Anděl na horách (1955)

O dost méně soudruhování než v prvním díle a navíc mistr Marvan na saních. "Počkej, pojedu já, ty pořád brzdíš a to není žádná jízda!"

Andělská tvář (2001)

Mám dotaz. Oni se ti lidé pokoušeli hrát? Místo Blažka mohl být silniční kužel s reprákem, vyšlo by to nastejno. Pomeje a Morávková jsou herci tak leda do špatnýho porna a Krampol... ten by měl každej rok dostávat Plyšovýho lva za celoživotní prznění slova herec. Kuklová všechno zachraňuje snad jen tím, že má kozy. Ostatní působí dojmem, že jsou tam tak nějak omylem, protože je vytáhli z tramvaje cestou na zahradu. A přítomnost Vinkláře si dokážu vysvětlit leda tím, že chtěl na tu zahradu koupit bazén, ale došly mu prachy. Tuhle Troškovu hrůzu nezachrání ani slušná výprava a hudba. Vrnět blahem si u toho můžete jen ze tří důvodů. A) Jste pod vlivem. B) Jste debil. C) Jste masochista. Vyberte si.

Anděl spravedlnosti (2007) (TV film) odpad!

"Jak se rozhodneš, vzdáš se? Nemám zbraň, před chvílí jsem jí někde ztratil!" No nazdar hodiny, to je blábol! Vydržel jsem dvacet minut, víc opravdu nejde. P.s.: Viděl jsem správně po vyhoření kostela na zemi ležet kus vlnitýho plechu?!

Apocalypto (2006)

SPOILER! Prakticky by se fim dal rozdělit na třetiny. První je nemastná, neslaná a probíhá v ní nutné až nudné seznamování s hlavními aktéry. A je dobrá tak akorát pro pochopení jejich motivace ve zbytku filmu. No co se dá dělat, asi to bylo nutné. Druhá, odehrávající se v mayském městě, je krásně barevná, úžasně výpravná a okostýmovaná(lepší představu o předkolumbovských civilizacích jsem si z žádného dokumentu neudělal). No a pak přichází zlatý hřeb filmu, třetina třetí. Ta je kombinací Ramba s Posledním Mohykánem a při jejím sledování mě napadala jen parafráze známé hlášky z jiného filmu a sice "běž Jaguáří tlapo, utíkej!!". Jen mě trošku mrzí prostřihy na to, jak se má rodinka v jámě, protože kvůli nim tempo malinko kolísalo, ale jinak paráda. Z "hlavního mayského naháněče" šel vážně strach-nejvíc, když se rozbíhá proti kukuřici a vypadá hodně naštvaně:-) Dal bych i 5*, ale imho škoda té uspávací první třetiny, která byla spíš ekologickou agitací...

Armageddon (1998)

Pokud se chcete zamyslet, pusťte si dokument o zakázaném lovu velryb, pokud se chcete jen bavit, mozek nechat stranou a vidět, jak "Bruš a vyliž" zachrání planetu Zemi, pusťte si Armabeton :-) Mimochodem Steve Buscemi jako vždy nepřehlédnutelný...

Atomová katedrála (1984)

Celý film jsem si říkal, že je to sice ukrutná nuda, ale už proto, že sám funguju na stavbě, samozřejmě mnohem menších rozměrů, nemůžu už kvůli výpovědní hodnotě o práci stavbyvedoucího dát odpad!, protože to, co ve filmu zazní, tedy že stavbyvedoucí má jen tři možnosti, řád práce, infarkt a nebo prokurátora, je naprostá pravda. Ale ten konec, to bylo jako co?? Tak takhle ne, soudruzi, to bychom nebyli kamarádi!!

Attila (2001) (TV film)

Bojové scény vypadají uboze jak ze seriálu Xena a pokud to shlédnete v celku, je to neskutečně ukecaná nuda, ze které ta papundeklovitost čiší na každym kroku. A já blbec si to tenkrát koupil v originále na VHS. Tenhle televizní majstrštyk je i zadarmo drahej a to miluju historické filmy.

Avatar (2009)

Vítězství formy nad obsahem! Je to "vypiplané" do nejmenšího detailu a chvílemi se ani nechce věřit, že ti "šmoulové" nejsou opravdoví, Nicméně asi jsem, kvůli tomu všemu humbuku, co se strhnul už půl roku před premiérou, čekal víc, hlavně co se děje týče. A hudba ta mě (až na pár hezkých motivů) vysloveně zklamala. Proto "jen" 3* (viděno ve 3D)

Babica vs. Sapík (2015) (pořad) odpad!

Sapík říká Babicovi: "Říkáš nudle a děláš noky. Tak jak to je?" Hrůza hrůzoucí! Pan Sapík je asi dobrý kuchař, ale působí v kuchyni trochu jako slon v porcelánu. No a Babica je takový patlal, že už to pomalu není ani k smíchu. Ty jeho sračky jsou dobré tak na žlučníkový záchvat. Skoro by se řeklo, že když někoho z jedné televize vyhodí(oba už svůj pořad jinde měli), tak je to pro něj na obrazovce konec. Ale ono ne, TV Barrandov je dost zoufalá na to, aby se nebála recyklace ani "umělců" tohoto ražení. Za mě nekoukatelné a to jsem napřel všechny síly.