Vlkodlak (2010)

Tenhle film je jeden velký paradox. Herecké obsazení je skvělé, technické zpracování téměř dokonalé, (hlavně z viktoriánského Londýna jsem uchcával blahem), ale i přes toto všechno tomu něco chybí. Všechno je to divákovi naservírováno asi jako v čínské restauraci. Taky tak studené a bez chuti. A bohužel ani skvělé herecké výkony Benicia Del Tora, Antony Hopkinse (který je stále ve formě) a Huga Weavinga to nezachránili. Lepší 3*

Králové ro(c)ku (2006)

Tak takovou šílenou zhovadilost už jsem dlouho neviděl. ALE ŽE TO BYLO JO KURVA DOBRÁ ZHOVADILOST. Už od samého začátku je jasné, že to není nic pro slabé povahy a když tam nějakej malej hajzl začne při večerní modlitbě valit rock, je jasné, kam se tenhle film bude ubírat. Jack Black se opět vyřádil a výsledek je opravdu MASTERPIECE!

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Westerny nemám rád. Ale miluju dobře natočené filmy. A že to byl JO dobře natočený film. Herci mi skvěle sedli do rolí, (obzvlášt Russel Crowe), příběh odsejpal, scénář skvělý (ty dialogy mezi Balem a Crowem byly údernější než kulky, co tam lítali) ale to, co mě odvařilo nejvíc, byl konec, po kterém jsem nemohl chytit dech stejně jako většina členů Croweovi po zastavení vlaku.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Mnohem lepší než film, skvělá myšlenka propojení historie s Goauldy (historici, kteří remcají - zkuste někdy vypnout) a nezapomenutelný Richard Dean Anderson jako Jack O'Neill. Tenhle kult si nezaslouží nic jiného než plný počet. :-) P.S. 9. a 10. řadu nepovažuji za SG-1a prostě nepochopím, proč se vůbec otevřela linie s trapnými Orai..

Mnichov (2005)

Syrové. Asi jsem moc mladý a tyto události mi nic neříkají, ale až na skvěle zvládnutý střih a pár scén, které mi zůstanou ještě dlouho v paměti, mě tento film nijak zvlášť nezaujal. Po řesmeslnické stránce Bravo, ale to je tak vše. 3,5*

Majestic (2001)

Jim Carrey v další vážné roli, příběh se odehrává v době, kterou miluju a hudba byla úžasná! Já jsem byl prostě naprosto spokojen. Snad jen ten konec byl až moc "americký", ale věřte nebo ne, vyjímečně mi ten patos ani nevadil.

Alenka v říši divů (2010)

Burton klesl až na úroveň typických holywoodských režisérů. Vzal nějaký námět, narval tam spoustu efektů (a hlavně všudypřítomné 3D, které už mi leze krkem), smíchal to a tradá! Máte Alenku v řísi divů. Bohužel ten fakt, že už to nemá to klasické Burtonovské kouzlo, postrádá to jakékoliv emoce a je to doslova předigitalizované, asi Burtonovi vůbec nevadil. Proto je pro mě Alenka v říši divů jen jeden z mnoha předigitalizovaných blockbusterů, kterých teď studia chrlí desítky. A to ještě hvězdičku přidávám za Johnyho Deppa.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Jeden z mála westernů, který mě jakožto člověka, který westerny nemá rád, dokázal pohltit.

Zběsilá jízda (2004)

Levné, střih velmi amatérský, ale i přesto to má své kouzlo, auta nevypadají vůbec zle a navíc si to ze sebe umí udělat srandu, a proto po Zběsilé jízdě šáhnu dokonce i radši než po 3. a 4. díle Rychle a Zběsile. GUTE REISE!

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Tento film je vlastně jako taková dětská a méně drsná verze Schindlerova seznamu, což ale v tomhle případě jen napomáhá atmosféře, ve které jde vidět vliv útrap a svinstva z 2. světové války na děti, které prostě nechápou, proč se to všechno valstně děje. Já byl spokojen, ale chybělo mi tam ještě nějakých pár minut navíc a trochu víc scén, které by podtrhly tu krutou atmosféru.