Maniak (1996)

Taká Juliet Lewis by mi tam sadla viac ako pošahaná asociálka schopná všetkého. Ale inak celkom fajn. Páčili sa mi tie šoky, čo mi pripravovali. Som nečakal že ho zastrelí (teda skoro) A bavilo ma ako komicky bol zmrzačený, vyzeral super. A aj na mŕtvu Brooke bol super pohľad. Rovnako na uškrtenú babičku... Vyhrali sa so scenárom, aby ma to viac bavilo aby som dostal nečakané. Na druhej sttrane policajti boli úplne mimo. Ale dalo sa

Holy Motors (2012)

Dám si tú námahu a ešte raz si to pozriem. Veď ani neviem ktorá bola Eva Mendes.... Denis Lavant sa mi páčil veľmi. Výborný herec! Masky sú excelentné, páčili sa mi viac ako tie v Atlas mrakov. Výborná je aj harmoniková pesnička. Ale prečo bol nesmrteľný.? Dvakrát ho smrteľne zranili... A čo tie dva šimpanzy v poslednej zákazke. A o čom sa vlastne rozprávali limuzíny v poslednej scéne? A starec v hotelovej izbe za ktorým prišla mladá žena. Neter? V yzeralo to, že pracuje rovnako ako on. A čo tým vlastne chcel povedať? Aké je posolstvo toho filmu? Surrealizmus? Alebo je Carax len pošuk? Hrozne divný film. Čakal som na pointu, ale žiadnu som nedostal. Dve hodiny sa pozerám na nejaké bizarnosti, (nehovorím niektoré Lavantove kreácie boli strhujúce ) čakám na nejaký záblesk, ktorý to osvetlí ... A ani hovno. Ak takýto film na festivale získa standing ovation tak je to humorné. Neverím, že je to mimoriadne dielo, ktorému bežný divák nerozumie. Že si vyžaduje osvieteného insidera, lebo iba ten ho ocení. Može byť, že je to sureálna hračka - experiment- rovnako môže byť že je to obyčajná pičovina.

Skyfall (2012)

Spočiatku výborná stmosféra. Bitka v Šanghajskom mrakodrape v protisvetle akoby z laterna magika super. Bond je tu komiksová postava. Tie varany v Macau !!! Des. Bardem v pridrbanej blond parochni. Des. Pohladkám ťa po stehnách aby aj tí jednoduchší pochopili že som buzna. Des. Nahánačka v metre. DES. Toto je pre tínedžrov.Ešte väčšia hovadina ako Prometeus...

30 minut po půlnoci (2012)

najlepší film čo som tohto roku videl. Detektívne pátranie. Pohlad na chastain vyvoláva existenciáne otázky. vojenský zásah je excelentne realizovaný. Výborné.

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Verím že podobné komunity žijúce na okraji takto prežívajú. Páčil sa mi ten postapokalyptický fíling. Aké chceli, také si to urobili.

Take This Waltz (2011)

No no no detičky, nerobte, lebo skončíte ako toto dievčatko

Anna Karenina (2012)

Vidieť to v kine bol zážitok. A Keira Knightley očarujúca!