• Krátkometrážní

Auta (2006)

AUTA! Teď si nedělám legraci, umím celý film z paměti, každou větu, každou hlášku, prostě celý. Umím dokonce i všechny písničky z filmu. Auta mě prostě dostali, jako mě dostane film z dílny Pixaru. pokaždé. Od té doby co znám tenhle film daleko raději jezdím autem...

Auta 2 (2011)

Ale hodně slabé čtyři hvězdičky. Určitě, je to vtipné, zábavné, originální, a je tam spousta citací. Ale mě osobně to prostě stylem nesedělo. Chyběla mi klasická Pixarovská myšlenka, a poetika. Co se týká Aut 2 je to prostě nářez, spousta barev, akčních scén, rychlých triků a změň prostředí. Výpravou se to celkem podobalo filmu Ratatouille, ale na rozdíl od tohoto snímku, divák neměl čas vydechnout si, a scény si nějak vychutnat. Prostě příliš hektické. Taky spousta nových postav až se z toho jednomu hlava zamotala. Mělo to hodně vtipných gagů a citátů, to určitě, ale bylo to taky pro o dost větší děti než předchozí díl. Neříkám že jsem se nepobavila a nezasmála, ale nebyl to prostě film pro mě, chybělo mi něco navíc, co obvykle Pixar filmy mají.

Autopohádky (2011) odpad!

Líbila se mi docela ta pohádka o účetním a víle. Jinak absence originality, vtipu, a hrozně ošklivě se na to kouká. A poslední pohádka byla úplně na zabití! Přitom to mělo takový potenciál! Hrozná škoda... A hrané části s Vetchým? Katastrofa!

Avengers (2012) odpad!

Neuvěřitelná kvanta odpadu v každém detailu tohoto "velkofilmu". Pěkně mě to naštvalo. Odporné názory zabalené do příběhu o hrdinech, aby to mohli cpát do lidí všech věkových rozmezí. A aby všichni ti lidé kteří dokázali hodnocení vyzdvihnout na neuvěřitelných devadesát jedna procent, pro ně tam dali chytří Američtí producenti spousta pseudo-chytrých a moudrých myšlenek, aby všichni ti lidičky měli pocit při odchodu z kina, že se nejen skvěle pobavili na ubohých fórcích, většinou z úst směšného plechového náfuky, ale že zažili i nějaké intelektuální doteky. Parta hrdinů kteří měli zachránit to úžasné lidstvo, kterému se ani Božstvo nevyrovná, se ukázali jako parta namyšlených egoistických idiotů kteří se hned po pár hodinách pospolu pohádali a zničili si loď. Neskutečné pohrdání jsem pocítila už v jedné z prvních scén, kde se Paní Paltrow, matka několika dětí, objevila v mini kraťáskách. Ženské jsou tam všechny trapné, a prodávají se tam v ubohých, super-upnutých super-oblecích aby prodali své super-křivky. Neskutečný trapas je i ten polobůh s kladivem a tělem z fitness centra, stejně jako trapný Kapitán Amerika, patriot, dobrý voják, a hlavně vlastník buřtuózního těla. Všichni tam byli příšerní! L. Jackson, Renner, Ruffalo... Až na Hiddlestona který jediný vypadal že má IQ víc než šest a půl, ušlechtilý obličej a Britský akcent. Downey je taky fajn, ale tohle je fakt příšerná ostuda. Dodatek po titulcích tomu dodal. Plus čistých deset tun propagandy, a pár nevkusných uřvaných ufounů. Stydím se za autory, účastníky, i fanoušky.

Až tak moc tě nežere (2009)

Viděla jsem tenhle film snad třikrát, abych se pokusila z toho vytřískat něco víc. Hrozné zjištění je, že toto je jedna z nejlepších aktuálních romantických komediích. Snad jen proto, že to zachraňují dobří herci (Connelly, Aniston, atd...) a že je to ten povídkový styl filmu který mě pokaždé zaujme (ano, nedá se nic dělat). Konce všech těch příběhů mě tak trochu zklamali, ale jinak provedení mě bavilo. Nevím co víc mám říct, je to prostě jen to, co to je.

Až vyjde měsíc (2012)

Nádherný film. Do každého jednoho detailu propracovaný. Wes Anderson je úžasný režisér, a skvělý autor. Příběh má přesně všechno co potřebuje. Je místy velmi vtipný, a veselý, a chvílemi velmi smutný a zahořklý. A to je přesně to co na jeho filmech zbožňuji. Barvy jaké on do svých filmů používá jsou nezaměnitelné, a stejně tak atmosféra. Navíc u něj mám takový dojem jako by do příběhu jeho postav skutečně pronikl. Navíc to všechno funguje bez pozlátka nebo zbytečného sentimentu. Chvilkami jsem se u toho smála nahlas, a mnohokrát jsem měla slzy v očích. Nemůžu ani přesně určit co nejvíc se mi na tom líbilo, nebo co se mě nejvíc dotklo, protože celkově mě to úplně pohltilo. A dotkl se mě skoro každý jeden záběr. Nehledě na to, jak dobře u něj herci hrají. Všichni se tam skvěle hodili, a hráli naprosto bezchybně. Včetně Edwarda Nortona kterého normálně vůbec nemusím. Prostředí které si pro film vybral, nebo hlavní dvě postavy, nemluvě o úžasně zvláštní hudbě, vše mi přijde tak dokonale sehrané, že ani nemám pocit že bych tomu mohla něco vytknout. Navíc mi to přišlo strašně upřímné a opravdové. Zvláště jeho cit proto vystihnout rodinné, nebo celkově lidské vztahy. Opravdu byl tenhle snímek pro mě silným zážitkem, který si doufám někdy brzy zopakuji.

Baba na zabití (2003)

Tak je to DeVito. To co jsme čekali, to jsme i dostali. Film si alespoň nehraje na nic víc než na to co je. Trocha vtipu, trochu nevkusu. Celkem originální nápad, žádný světoborný snímek to není, ale ani si na nic takového ani nehraje. Prostě pro ty co mají rádi tento humor ideální, pro ty co to nemusí nedoporučuji.

Balada pro banditu (1978)

Jak to že Balada není v červených číslech? Sice jsem původně chtěla dát jen čtyři hvězdy, ale chci jim zvednou hodnocení! Takových dobrých a zajímavých filmů v ČR moc není. Vtipné, zajímavé, zábavné. Pohybově velmi dobře vymyšlené, zajímavé a dobře zazpívané písně. Donutil kterého normálně nemusím tady dost obdivuju. Velmi vydařené obsazení. Rozhodně to chce zvýšit hodnocení.

Banditi (2001)

Absolutně parodicky natočený akčňák. Kde zejména exceluje krásná a navíc výborná herečka Cate Blanchett, ironicky vtipný a drsný Bruce Willis, a mírně nesnesitelný a přesto sympatický Billy Bob Thornton. Podle mě dost povedená komedie, která nesklouzla k trapnosti nebo vulgaritě, což oceňuji.

Bankéři (1977)

Šarmantní Michael Caine, jinak nuda, šeď, bez vtipu. Možná jsem se jednou, dvakrát zasmála. Ale od Passera bych rozhodně čekala něco lepšího, než béčkové krimi s nezáživným obsazením (krom Cainea) a nezajímavou zápletkou. Pro mě zklamáním, protože jsem byla na "rodáka" hodně zvědavá.