Nepřátelé (2017)

Vynikající film. Původně jsem dal  4*, ale díky velmi silné úvodní scéně měním na 5*. Člověk si vlastně ani neuvědomuje, jak se má v dnešní době dobře…

Král psanec (2018)

Jelikož jsem dal 5* filmu Statečné srdce, tak tady musí taky! Tento snímek je historickými událostmi daleko věrnější a také musím ocenit exteriéry přímo ve skotsku. Velmi zdařilý film!

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Jima miluju, zahraje fakt všechno! Některý filmy z dětství, jako např. Ace Ventura, Blbý a blbější už mi dneska tak vtipný jako kdysi nepřijdou, ALE tenhle film nemá chybu!!! Jednoduchý a zábavný děj. Pokaždé se na něj rád podívám.

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Dokument ukazující pravdu bez obalu. Kosovo je Srbija!

Avengers (2012)

Možná je to i tím, že jsem tento film viděl na obřím plátně ve 3D, ale nic lepšího jsem už hooodně dlouho neviděl! "The Avengers" jsem doslova hltal minutu po minutě, po skončení jsem byl plný dojmů, které ve mě film zanechal. Kdybych to měl shrnout: výborní herci, skvělé vizuální efekty, svižné tempo, zkrátka nejlepší filmový zážitek cca za poslední 3 roky. 99%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Mám rád post-apokalyptické snímky a tento seriál si mě získal. Je sice pravdou, že jakýmsi způsobem "kopíruje" či "vykrádá" např. 28 dní poté, ale studnice nápadů není nevyčerpatelná. Seriál má skvělou atmosféru strachu a napětí, kdy s napětí čekáte jak se situace v následujících minutách vyvrbí. Jen škod, že první série má pouze 6 dílů! Pro nás, kteří už seriál shlédli, nezbývá než čekat půl roku na sérii druhou :-(

Statečné srdce (1995)

Překrásný film a moje citovka. Pamatuji když jsem shlédl poprvé... hltal jsem každou vteřinu!!! Příběh nesmrtelné lásky, bolesti, zrady, pomsty, hrdinství, smrti, svobody... I přes svou délku film nenudí, což je málokdy. A navíc nejkrásnější soundtrack, který znám!!! James Hornet je prostě geniální! 100% jednoznačně; PS: Jedniná scéna, která se mi ve filmu nelíbila (resp. zdála se mi přitažená za vlasy), byla když W. Wallace zabije skotského šlechtice v posteli a unikne skokem z hradeb na koni. Nejsem znalec koňské duše, ale myslím si, že by kůň neskočil :-)

Policejní akademie (1984)

Nejlepší film z celé serie. Pokaždé když ho dávají v TV se na něj rád podívám!

Duch (1990)

Tento film má dle mého vše - vyzdvihl bych skvělé herce, dojemný příběh a také praštěnou Whoopi Goldberg. Patricka Swayzeho jsem měl rád (a stále mám), škoda jen že zemřel tak mladý!!! Držel jsem mu palce aby nad tou zákeřnou nemocí vyhrál... Podle mého osobního názoru jeho nejlepší role, lepší než v "Hříšném tanci".