• Krátkometrážní
  • Thriller

Discarnate (2018)

Skupinka vedcov to opäť raz prepískne. Za účelom zistiť, či existuje posmrtný život, si pichnú drogu, ktorá rozširuje ich vedomie, aby sa skontaktovali s druhým svetom. Samozrejme to bude mať následky a bude sa to len stupňovať a stupňovať. Takéto démonicko-duchárske kúsky by som mohol sledovať aj každý deň. Parádne masky, príšera bola fakt podarená, a neustále sa niečo dialo. V pohode, bavilo. Akurát nevydesilo, bolo to viac o akcii ako o hororovej atmosfére.

Do temnoty - Pooka! (2018) (epizoda)

Negrík sa v novom meste teší na svoj herecký kasting a napokon svoju "rolu snov" dostane - skončí v kostýme hentej plyšovej pičoviny z plagátu, aby urobil reklamu novej hračke. Dokonca si nájde aj vzťah! Len keby sa to všetko tradične nepokurvilo, však. Z jeho práce sa totiž stane diagnóza... Čakal som skôr niečo v štýle Chuckyho, a ono to bol napokon skôr psychologický horor. Takže krvavých scén je pomenej, ale hlavný hrdina to zahral presvedčivo. V záverečnej tretine sa síce orientuje ťažšie, ale na nervy to sem tam zabrnká. Seriál si udržiava svoj nadštandard, čo je fajn.

The Cabin (2018)

Taký pekný poster a zase prd z toho. Akosi však pripomína The Cabin in the Woods, takže zase by tu niekto rád ojebával, aby nalákal na takúto nudnú blbosť. Zoznámime sa tu s rozhádaným nesympatickým párikom, ktorý narazí na jedného magora, takže nás čaká mizerná konfrontácia, nejaké naháňačky a dve vraždy mimo kameru. Aha, a aby som nezabudol, je tam aj motorová píla, takže juchú, vychutnáme si krv striekajúcu na stenu, to je blaho. A ešte netreba zabudnúť na to, že každého budú určite zaujímať ich milenecké problémy, ktorými je tu prepchatá snáď tretina stopáže. Je o čo stáť? NIE!

All the Creatures Were Stirring (2018)

Vianočne ladená antológia, ktorá podľa mňa zapadne prachom behom pár sekúnd po pozretí, ako 99% "noviniek", ktoré hororových fanúšikov ničia každým dňom. Ja ani neviem, ktorý z tých príbehov bol najlepší, lebo tri z nich boli u mňa približne na rovnako priemernej úrovni (prvý, druhý a štvrtý), zatiaľ čo tie dve zvyšné nestáli vôbec za nič. Pri tom poslednom som už vyložene trpel. Keďže ma vlastne nezaujalo vôbec nič, slohové práce s podrobnými obsahmi prenechám deťom.

Secret Santa (2018)

Konečne niečo nadpriemerné- aj keď najmä vďaka dostatočnej krvilačnosti spojenej s množstvom humoru. Prvá polhodina je síce otravná a nič sa v nej nedeje, ale potom to príde. Mnohopočetná rodinka sediaca za jedným stolom sa proste po "drobných" nezhodách začne masakrovať. A aj keď je v tomto filme dosť ťažké nájsť čo i len jedinú sympatickú postavu, je to aj tak jedno, pretože divák ako ja je zvedavý najmä na to gore. A keďže krv miestami strieka na litre, s občasnými nepodarenými počítačovými trikmi sa už jednoducho treba vyrovnať. Dostatočne akčný, nápaditý a rýchlo odsýpajúci kúsok, síce s viacerými mínusmi, ale pobavilo.

Catskill Park (2018)

Mimozemský found footage, v ktorom sa štyria kamaráti vyberú kempovať, a v noci ich napadne ufo. Takže väčšinu času tam len pobehujú v noci po lese za úplnej tmy, a pokiaľ dôjde k nejakému útoku, je aj tak kvôli roztrepanej kamere prd vidieť. Takže ostáva len čakať na slnečné svetlo, ktoré sa v záverečných zhruba piatich minútach síce dostaví, ale výsledný dojem napokon ostal rovnako prázdny ako počas dlhotrvajúcej tmy. Vďaka znesiteľným postavám sa to pozrieť dá, ale pre mňa je to tak či tak len nevýrazná pásová suchota. Nenájdeme ani inováciu, ani nič zaujímavé.

Helak: Kayip Köy (2015)

Turci ma celkom potešili, akurát by mali trochu popracovať na inteligencii svojich dialógov a toho svojho debilného Alaha osekať na minimum. Rodinka sa potrebuje na pár dní ukryť v istej dedinke číslo 19, ale tak ako bolo problém ju nájsť, tak je problém sa z nej dostať. Všetci obyvatelia sa chovajú divne a od začiatku ich začnú prenasledovať desivé vízie. Dagonovská atmosféra sa tomu nedá uprieť. Takmer vyľudnená diera, kameň na kameni, okolo len les obývaný duchmi. S trikmi je to už horšie, ale tak Turecko... a treba sa vopred zmieriť s klišé rozuzlením, ktoré som už videl v desiatkach hororov.

The Lingering (2018)

Zopár nefunkčných šokov a jedna CGI príšerka, to je asi tak všetko. Podpriemerný duchársky horor, ktorý veľmi nemá čím zaujať. Začiatok bol ešte nádejný (opustená matka a malý syn v posadnutom dome), potom sme skočili v čase a začalo to nudiť. Hlavný hrdina sa po rokoch vrátil do toho domu, ale žiadne zaujímavé vyvrcholenie neprišlo. V závere sa to zmenilo na dojemnú rodinnú drámu, ďakujem pekne.

Astral (2018)

Študent skúša astrálnu projekciu, čo samozrejme neostane bez následkov, takže sa jemu a spolužiakom začnú zjavovať hentí "shadow people" alias debilné čierne machule, ktorých by sme sa akože mali báť. No okrem toho, že sa sem tam objavia a stiahnu jeho šľapku za nohu z postele, sa ničím nepredvedú. Ku koncu to skúšajú s exorcizmom, ktorý tam vôbec nemá čo hľadať, okrem toho je hlavný hrdina k smrti otravný. A to som si spočiatku myslel, že bude film ubiehať v štýle Flatliners. Vyzeralo to nádejne, ale okrem náznakov atmosféry tu nestojí za pozornosť vlastne nič.

Countrycide (2017)

Párik sa vyberie kempovať, chlapík zmizne, jeho polovička sa chytí do pasce a polovicu (našťastie krátkeho) filmu sa plazí po lese. Bohovsky zaujímavé. A keď ju napadne vlk, tak z toho spracovania môže divák schytať infarkt od smiechu. Aby toho nebolo málo, objavia sa traja prihlúpli "záchranári", a tak sa musíme zmieriť ešte aj s debilnými dialógmi. Veď to má byť survival. Dôjde aj na nejaké gore, ale je to tak amatérske, že ten jeden bodík môžem dať len za pekný plagát.

Časové pásmo bylo změněno