Ajťáci (2006) (seriál)

Velmi vitpný seriál, který se dostává na kobylku geekům a počítačovým ňoumům (mezi které se směle řadím také). Seriál stojí na dvou velmi odlišných postavách Mosse a Roye, které mají každá svoji velmi rozdílnou cestu ke geekovství. :) První série je výborná, všech šest dílů jsem viděl už tolikrát znovu a znovu a stále mě neomrzely. S druhou sérií už je to slabší - obsahuje dva výborné díly (první a čtvrtý) a čtyři nic moc díly - jejich problém vidím v zasazování postav do podivných situací, které "by měli být" vtipné, namísto použití toho co je na seriálu nejvtipnější - konfrontace postav se scela běžnými situacemi a jejich osobité řešení / zamotávaní se do nich (beru že pohřeb ve druhém díle byl docela vtipný ale co to sakra bylo s tim vynálezem podprsenky??) A nástupce Denholma - hodně velká slabota. Bohužel tak nemůžu dát plné hodnocení. No ale citaci si neodpustím: "Hooooow, hooow big is, Ohheynow! I'll tell you what. I actually recommend my good friend Roy there as the go-to-guy on anything with more than 7 eyes." nebo "This flipping circuit board, Jen. Some chump has run the data lines right through the power supply. Amateur hour! I've got tears in my eyes."

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Tahle samurajská road series :) říznutá hip hopem mě opravdu moc potěšila. Už dlouho jsem o ní věděl, že existuje, ale pořád ne a ne se k ní dostat. Hip hop poslouchám jen zřídka a tak jsem si nebyl jistý jak na mě tohle spojení bude působit. Nakonec (spíš hned od začátku) mě ale úplně uchvátilo. Všechny tři hlavní postavy jsou dobře vykreslené (a nakreslené - vůbec kresba má výborný a docela osobitý styl) a snad si je ani nejde neoblíbit (ještě někomu připoměl Mugen Naruta?). Děj se nese v klidném duchu a i když se celou pravdu o smyslu cesty dozvídáme v druhé polovině vůbec to ničemu nevadí (ono se to stejně dá docela dobře odhadnout už na začátku). Moc se mi líbilo, že se seriál místy nese v odlehčeném duchu a oddechové díly, které se hlavním dějem moc nezabívaly mě bavily víc než bych čekal (u dílu s Baseballem jsem se smál od začátku do konce). Co se týče hudební stránky tak jsem rád, že se nejedná o klasický hip hop prezentovaný v televizi či rádiu, ale o mírnější a (alespoň pro mě) mnohem poslouchatelnější hudbu. Btw: soundtrack funguje výborně i samostatně.

Dirty Mary a Crazy Larry (1974)

Přesně jak říká EdaS jsem už od začátku Mary i Larrymu přál, aby je chytli, nebo alespoň, aby skončili nějak špatně. Mary je hrozně nesnesitelná a Larry je spíš "insane" jak "crazy". Nechápu jak by si takové postavy mohl někdo po úvodním zločinu oblíbit. Co se týče automobilových honiček tak ty splnili moje očekávání a docela se mi líbili. Takže když si člověk odmyslí ty lidi kolem může se docela dobře bavit u všech těch bouráků a namletých policejních aut. Horší tři hvězdy. Jinak, ano Death Proof vychází i z tohoto snímku a možná proto ho Stuntman Mike zmíní při rozhovoru v baru. :)

Seznamte se, Joe Black (1998)

Netradiční příběh o panu smrťákovi, který chce zjistit jaké je to být člověkem. Pitt mi do role smrtky sedl perfektně, a Anthony Hopkins jako jeho průvodce a se svým osudem smířený člověk byl božský. A ačkoli je film delší než bývá průměr, nijak zvlášť mi to nevadilo... Jediné co mi vadilo bylo příliš mnoho sentimentu a romantiky, protože tento film beru především jako příběh o smrti a co mě na něm nejvíc baví jsou právě dialogy zmíněné dvojice... No a samozřejmě hudba, která je sice taky dost v romantické poloze, ale je moc krásná. ;)

Občan Kane (1941)

Nemuzu proste jinak nez pet. Ackoli spouste lidi to zakonite musi pripadat nudne, ja si to opravdu skvele uzival. Na Kanea jsem se hrozne moc tesil, ale nikdy jsem si nepredstavoval ze to bude takovehle... Pribeh me neuveritlne vtahl a vubec jsem nemohl od obrazovky odtrhnout oci. Skutecny klenot svetove kinematografie.

Hrdina (2002)

Hezky barevné a.... to je všechno. Celý film se tváří jako velice umělecký, ale ve skutečnosti to je nuda co se jen snaží něco urvat z úspěchu Tygra a draka.... dvě hvězdičky davám za jednu dobrou akční scénu, pěkné barvy a za nijak přehnaně dlouhou stopáž.

Inkognito (1997)

Nejkrasnejsi Irene Jacob v krimi, kde hlavnim tematem je umeni aneb nakresli si sveho Rembranta snadno a rychle! :)

Půlnoční míle (2002)

Clovek to taklhle vidi v programu na 1 hodinu odpoledne a ani od toho moc neceka. O to je milejsi co se z toho po chvili tapani vyklube. Jake Gyllenhaal klasicky vyborny, krasna a sqela Susan Sarandon a Dustin Hoffman o tom clovek ani nemusi nic psat. Celkove je film mozna trosku predvidatelny, ale nevycitejte mu to a nechte strhnout tou pochmurnou a pri tom malebne krasnou atmosferou. Je to vazne moc fajn.

Black Books (2000) (seriál)

Tak po shlédnutí všech tří řad a po seznámení se s tvorbou panů Baileyho a Morana musím zvednout hodnocení na max. Ti dva mě prostě neuvěřitelně baví. :) "Ale ty nepoznáš žádnou chuť, vykouříš milion cigaret denně! Co to je? - Co? - Co to jíš? - Nějakou dobrou sušenku! - To je tácek!"

Velkovlak (1998) (seriál)

Perfektni humor vetsiny scenek snadno vyvazi tech nekolik ne tak dobrych. A zirani? To je naprosta bomba "Postopoulus kouli sec mu bulvy staci!" "Videl jsi ten utok? - A dalsi no tedy, clovek by neveril ze je to ten stejny zapas! - A znovu vypad, no to je neuveritelne!" "Ano Davide, byl to vyrazny posun o 5 stupnu. A pak ze zirani neni napinave!" kdo videl nemuze zapomenout...