Muž, který sázel stromy (1987)

Animovaný, 30 minutový příbeh poustevníka, jež se snaží osázet krajinu stromy. Animace zde není bůhví jaká, o ni tu vůbec nejde. Jediné a to nejcennější na této povídce je pointa, kterou si člověk odnese hluboko v srdci.

Dexter (2006) (seriál)

Detektiv, který řeší problémy trochu “jinak“. Hlavní hrdina Dexter pracuje u policie jako krevní specialista. Jeho práce však u krevních rozborů nekončí, naopak začíná. Zločinci, kteří nejsou dopadeni justicí, jsou prací pro Dextra, jež má úchylku, která je díky jeho otci “kontrolovaná“. Od prvních dílů poznáváte nitro hlavního hrdiny a snažíte se pochopit spolu s ním jeho úchylku. Jednoznačně skvělá detektivka s neošoupaným scénářem.

Babel (2006)

Vyprávění tří příběhů je zajímavé, nicméně nevyvolává ten správný pocit. Herecké výkony nejsou až tak skvostné a ani Brad Pitt moc nezáří. Předchozí snímky z dílny A.G. Ińarrity byly podobné, přesto jiné, Babel je jakýmsi slabším odvarem.

Krvavá legenda Bang Rajan (2000)

Řežba se vším co k ní patří, dokonce i ženy bojují. Dílo vypráví příběh vesnice a lidí, kteří se nechtěli nechat podmanit Barmským vládcem a urputně bojují s jeho vojsky až do samotné smrti. První polovina filmu vás uvede do legendy, druhá polovina už jen ukazuje boj o přežití vesnice, který je popravdě řečeno trochu chaotický, přesto však splní účel a dojem z poslední bitvy už je jen na vás.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Málokterý seriál vás dokáže v dnešní době takto strhnou. Michael Scofield a mnoho vězňů, kteří se chtějí dostat ven, takovýto scénář tu již byl mnohokrát, jenomže Prison Break je natočen snad nejlépe ze všech verzí útěků z vězení. Každý díl má neuvěřitelný spád a opravdu jen málokdy jste si jisti, že víte, co bude dál. První série, která se odehrává ve věznici Fox River, pravda že má několik chybiček, které zkušenému filmovému fandovi neuniknou, je jednoduše geniální. Druhá série ještě není celá, ale i po několika dílech, které už můžeme vidět, se dá říci, že je na co koukat. EDIT 26.8.11 - První série kralovala, druhá ušla a zbytek dost často vařil z vody.

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Co říci k tomuto filmu? Snad jen, že je lepší nevidět. Tolik přemáhání dokoukat film jsem dlouho nezažil. “Komedie“, která není komedií, spíše nepovedeným vtípkem francouzských filmařů, vás ničím nepřekvapí. Největší ostudou však je přítomnost Gérarda Depardieura, který podle mého nemusí a ani by neměl hrát v takovýchto filmech.

Rocky Balboa (2006)

Nevím v čem všichni hledají krásu tohoto filmu, ale já ji bohužel nenašel. Stárnoucí S.S. nevypadá jako před 20 lety a rozhodně také nebojuje s takovou vervou. Hodně moc řečí a snaha usmíření otce se synem, krátké závěrečné cvičení a příprava na zápas, stejně jako zápas samotný. Každý z nás má svůj čas a Rockyho zřejmě již vypršel.

Experiment (2001)

Film, který se pozvolna rozjíždí, ale postupně získává na síle a diváka dokáže vtáhnout do děje. Parta vězňů a parta bachařů v experimentu, který se zvrhne v nekontrolovanou šikanu a boj o přežití. Velmi dobře natočený film, na který se dá koukat, avšak zcela jistě není pro každého snášet 120 minut šikany.

Pohotovost (1994) (seriál)

Nejlepší seriál z nemocnice. Baštil jsem to jako o závod, soucítil s aktéry, těšil se na každý další díl.

Přátelé (1994) (seriál)

Co bych Vám měl povídat... :) Možná, že je s podivem, jak geniální to je dílo. Humor se drží skrz všechny série až do úplného konce. Každý díl jsem viděl nejméně 5x a to už samo o sobě značí kvalitu přátel.