Naboř a ujeď (2012)

Potěšilo, pobavilo. Velice lehká oddechovka, která není na sto pro, ale těch 85 si zaslouží (na nic si to nehraje, nikomu nic nevnucuje a netlačí na pilu). Díky nízkému průměru zde na čsfd jí těch pět dám.

Dotknout se nebe (2009) (TV film)

Krása "neznámých" hor, Marek a Honzík, led, výstupy a blbnutí. Krásná ukázka toho, jak se to ve dvou lépe táhne.

Zpátky ve hře (2012)

Eastwoodovo loučení s hereckou kariérou? Možná oficiální odchod do důchodu. Však on by se už měl pouze válet u bazénu a popíjet long drinky. Stále ostrý a kritický jako v Milionové bejby. Hodnocení musí jít na top, protože je to hodně vyklidněná filmová pohádka. (Ano, všichni co říkají, že je to dopředu čitelné a nalajnované jak středová čára mají pravdu! A já se ptám: no a co?)

Logorama (2009)

Možná to vystihl kdysi Chaozz svým songem... "Nežijeme na světě, žijeme na billboardu. Nebaví Rolls, dej se k Fordu. Né mistr Popper, mistr Hip Hoper." ... Každým pádem těch log je tam, no kolik vlastně? Spočítejte to někdo!! Tipuju tři prdele.

Let (2012)

Já jsem si to pití vybral! Jsem alkoholik? Nejsem alkoholik! Kdo tedy jste? To je dobrá otázka.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Zklamání. Hobit není filmem jako byl lotr. Je to hračičkování a doslovný výklad knihy, který mi celkem vadil, protože tak dlouhé a vleklé nic, které jsem si u závěrečných titulků uvědomil jsem nečekal. Pravda, celkový čas mi přišel jako hodina, ale bylo to nemastné, neslané. Je pravděpodobné, že jsem z těchto pohádek vyrostl, avšak hobit si ode mne více hvězdiček nezaslouží.

The Winning Season (2009)

Zvláštní a netradiční podání "looser týmu", který vystoupá do nebeských výšin. Klid, který hledám v dívčím školním basketu, spolehlivě rozvrací Sam Rockwell (perfektrně ztvárněná postava), a proto není WS jen sladkou teen komedií. Vyvážená míchanice dospívajících děvčat, mrzutého debila s epickým knírkem, stárnoucí lesbičky a sportu...

Nedotknutelní (2011)

Nádhera. Zábava, radost, pohlazení po duši a velká kupa pozitivní energie sálající z filmu = 5*.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Tfuj. Tak tohle bylo vážně o ničem a navíc děsná nuda. V komentářích čtu, jaká je to pocta filmařině a kolik je v Hugovi odkazů na počátky kinematografie. Hmm, já tam viděl trochu posledních pár minut, jinak nic a to je ze dvou hodin sakra málo. Negativa - hlavní hrdina, nepohádkovost, prázdnota. Pozitiva - nádražní inspektor a jeho čokl. (Za Cohena dávám tu jednu hvězdu.)

Neřízená střela (2010)

Moc příjemná "ne"komedie. Hlavní hrdinové jsou kvalitně vybráni, ale Nighty exceluje. Ostatní dá se říci dělají omáčku kolem, která je díky Emily moc dobrá, ale ani Grint se neztratí. Další důkaz kvalit ostrovního inteligentního humoru.