Tři dny ke svobodě (2010)

Film, ktorý mal veľmi blízko k 5*, výborné prepracovanie psycholólgia postáv, dej, vývoj deja. Aj napriek tomu, že tušíte ako film skončí, sa pri pozeraní nenadýchnete,. Má to dynamiku, myšlienku

Ruby Sparks (2012)

Z tak originálneho námetu, ktorý sa nerodí každý deň sa podarilo "úplácať" veľmi priemerný snímok s nekonzistentnou dejovou líniou. A mne osobne maximálne nesympatická Zoe Kazan aj s jej hereckým výkonom (úprimne Paul Dano nebol o veľa lepší) bol už len vrchol ľadovca.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Film, ktorému nechýba finesa, jemný britský prízvuk a príjemné obsadenie

Denní hlídka (2006)

Kto k tomuto písal scenár...musel poznať nejakú novú ruskú drogu neznámu nám európskym smrteľníkom. 1* za kameru a efekty. (POZNÁMKA pre RÉŽIU:) Ani slovom sci-fi či fantasy sa nedá ospravedlniť všetko

Smrt superhrdiny (2011)

Téma veľmi silno pripomína My Sister's Keeper, preto som dal aj snímku šancu, napriek tomu že nie som nadšenec kombinácií klasických a animovaných filmov. Bohužiaľ, snímok ma ani zďaleka tak neoslovil ako od neho na začiatku očakával. Má svetlé chvíle, je do neho zakomponovaná "love story" dokonca je miestami aj celkom vtipný. Len to nejak celé dohromady neladí. O animovaných násilných častiach ani nehovoriac. Nemeckí režiséri sa majú ešte čo učiť...

Zamilovaní (2011)

Mal som krásny komentár k tomuto nezabudnuteľnému filmu. Ale z nepochopiteľných príčin sa mi zmazal a nedokážem to znova napísať tak od srdca. Ako to bolo pár minút po vzhliadnutí tohto snímku. Na teraz hádam stačí, ak napíšem, že je pre mňa najlepší vo svojej kategórii za rok ´11. Má aj na 6* za skvelú kameru, spracovanie a kruto realistický záver odhaľujúci silu ľudskej mysle a hlavne jej spomienok. Zvyšok doplním po opätovnom vzhliadnutí, čo určite nebude trvať dlho................Edit: Dlho mi to netrvalo a k snímku som sa vrátil .Nemohol som to, skrátka vydržať. A to čo mi ušlo pri prvom hodnotení, je kamera. Natočená spôsobom, aký som doteraz nikde nevidel. Nie sú to len brakové prázdne zábery, podporujúce srdcervúcu americkú love-story. Je to, akoby ste stáli pár metrov od hlavných hrdinov a pozorovali ich. Miestami to vôbec nepripomína film, ale skutočný príbeh zachytený skrytou kamerou. A Felicity, Dlho som nevedel prísť na to, čo vo mne evokuje. Bolo to tým, že mi pripomína mladú Kristen Stewart. A už väčšiu pochvalu odo mňa počuť nemôžete. Skrátka, nie je to film, je to umelecké dielo, ktoré sa Vám zdá krajšie, pri každom pohľade na neho.

Love (2011)

Filmy, od ktorých nemáte hneď od začiatku žiadne očakávania, môžu iba prekvapiť. Toto bol ten prípad. Áno, poslabší hlavný hrdina, réžia má znateľné diery a k európskej elite mu ešte značných pár krokov chýbalo . Ale to sa nakoniec dočítate v rade ďalších komentárov z pier rádoby kritikov (ten od E=mc2 a 4x fajn v dvoch vetách fakt stojí za to). Môj pohľda na snímok bol menej kritický. Nesnažil som sa za každú cenu hľadať chyby. Vtedy som si užil naozaj výbornú kameru (konečne sme od amíkov dokázali okopírovať jej dynamický pohyb), dobrý soundtrack a dejovú líniu. Som rád a dá sa povedať, že som aj hrdý, že kráčame tým správnym smerom (Češi v tomto ako naša niekdajšia spoločná krajina majú ohromný náskok) a po Bratislavafilm je toto dielko už niečím, na čo sa dalo pozerať. 65%

Obhájce (2011)

Klasický thriller s krimi zápletkou, kde úvod filmu dominuje nad jeho zvyškom. Dobre natočené s príjemným backgroundovým soundtracok a výborným McConaugheym. Druhá polovica, kde sa už plne dozviete zápletku je však zúfale "okopírovaná" a prakticky len čakáte na šťastný koniec, ktorý samozrejme až na jedno postrelenie príde. Nemohol som sa však zbaviť pocitu, že po vzhliadnutí nespočet častí Defenders je toto len akýsi slabší odvar, ktorý sa snaží natiahnuť jeden 45min. diel do celovečerného filmu a zarobiť na ňom. 65%

Warrior (2011)

Načo dialógy, keď stačia päste, načo drahé výpravy, keď stačí jedna klietka a ručiaci dav. Dal som filmu šancu, aj keď som vopred vedel že to nie je môj žáner (ale s takým hodnotením proste nemohol prejsť bez povšimnutia) a .... neprekvapil. Prvá polovica je k smrti nudná. Režisér sa vás snaží akoby násilím vtlačiť do deja a naladiť vás na depresívnu nôtu kde sú problémom ako inak peniaze, zlé zážitky z vojny a alkoholický otec. No a po americky je jediným riešením boj v klietke nasmrť. Snímok má svoje chvíľky, zápletka s odlúčenými bratmi je originálna a veľa pridáva aj výborná kamera, ktorú skrátka amíci vedia, kde jediný záber nie je statický a kamera je stále v pohybe. Záver je však opäť očakávateľne americký a nemohol som sa zbaviť pocitu, že po výhre mi chýbali ešte aspoň 2 minúty filmu v ktorom sa podľa mňa patrilo ukázať šťastné rozuzlenie a trochu rodinnej spokojnosti. 65% P.S.: Smutným faktom snímku je, že opäť raz poblúzni hlavy mladých teenagerov kotí sa vzhliadnu v úlohách "klietkových" bojovníkov a na svete bude zase raz viac násilia.