovi, splní jeho podmínku strávit večer s doňou Olimpií, jež je známá svůdkyně a lamačka srdcí mužů, které využívá ke svému obohacení. Což Juan samozřejmě netuší... Je to již hodně dávno, co jsem tento film viděl u nás v televizi a vybavuji si matně jen některé scény. Vcelku mě tento film pobavil.

Krásy evropského pobřeží (2005) (seriál)

Úžasné a oku lahodící záběry, které dokumentují známé i neznámé části evropského pobřeží... Český komentář: Pavel Rimský

Persepolis (2007)

Zajímavé dílo! Snad to bylo tou nocí, když jsem jej sledoval, ale upoutal mě natolik, že jsem se musel dívat až do konce s otevřenou "hubou" :-). Styl animace se mi velmi líbil a zároveň střihové pojetí, hudba...vše ladilo a bylo přehledné. Víc psát nemá smysl, vše je výstižně řečeno v ostatních komentářích.

Vteřiny před katastrofou (2004) (seriál)

Tato série dokumentů o katastrofách patří k těm lepším. Nejde o hraný dokument, ale o dílo, které akčním způsobem podává divákům informace (někdy i opakovaně :-)). Zásadní je odpovědět na všechny spekulující otázky, a to se rozhodně tvůrcům povedlo na jedničku.

Mr. Bean: Animované příběhy (2002) (seriál)

Je jisté, že se to nemůže rovnat hranému Mr. Beanu, ale na druhou stranu je zde spousta humorných skečů, které můžou být právě jen v animovaném světě. Čili nelze srovnávat dva odlišné světy, a proto se s předsudky či očekáváním nedívejte na tento seriál. Fantazie a nápady v něm rozhodně nechybí.

Jean Michel Jarre : Place de la Concorde (1979) (TV film)

Pařížané v den výročí pádu Bastily (14. července) oslavovali spolu s hudebním mágem Jean Michel Jarrem, který se tímto koncertem zapsal do Guinnesovy knihy rekordů, když se na Place De La Concorde a jeho okolí vtěsnalo milion diváků. Jednalo se o jeho první open-air akci, která vyšla na VHS jako sestříhaný záznam.

Pink Floyd - Live in Venice (1989) (koncert)

Fantastický koncert v podání slavné britské kapely, který zanechal nejen stopy v srdcích mnoha fanoušků, ale i v samotných Benátkách. Několik poškozených památek a obrovský nepořádek zlomil hůl nad pořádáním podobných akcí v tomto krásném městě. Dodnes s mrazením v zádech vzpomínám na tu nádhernou show, která se vysílala na obrazovkách Československé televize v době, kdy málokdo měl doma videorekordér. Krásný koncert potvrdil tehdejší nastupující trend světelných a laserových doprovodů.

Moucha (1999) (seriál)

Animovaný seriál o malé mušce, která i přes mnohá zklamání neztratila optimismus. Často až naivní chování ji přivedlo do problémů, které ovšem nakonec dopadly dobře. Velmi groteskní pojetí života hmyzu.