12 podmínek k dědictví (2006)

To som toť v nedeľu ráno v telke videl. Správny vysielací čas. Výborný casting. Tipickí Amíci.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Ako povedal LIma: "...záverečný twist...." trochu ma vyrušovala vysvetlovacia písaná pasáž. Ale inak . Mi to pripomenulo čiernobiele filmy o doktorovi Mabusem zo šesťdesiatych rokov. ...Porovnávam s Drakulom. To ako maskuje príšera svoje zločiny tým že všade nasadí "nakazené",? krysy je predsa len trochu viac. Ale inak...

Hasta la vista! (2011)

Skôr pre televízneho diváka, miestami trochu lacné, aby sa aj tí menej zdatní zasmiali. Tie Larsove bolestné grimasy... Ale ako hovorí Marigold si to udržuje obdivuhodné dekórum. A čo tak scéna v bazéne s odvážnou skokankou Isabelle de Hertogh. Excelentné.

Kluk na kole (2011)

Na Dardennovcov je to slabé. Ale ak by niekto chcel vidieť živého anjela. Sklutočného anjela. Tak Cécile De France jedného stelesnila.

Terkel má problém (2004)

Ako hovorí Radek99.... Ale aj tak by som si to rád pozrel s Terkelovými rovestníkmi.Fungovalo by to? Bavili by sa?

Pravá láska (2011)

dievčatá hrali ako o život zvlášť anne a beata boli čarovné. inak ako škandinávsky rodinný film slabšie. neverím,že si dospeláci nepamatajú aké silné to bolo byť v dvanástich po uši zamilovaný. Do aleny murárikovej trebárs.

Harpya (1979)

najviac ma zaujalo ako vela ludí videlo túto haluz

Dotek zla (1958)

Veľmi rýchly film. Na tie časy má strhujúce tempo. A sú tam také nechutné scény. Sám Welles je škaredý že až. To ako trápia Janet Leigh v motele. Ako je to skonštruované... napatie... To je moj prvý Welles a nie som sklamaný. Film noir. ... Sunset Boulevard bol učesaný toto je také živelné...

Poldové (2010)

A bola tam na začiatku scéna jak vyraziť zo zanoviteho svedka priznanie. A nabehol tam Tracy Morgan ... Tak to bol chvíľu Kevin Smith. Inak je to cover smrtonosnej zbrane. Zopár fórkov sa nájde.