Souboj Titánů (2010)

Efekty dokonalé, akce skvěle odsejpá, ale příběh jsem jaksi ani nezaregistroval. A co je ještě horší, vůbec mě to netrápilo. Emoce by tento film nevyvolal ani u psychicky narušené osoby, natož tak u normálníího diváka. Co vás ale drží ve stavu bělosti při sledování je skvělá hudba. Hvězdu dávám za ni, druhou za toho pouštního Transformera, nebo co to kurva vlastně bylo a třetí dávám za povedené efekty. Jo a mimochodem.. Nebe, ve kterém žijí a vládnou bohové jsem is představoval jinak, než jako rybníček v Teletubbies.

Ospalá díra (1999)

Páni, tak takhle dokonalou atmosféru strachu a beznaděje můžeme vidět jen u dvou věcí: U pohledu na naše politiky a u filmů Tima Burtona. Johnny Depp zahrál mladého, naivního a horlivého detektiva velmi dobře, Ricci se taky celkem snažila a nad upírským úsměvem Bezhlavého rytíře Christophera Walkena jsem uchcával. (Otázka je jestli strachem, nebo blahem.) Bohužel, děj je předvídatelný jako u každé kriminálky a drží se zažité osnovy. Nicméně, finální souboj a akce byla provedena na výbornou stejně jako efekty, které i na dnešní dobu vypadají celkem slušně, takže nezbývá než zaplesat nad dalším Burtonovým povedeným dílem.

Zelená zóna (2010)

Tak tomuhle říkám trefa do černého! Líbilo se mi to mnohem víc než celý Bourne a říkejte si, co chcete. Má všechny prvky dokonalého akčního filmu: 1. Jednoduchý, ale zajímavý příběh, který nutí nad zamyšlením, 2. Akční scény tak dobře natočené, že při jejich sledování vás svědí prdelka jako by vám po ní někdo přejížděl Kalašnikovem, 3. Hudbu, která to celé jen umocňuje a za 4. Tempo, které vás ze sedaček vyplivne na konci tak rychle, že budete chtít reklamovat svoje hodinky, protože těch 115 minut nemohlo uběhnout tak rychle. Ptáte se, proč jen 4 hvězdy? Protože k dokonalosti tomu něco chybí a tím je podrobnější rozbor postav. Jak máte mít pořádnou citovou vazbu k někomu, koho jen vidíte poskakovat po plátně, když ani nevíte, jestli má rodinu, děti, nebo třeba šílenou manželku, která ho tak dusí, že je proto tak oddaný své práci a riskuje tam svůj život?

Orphan (2009)

Typický horor se všemi jeho klady i zápory. Děj předvídatelný od samého začátku, spousta funkčních i nefunkčních lekaček a hodně krvavých scén. Nad nelogičností už jsem po první polovině nepřemýšlel, jinak bych ten film musel vypnout a pustit si Teletubbies. Ale teď trocha té chvály - odsejpá to vážně parádně, krve je tam při nechutných scénách jako z vola, ale hlavní plus patří Isabelle Fuhrman, která hrála opravdu dokonale a které jsem tu ďábelskou svini žral do posledního detailu. Konec je tak trapný svou nelogičnostní, předvídatelností a všemi klišé, ale stejně jsem se u něj bál a byl jsem do něj zažranej, takže jsem byl vlastně spokojenej. 3,5*

Monstrum (2008)

Čím začít? Snad tím, že roztřepaná kamera teď frčí tak moc, že jen čekám, kdy se pro umocnění dojmu ze sledování už i teletext bude třepat jak kozy Pamele Andersonové v Pobřežní hlídce. Ale zpět k filmu. No filmu.. Prvních cca 15 minut jsem měl chuť pustit si rodinné video z Vánoc a zážítek by byl asi stejný jako sledování. Ale pak se to najednou všechno zatřepe, ozve se výbuch a v tom zasraném třepání kamery možná stihnete zahlédnout jakousi divnou kuželku, ze které se pak vyklube hlava Sochy svobody. No a pak je scénář následující: Všichni idioti a přátelé kameramana běží s ním do bodu A, kde zjistí, že musí do bodu B. U bodu B potkají jakousi přerostlou Godzillu kříženou s orangutanem a musejí jít do bodu C. Cestou k bodu C půlku přátel sežerou jakési přerostlé veverky, nebo co to vlastně bylo. Ale co, hlavně že zachránili ženu od jednoho exota z té party. Pak přichází velké finále - Útěk. Ano, jak nečekaně, onen Godzillorangutan umí i lítat, takže sestřelí vrtulník, kterým chtěli ti exoti utéct a ten se zřítí do Central Parku. Nějakým záhadným způsobem to přežije kamera a poslední 2 exoti, kteří se schovají pod most a čekají na to, až je Godzillorangutan sežere. A než se vzpamatujete, čumíte na závěrečné titulky. No, takže si to shrneme: Jednu hvězdu dávám za solidně zvládnuté efekty a druhou za scénu "Americké vojsko vs. Godzillorangutan", která měla jako jediná solidní grády. HOWGH!

Železný obr (1999)

Úžasný animovaný film, který si získal moje sympatie od samého začátku. A Transformers se můžou jít vycpat.

Planeta 51 (2009)

Skvělý nápad, který ale upadá na nedostatku originality. Ano, pár hodně dobrých a originálních nápadů tam je (například "kamenný déšť"), ale vykrádaček jiných filmů je tam mnohem víc. Rover je až nápadně podobný Wall-Emu, šílený doktor jakoby vypadl z oka Dr. Švábovi z Monster a Vetřelců a mohl bych pokračovat. Ale i přesto všechno se mi líbilo zpracování, pár dobrých gagů tam taky bylo, ale i tak je to pořád slabší průměr.

Šestý smysl (1999)

U tohohle filmu jsem se jako malej málem počural strachy, ikdyž jsem pořádně nechápal, o čem že to vlastně je. Teď už to vím, a ta pointa je prostě dokonalá. Bohužel si nemůžu pomoct, ale k páté hvězdě mi tam něco chybí. Nejspíš za to může nějaký můj Šestý smysl..

Obvyklí podezřelí (1995)

Chcete vědět jednoduchou definici tohoto filmu? "Tenhle film z vás dělá celou dobu takového debila, že na jeho konci jen sedíte a tupě se usmíváte nad tím, jak to bylo vlastně celou dobu jednoduché a zároveň tak dobře skryté přímo před vámi." A právě proto je tohle dílo se skvělým Kevinem Spaceym tak geniální.

Casino (1995)

Dámy a pánové, ikdyž tento film má stopáž delší, než Chuck Norris péro, tak jsem za tu dobu prostě nebyl schopný odlepit oči od obrazovky. Scény dovedené k dokonalosti, příběh vyprávěný tak, že ho hltáte jako děti pohádku o Červené Karkulce a k tomu Sharon Stone jako hysterická děvka a Robert De Niro zase jako vždy chladný jak záchodové prkýnko na Aljašce. Joo, tak tomu já říkám nářez. Pan Scorsese nám opět ukázal, že to s filmy umí a mě nezbývá, než gratulovat!