Loose Change 9/11: An American Coup (2009)

Opět výborné jako podobné dokumenty o konspiračních událostech, které zajímají celý svět. Místním pochybovačům chci říct, že by mě zajímal ten názor druhé strany, protože vlastně drtivá většina lidí zná právě jen ten jeden názor té druhé strany a tohle je protipól. A nejde o jeden levicový tým, ale podobné spekulace se ozývají z různých koutů světa. Dá se říct, že jsem přesvědčen a ne jen kvůli tomuto filmu, že to bylo plánované a vědělo se o tom a je za tím mnohem víc. 4* za to, že tohle je syrový dokument, kdežto konkurenční Zeitgeist k tomu dodává trochu víc tajemna, lépe vykreslený příběh a mega hudbu.

Fighter (2010)

Bale jako kokainový magor je famózní. Jsou to 2 filmy v jednom a na rozdíl od Těžké váhy daleko daleko lepší.

Duch doby: Dodatek (2008)

Tak jak tu psali mnozí jiní - na první díl to nemá, ale pořád dobré a mě to taky baví. Ve filmu je hodně pravd a perfektních filosofických myšlenek, ikdyž jejich navrhované cesty jsou absolutní utopíí, ale u některých svatá pravda. Nicméně rozbor principu peněz, trhu a jak co funguje je jinak popsaný ekonomický proces. Úplně souhlasím, že za x tisíc let se bude na tohle lidstvo nahlížet přesně tak, jak si to uvědomují aktéři dokumentu. Ale bohužel se nemohu zbavit pojetí tohoto filmu jako idealisticko-jehovisticko-absurdní a to v navrhovaných strukturálních a lidský změnách. Člověk nebude nikdy být chtít stejný a mít stejné věci jako druhý - v tomhle je náš druh "vyjímečný".

Fitna (2008)

Dost slabé a nekvalitní. Jinak PŘESNĚ můj názor na to citoval Isherwood

Zeitgeist: The Movie (2007)

Vůbec nemyslím, že je to o inteligenci, jak tady někteří rádoby inteligenti píšou, ale pro mě hlavní "bohatství"spočívá v tom nevěřit všemu, co nabízejí mass media a různé oficiální zprávy a stanoviska. Nejde tak o to, že je všechno v tomhle filmu pravda, protože film je dělaný na to aby šokoval a taky je podložen něčím , co si člověk stěží je schopen ověřit ať už historické materiály anebo výpovědi nějakých lidí. Je to k zamyšlení a jelikož konspirativní žánr miluju - tím neříkám, že všemu bezhlavě věřím - tak jednoznačně paráda a 5*. To když se někdo dívá na romatické filmy (fikce), tak znamená, že je magor a nemá inteligenci?? Ach bože, mi právě ti, co tohle odsuzujou, přijdou jako méně inteligentní. A jaktože jeden z velice uznávaných novinářů (Moore) měl něco podobného k tomuhle tématu a nikdo ho za blázna neosočil? Ikdyž je pravda, že na začátku jsem si připadal jak na nějaké propagandě u Jehovistů , a konec už byl Matrixově přitažený za vlasy ikdyž ....

Základní instinkt (1992)

Uvažoval jsem mezi 4 a 5* a asi k tomu přispěl i fakt, že jsem film poprvé viděl v roce 2011, ale tou nejistotu, zmatkem a krásou Sharon je to nakonec za 5*

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Přijde mi to slabé. Dost věcí je zkreslených aby se dosáhlo určitého skandalismu, nicméně lidé, kteří dělají na Hyundai na vyšších postech je snůška namyšlených arogantních debilů, kteří by jinde uplatnění nenašli. Kéž by s nima jednou vyjeli a bez vděku. Pan Klusák se snaží nahodit pohled tak rozdílný, až mi to připadá, jak kdyby srovnával hypermarket Makro postavený v brazilském pralese na okraji indiánského teritoria, kde nevstoupila civilizace. Chápu místní, že jim to nic neříká, ale 20 nasraných lidí nebo tisíce pracovních míst v regionu, kde není práce..... A ten kluk mi fakt přijde, že si za to může sám-mám z něho pocit takového ňoumy.

Králova řeč (2010)

Zajímavé , jak se dá udělat gradující drama i jinak. Výborný Colin

Za branami pekla (1997)

3 a 1/2* Možná kdybych viděl v originálním znění .....

127 hodin (2010)

PARÁDA! Krásný příklad toho, jak za málo peněz bez obsazení mnoha herci a střídání prostředí sa dá udělat parádní film, který jde až na kost člověku co do pocitů se týče a dohání hrdinu k těm nejzákladnějším pudům a stavm, které bych přesně čekal,. kdybych se do něčeho podobného dostal. Emoce na maximu a pasáž, jak si tamto dělá s rukou podbarvená extrémně dobrými zvuky je legenda. Ani jsem se na to nemohl dívat.