Zlomené květiny (2005)

Jarmuschovi filmy se dají zhodnotit jedním slovem: krásné. Samozřejmě ani Zlomené květiny nejsou výjmkou. Don Johnston se vydává na pouť po svých bývalých milenkách, aby zjistil která z nich mu zatajila dítě. Film není tvořen velkou dávkou rozhovorů jak by se dalo čekat, ale jeho krása spočívá spíše v obrazovosti. Je zvláštní jak si Jarmusch vystačí s hlavním hrdinou jedoucím v autě. Nevím jestli to není jen respektem z Murraye a Jarmusche, ale scény, kde se v poctatě nic nedělo, mě docela bavily. Jak říkám: krásné! :)

Hledá se Nemo (2003)

Pěkný film, který by ale, aby se pro mě dokázal dostat přes tři, musel ukázat mnohem víc. Takhle je to "jen" pěkně a zručně udělaná pohádka.

Sin City - město hříchu (2005)

Komiks mám, ale ještě jsem ho nečetl, snad jsem si ho jen zběžně projel. A proč jsem si ho sehnal - především protože mě film naprosto uchvátil. Vizuální stránka je výborná - na jednu stranu jde sice jen o převod obrázků do filmu, ale ono to ani jinak udělat nešlo. Pokud by film byl natočen jako "normální noir" s příběhy z komiksu, ztratil by půlku svého kouzla. To čím se Sin City dostává vysoko nad "obyčejnou noirovku" je právě vizuální stránka, která je dotažená na samý pokraj únosnosti. Právě ten do očí bijící kontrast dělá tento film filmem. Jak tak projíždím stránky komisku, chápu proč to Rodriguez natočil právě takhle. Přesně okénko po okénku, na chlup stejné dialogy (jen proškrtané). Jde o to, že sama předloha je dokonálá. Tak proč se snažit udělat to nějak jinak a riskovat tím (téměř stoprocentní) ztátu atmosféry komiksu. A proč se vůbec zabývat pouhým převodem díla do jiné formy, když v podstatě vše zůstane stejné. Rodriguez prostě chtěl dílo Franka Millera ukázat světu. Ukázat tu dokonalost. A než aby jezdil s knihou v ruce a ukazoval ji lidem, udělal to co umí nejlépe. Natočil ji. Nemůžu jinak, prostě musím dát 5*.

Shrek 2 (2004)

Kromě pár povedených vtípků (asi tři) ve všech směrech horší než první díl. Jediné pozitivum tohoto filmu je Antonio Banderas v roli kocoura. Možná jsem byl při sledování v nějakém špatném rozpoložení (vzhledem ke zdejším komentářům), ale v podstatě jsem jen čekal až bude konec filmu. Ještě nepostradatelná písnička nakonec a alou ven z DVD přehrávače.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Druhý díl kyberpunkového anime se noří hlouběji do sebe sama. Úchvatné vizuální zpracování je doplněno příběhem, který můžou natočit (a pochopit) jen japonci samotní. Totální záplava nepochopitelných dialogů a citátů od lidí, které snad nikdo nezná, působí tak strhujícím dojmem, že nebudete moci dělat nic jiného než prostě dojít na konec. A i když dílo scela určitě nepochopíte (stejně jako já), nesmazatelně se vám zapíše pod kůži jako málo co. Prostě japonci umí.

12 opic (1995)

Výborné postapokalyptické sci-fi drama. Bruce Willis se jako trestanec vrací do minulosti, aby získal informace o viru (nikoli zachránit svět). Parádně hrající Willis nechává dost prostoru svým hereckým kolegům Madeleine Stoweové a Bradu Pittovi, který zde mimochodem předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Jak už někdo napsal, v tomto filmu objevujete stále něco nového - já ho viděl čtyřikrát a vždycky mě něčím překvapil. :)

2046 (2004)

Na tom filmu je něco kouzelného co mě drželo před obrazovkou a vzhůru, přesto že se mi chtělo spát. Nevím čím to je jestli číňany nebo tou krásnou animací budoucnosti či něčím úplně jiným. A i když jsem občas zatápal, co že se to tam zrovna děje, mooc se mi to líbilo.

Requiem za sen (2000)

Jeden z nejpůsobivějších filmů co jsem kdy viděl. Sqělé herecké výkony, režie, kamera, hudba, prostě všechno. A ty titulky na konci bez hudby byl výbornej napád. U těch jsem jen seděl a zíral a zíral... btw: výborný soundtrack

Futurama (1999) (seriál)

Naprostá bomba. Seriál od tvůrců simpsonů, který jimi nastavenou laťku přeskakuje s 2 metrovou rezervou - a to simspony mám opravdu rád. Nemůžu říct, že bych měl oblíbenou postavu - ano je tu nekompromisní Bender, vždy hladový doktor Zoidberg, šílený profesor, nevyzpitatelný Fry... je jich moc a všechny si člověk musí zamilovat. Kdo se u tohoto seriálu nezasměje, tak není člověk, nebo je po smrti. :))

Báječná léta (1988) (seriál)

Tak tenhle seriál je pro mě srdeční záležitost - poprvé jsem ho sledoval ve svých 10 letech a hrozně jsem si ho zamiloval. Nikdy jsem neviděl všechny díli, ale co jsem viděl ty mě dostali. Už navždycky si budu pamatovat zachodové "šprůšo" nebo jak se francouzsky řekne "Chcete trochu másla?". :) Jo a jak už řekl golfista - chtělo by to Soundtrack. Muzika byla opravdu sqělá. Jak rád bych zase jednou z televize uslyšel tu krásnou úvodní melodii...