• Válečný

Armáda zločinu (2009)

O moje sladká Francie trpí! Nebýt mé lásky k francouzské kultuře a samotné Francii, hodnocení by bylo daleko horší! Motiv cizineckého odboje v Paříži je tak bohatý a dobře zpracovatelný, ale bohužel potenciál příběhu vzal za své se špatnou režií a ještě horšími hereckými výkony! Vše se točí kolem židovského otázky a cizineckého odboje, který se postupně formuje v malou organizovanou skupinu, která nemá slitování s žádným Němcem...ano, to nezní špatně, jen to provedení...pardon, ale když hodíte granát pod nohy 5- ti Němcům a během dvou sekund nastane exploze a hlavní hrdina stojí od nich na nejvíc 10 kroků a není ani špinavý, zatímco německá hlídka je roztrhaná na kusy, tak si říkáte, někde se stala chyba nebo Armén je nesmrtelný! Dále zpracování výslechů nebo samotné chycení partyzánů bez výstřelu, taky nezní příliš věrohodně! Nebýt dobře vytvořeného francouzského prostředí, které je jediným kladem filmu, nejspíš bych nedokoukal tento snímek! Film sráží dialogy, děsná režie, nereálnost scén a nepříliš herecké výkony!

Avatar (2009)

James Cameron vytvořil film, který Vás nadchne po digitální stránce a v puntičkářství každého záběru, scény a dialogu! Ale jedno mi vadí hodně, doopravdy jsem věděl, co se za pár minut stane! Ekologické poslání a filozofické zamyšlení film potkali, ale mě osobně nezasáhli! Vše působí dokonale, ale jedna věc mi nepřestane vadit a to čitelnost příběhu, který je mimo to skvělý! Ale určitě nejlepší snímek v kinech za poslední půlrok!

Až tak moc tě nežere (2009)

Výpis herců je náramný, Ben Affleck, krásná Scarlett Johansson, Jennifer Connelly, Drew Barrymore a vždy dobře hrající Jennifer Aniston! Film je založený na dobré předloze, inteligentní humor a trapasy dospělých lidí ve společnosti zdobí celý filmový zážitek! Jediné co lze vytknout je, že ze začátku máte problém se zorientovat v postavách, kdo je kdo! Jinak pěkné, zábavné a splňující účel!

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Jennifer Garner je ozdobou tohoto filmu, její krása a svůdnost! Dále Matthew McConaughey je velice vtipný, jeho styl života a ideály, jeho nemravnost, upřímnost, sobectví... vážně dobře zahráno! Romantická komedie je velice vtipná svými dialogy a střety ideálů dvou bývalých milenců!!! Na každého jednou dojde i na Matthewa McConaugheyho! Pobavíte se!

Box (2009)

Po nepřesvědčivém začátku film pokračuje ve vymezených kolejích až do nic neříkajícího konce! Zmatené, nudné, příliš dlouhé drama, které Vás odradí od sledování tohoto snímku! Ani herecké výkony nepřesvědčí a spíš hledáte říkejme tomu příběh, nějaký smysl či podnět toho příběhu...prostě proč? Já to nezjistil! Nevšiml jsem si, že by to byl žánrově horror, sice hlavnímu záporákovi chybí kus obličeje a jeho vzhled zavání vykrádáním Mumie, ale to by se dalo přežít! Horror spíš je to sledovat, takže určitě nedoporučuji!

Bratři (2009)

Téměř dokonalé! Skvěle obsazené, Natalie Portman opět podala výkon, který vyrazí dech...Tobey Maguire a Jake Gyllenhaal hrají bratry na život a na smrt, jako by ji mi doopravdy byli! Silný příběh se silným koncem! Film ukazuje, že dnešní svět dokáže být krutější než se zdá! Doporučuji pro večery, kdy chcete přemýšlet...

District 9 (2009)

Sci-Fi mě nikdo moc nebralo, nevím proč, možná paranoia z cizích stvoření, těžko říct. Ale tento snímek a osud agenta Wikuse mě dostal. Krásně zpracované, dokonalý příběh a unikátní "kreveťáci" zaručují originalitu, kvalitu a především krásný filmový zážitek! Pro mě nečekaný úspěch!

Fantastický pan Lišák (2009)

Pan Lišák je jedno velké dobrodružství s bohatým dějem, který má spád a ve filmu se pořád něco děje, a proto nám snímek uteče neuvěřitelně rychle. Pan Lišák vymýšlí, plánuje geniální plány, které nakonec vykoná a vyhlásí si sám válku, protože vykradl tři místní farmáře, kteří mu to určitě nehodlají odpustit! A jak to Lišák zamotal, tak to zase rozmotá do zdárného konce. Doopravdy doporučuji pro celou rodinu, ale v anglickém znění s vynikajícím dabingem G. Clooneyho a M. Streepové! Hlavně Clooney dodal své postavě něco navíc, vývoj jeho role sledujeme napjatě celý film, nelze nic než si užít tento animovaný snímek!

Hanebný pancharti (2009)

Pro mě nejlepší film roku 2009! Režisér Quentin Tarantino nám předložil velkolepé dílko ze své pracovny, které nás dovede do okupované mé oblíbené sladké Francie, samozřejmě během II. WW. Kultovní zážitek si odnese každý, protože každý si najde v tomto snímku své! Brutalita, krvavé přestřelky, osobní souboje, bezvadné dialogy, černý humor, Židi, fikce, zajímavé prostředí, krásné šarmantní francouzské dámy a především vynikající herecké výkony v sobě nese tento filmový snímek! Pan režisér opět nezklamal, typický příběh s velkou gradací v každé části! V některých chvílích jste přibití ke své židli a vyčkáváte, co se stane! Akčnost, napínavost a brutalita! Domény Hanebných panchartů! Brad Pitt a jeho pancharti jsou doopravdy pekelně hanební, určitě Vás pobaví a vychutnáte si trochu netradiční drama z II. WW!

Invictus: Neporažený (2009)

Po poznání dalšího snímku Clinta Eastwooda Invictus: Neporažený jsem byl opět nadšen... v hlavních rolích Matt Damon a Morgan Freeman, který vypráví pravdivý příběh Nelsona Mandely, o jeho snaze sjednotit novou Jižní Afriku po pádu apartheidu a nechce to udělat jinak, než vítězstvím na domácím mistrovství světa v rugby za pomoci kapitána týmu. Dokonale vystihuje napjatou atmosféru po převratu, okolo nového vedení státu a mezi jednotlivými komunitami. A k tomu ukáže, jak krásnou sportovní stránku rugby, tak všechny odrůdy vrcholové politiky, do kterých se M. Freeman dokonale vcítil. Další velkofilm a další veliká uznání pro Clinta Eastwooda! Nelze jinak než doporučit, protože oskarová nominace na nejlepší film a obsazení hlavní a vedlejší role nebylo náhodné!