Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Americká situační komedie ze světa mladých fyziků. Geniální seriál. Leonard Hofstadter ( Johnny Galecki ) a Sheldon Cooper ( Jim Parsons ) jsou mladí a úspěšní teoretičtí fyzikové, kteří spolu žijí v jednom bytě. Zajímají se o kvantovou mechaniku, teorii superstrun, sci-fi a fantasy. Jejich život se skládá z výpočtů nových vlastností elementárních částic. Kamarádí s dalšími dvěma vědci, Howardem ( Simon Helberg) - (chlípným konstruktérem) a Rajeshem ( Kunal Nayyar ) (plachým Indem). Zkrátka inteligentní humor, který nepochopí každý ( myslím blondýnky ne). V prvním díle do jejich života vtrhne Penny ( Kaley Cuoco ), přitažlivá blondýnka, Leonarda zaujme především tím, že je žena a hned se do ní zamiluje. / Viděné epizody z 1-8 série *184.dílů / Aktuálně: chystám se na 9.sezónu ( Hodnocení: 9/10 )

Mr. Bean (1990) (seriál)

Kdo by ho neznal největšího komika, co kdy svět viděl. Snad každou epizodu obdivuji a nevadí, že vybraný díl už jsem viděl, pořád je na co se dívat a čemu se smát. Mezi oblíbené scény patří např. jak Bean maluje - ( Nejdřív všechny předměty obalí nebo zakryje papírem od novin a pak do uprostřed místnosti dá plechovku s barvou, do které vloží velkou petardu a zapálí. ) nebo hraje golf ( Přijede na mini golf a vypůjčí si golfovou hůl a míček. Vytahuje se před klukem co je opodál a docela se trefuje. Ale jednou se netrefí a míček vylétne z hřiště, Bean chce míček vzít do ruky a vrátit na hřiště, jenže provozovatel se na něj podívá a namítavě kývá na něj, že se nesmí dotýkat míčku a tak začíná velký děj. Bean dá velkou ránu a míček se dostane na silnici a tak míček prožene po celém městě. Nakonec vyřízne kus trávníku na němž je míček a vrátí se na mini golf, kde dokončí šťouch do jamky a následně zapíše kolik měl úderů do kartičky.) Rowan Atkinson je prostě geniální komik nad komiky. / Viděné epizody *14.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnoocení: 10/10 )

Zlo mezi námi (2003)

Film, který mne fakt dostal... Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky. Erikovi je 16 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout, panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla? ( Hodnocení: 10/10 )

Forrest Gump (1994)

Tom Hanks dokazuje, že patří mezi nejlepší herce na světě a do každé role se umí výborně vžít. Rád se na Forrest Gumpa podívám, skvělé scény, příběh a navíc dost napětí a vtipných scén. Tento dobrosrdečný mentálně postižený mladík ve vrcholném filmu Roberta Zemeckise prochází v průběhu svého života nejzajímavějším údobím moderní americké historie, vyhrává Olympiády, bojuje ve Vietnamské válce... . A přestože jak sám říká není moc chytrý, ví co je to láska. Forrest Gump je prostě sympaťák, který dokazuje, že i relativně hloupý člověk může změnit svět, který je kolikrát ještě mnohem hloupější a podivnější. ( Hodnocení: 10/10 )

Griffinovi (1999) (seriál)

Drsný seriál, který na první pohled vypadá docela stejně jako Simpsonovi, spíš skoro stejně: ( co se týká počtu rodiny ). A navíc někdy až extrémně drsnými scénami, že jsem měl pocit, že sledují South Park.. Prostě to má od každého seriálu něco a nakonec dává najevo geniální seriál u kterého se zasmějete. Celá show je o příbězích Petera Griffina a jeho přátel. Peter je irsko-americký katolík. Je obézní, neinteligentní chlapík, který jen kouká na TV, nebo sedí v hospodě se svými sousedy. Jeho manželka Lois Griffin (za svobodna Pewterschmidt) je žena, která se stará o domácnost a dává lekce na piáno. Mají tři děti: dceru - Meg, která postrádá popularitu; hloupého a neinteligentního syna Chrise, který je v mnoha směrech jako jeho otec; a ročního syna Stewieho, který chce ovládnout svět a chce zabít svou matku. / Viděné epizody z 1-7 série *126.dílů / Aktuálně: chystám se na 8.sezónu ( Hodnocení: 9/10 )

Kobra 11 (1996) (seriál)

Jo, jo.. Tenhle nejdražší večerníček mám rád, bouračky, akce no co víc si přát před spaním. Rychlá auta a vždy nějaký ten zapeklitý případ.. / Viděné epizody z 1-13 série *194.dílů / Aktuálně: nechystám se již sledovat ( Hodnocení: 7/10 )

Přátelé (1994) (seriál)

Tak tady je mi fakt líto, že to má jen 10 sérií, je to sice svým způsobem hodně, ale díval bych se na to strašně rád dál. Příběhy jsou chytlavé, vtipné, romantické. Na tento seriál nikdy nezapomenu, kdo viděl všechny epizody jen potvrdí. Mezi moji nejoblíbenější postavu patří Joey ( Matt LeBlanc ) o vtipné scény sním není nouze, dále Chandler Bing ( Matthew Perry ), který tvoří nerozlučnou dvojku. A taky nemůžu zapomenout na Rachel Greenová ( Jennifer Aniston ) a Monica Gellerová ( Courteney Cox ) dvě půvabné ženy, co si přát víc. Legendární seriál s velikánským ohlasem a u mě se stal nejoblíbenější hraný seriál. / Viděné epizody z 1-10 série *236.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 )

Shrek (2001)

Nejlepší animovaný film, který byl zatím natočen. Shrek (Zlobr) a oslík tvoří nezapomenutelnou atmosféru, jenž nikdy nezapomenu. Dobrodružná, rodinná, animovaná, komedie, která pobaví děti i dospělé. Shrek je počítačem animovaný film z roku 2001 na motivy pohádkové knihy Shrek!, kterou v roce 1990 napsal William Steig. Film vznikl ve studiu DreamWorks Animation SKG a režiséry Andrew Adamsonem. Ve stejném roce byl zhotoven vyhrál jako vůbec první film Oscara v kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film. ( Hodnocení: 10/10 )

Simpsonovi (1989) (seriál)

Asi nejlepší seriál, který jsem obdivoval už od mala. Myslím, že lepší animák nebude sice v posledních sériích mírně klesá jeho kvalita. Ale ostatní animáky jako např. Futurama a Griffinovi jsou mu mírně v patách. Viděl jsem každou epizodu nejméně 10x a to už je dost stráveného času. Co epizoda to výborně promyšlený příběh. Prostě jednička mezi animovanými seriály, kterou těžko někdo překoná. Homer a Bart nemají chybu a nikdy mě neomrzí jejich vylomeniny. Sleduji pouze česky dabované verze, i když jsem pár dílů nedabovaných viděl, ale vykouřený hlas Marge mi zanechává mráz na zádech. / Viděné epizody z 1-24 série *530.dílů / Sleduji 25 sezónu 16*díl. ( Hodnocení: 10/10 )

Sedm (1995)

Velmi promyšlený horor.. Vraždy podle Bible... Napětí se dá krájet co víc chtít. Sedm smrtelných hříchů - Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. ( Hodnocení: 10/10 )