Avatar (2009)

Vítězství formy nad obsahem! Je to "vypiplané" do nejmenšího detailu a chvílemi se ani nechce věřit, že ti "šmoulové" nejsou opravdoví, Nicméně asi jsem, kvůli tomu všemu humbuku, co se strhnul už půl roku před premiérou, čekal víc, hlavně co se děje týče. A hudba ta mě (až na pár hezkých motivů) vysloveně zklamala. Proto "jen" 3* (viděno ve 3D)

Poslední dopis (1973) (TV film)

I na malém prostoru a s minimem herců může vzniknout nevšední záležitost, která vás dostane. Na mě to tedy zafungovalo dokonale a rozuzlení mě dostalo do kolen.

Tango a Cash (1989)

Jako malej kluk jsem tenhle film viděl mockrát a opravdu jsem ho hltal. Teď už ho tak nehltám, ale pořád se na to dá dost slušně koukat a v žádnym případě to nenudí. A mlaďounká Teri Hatcher je prostě k sežrání.

Dotek Medúzy (1978)

John Morlar je děsivý až na půdu a i jeho ironické hlášky jsou super. "Ty ses chtěl ženit!" "Spletl jsem si Tě se ženou!" Obhajovací řeč v soudní síni můžu slyšet stále dokola a pořád mě nepřestává fascinovat. A konečné rozuzlení mě vždycky přimrazí do křesla a to už jsem tento film viděl nepočítaněkrát. Prostě klasika filmového napětí."Sakra ženská tak už skoč!!!"

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

"Myslet na život a nebo na umírání" Nádhera! P.s.: Napoprvé to byl jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků. Po x-tém shlédnutí opadlo překvapení a dojetí, ale zážitek je to stále povznášející.

Šestý smysl (1999)

Nemůžu než souhlasit s ostatními. Na první skouknutí je to naprosto odzbrojující a pro mě to byl zážitek, na který se nezapomíná. Na druhé stejně tak a když to vidíte vícekrát, všímáte si toho, jak moc to má Shyamalan propracované a všechno to do sebe zapadá. Navíc jsem měl co dělat, abych i napotřetí nebrečel jak želva-při scénách s nasmrt vyděšeným malým Colem.

Armageddon (1998)

Pokud se chcete zamyslet, pusťte si dokument o zakázaném lovu velryb, pokud se chcete jen bavit, mozek nechat stranou a vidět, jak "Bruš a vyliž" zachrání planetu Zemi, pusťte si Armabeton :-) Mimochodem Steve Buscemi jako vždy nepřehlédnutelný...