Cruella (2021)

"The thing is, I was born briliant, born bad and a little bit mad." Emma Stone si užívá každou minutu a je to vidět. Skvělé zahrané, výborná výprava (kostýmy fakt smekám a výborně nastíněn Londýn 70. let). Naprosto boží hudba a psi. Asi jediné, co bych trochu vytknula byla na můj vkus dost přepálená délka, mohlo to být klidně o takových dvacet minut kratší. Podle traileru to vypadalo jako, že to bude našlapaná jízda a skutečně to tak bylo. Sice na tom bylo trochu vidět, že se drží zpátky, protože je to přece jenom rodinný film, ale jinak absolutně nezklamalo. Stejně jako u většiny vilan origin si pak kladete otázku, a vy se jí divíte?

Dámský gambit (2020) (seriál)

Zhlédnuto pomalu jedním dechem. Ač šachy nejsou nic pro mě, tak takhle mě žádný seriál už pěknou dobu nechytnul. Já vůbec nemám, co bych vytknula. 5*

Kdo přežije (2000) (pořad)

Moje guilty pleasure, viděny všechny série a zatím mě to pořád hrozně baví. 5*

Le Mans '66 (2019)

Koho by napadlo, že film z prostředí automobilových závodů mě bude bavit? Skutečně ale tomu tak bylo. Skvěle a svižně natočené, tak, že těch 152 minut uteče jako voda a vy si skoro říkáte - to už je konec? Automobilové závody byly natočeny tak věrohodně, že jsem měla pocit, že se dívám na skutečný závod. Skvěle obsazené hlavní postavy, na duo Matt Damon a Christian Bale byla radost pohledět.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Po traileru jsem se hodně bála, ale mě to ve výsledku vůbec nezklamalo! Šílená a chaotická Harley to se svojí hyenou rozjede na kolečkových bruslích ve velkém barevném stylu a já se fakt bavila od začátku do konce. Mělo to tempo, mělo to spád, mělo to fajn soundtrack, mělo to skvělou Margot Robbie, mělo to slušný vedlejší cast (kromě policistky, ta mi tam moc nesedla), mělo to bobra v baletní sukýnce a ve výsledku, já snad fakt nemám co vytknout. 5*

Avengers: Endgame (2019)

"We are in the endgame now." Tak tomuhle se říká epické završení desetileté ságy od Marvelu. Možná, že to nebylo úplně dle mých představ, ale nedá se tomu upřít, že to byl prostě parádní tříhodinový konec Infinity sagy, se kterým se dokážu smířit. Jen co film začal, tak se hned vrhnul do akce a první půl hodina byla přesně taková, jak jsem si představovala. Ovšem pak film dost rázně dupnul na brzdu a následující cca hodina se nesla v dost pomalém tempu, tady si upřímně myslím, že to bylo až zbytečně dlouhé a skupina anonymních alkoholiků a Scotta zjišťujícího, co se vlastně stalo, by se dalo sestříhat a zkrátit, aby bylo víc času na závěrečnou akci. Nicméně, jakmile se tady to překlenulo, tak se film zase rozjel a šlo se opět do akce, ze které pak až do konce nepolevil. Musím přiznat, že se film vydal úplně jinou cestou, než jsem osobně předpokládala a tak mě docela překvapil (tady za to si dovolím poděkovat propagaci, která ven nepustila v podstatě vůbec nic z děje a velmi málo nových záběrů, takže děj filmu byl skutečně nečekaný). Zároveň ale zrovna tady v té části filmu mi přišlo nejvíc plot holes a nelogičností a ačkoliv vás v podstatě varují předtím, abyste v tom nehledali logiku, prostě jsem se tomu neubránila a i zpětně si stojím za tím, že některé akce byli prostě vrcholem absolutní nelogičnosti. Nicméně, ať už to bylo jakkoliv, dovedlo nás to do zdárného a uspokojivého konce jedné filmové etapy. Trochu mi tedy vadilo, co tvůrci v tomto díle provedli s Thorem a Hulkem. Asi největší překvapení pak pro mě bylo, že nezabili postavu, o které jsem si byla stoprocentně jistá, že umře a naopak zabili někoho, u koho jsem to absolutně nečekala. Moje největší stížnost však putuje ke Captain Marvel, která byla jednoznačně naprosto otřesná. Tohle universum bylo v přípravě deset let a chápu, že Captain Marvel bude důležitou postavou pro fázi 4, ale v tom případě nechápu, proč jí prvotně vůbec cpali sem, kde působila jako pěst na oko a nikdo nevěděl, kdo to vlastně je. Pokud jí chtěli zařadit do Infinity sagy, tak její film měli představit už dávno (třeba před rokem či dva) a dát lidem šanci film zhlédnout, ale když její sólovku dají do kin zhruba měsíc před Endgame, tak se musí počítat s tím, že spousta lidí jí napoprvé uvidí až v Endgame a zatímco ostatní měli deset let na to, aby si utvořili charaktery a někam se posunuli, Captain Marvel tam prostě vpadla a tvářila se, že je z nich vlastně nejlepší a nejsilnější a že zatímco ona to pořeší, ostatní hrdinové si můžou jít dát kafe - kdo vlastně seš a kdes teda celou tu dobu byla?? Jsem sice all for feminism, ale tohle mi přišlo až moc a dost mi to zkazilo dojem z filmu. Nicméně 5*

Bohemian Rhapsody (2018)

"You're a legend, Fred." "We are all legends." Bohemian Rhapsody je film stejně unikátní a jedinečný jako Freddie Mercury a Queeni. Není to takový ten klasický životopisný film, tady bylo soukromí skupiny na druhé koleji a šlo hlavně o oslavu té jedinečné muziky. Ač to tedy mnohdy vzali jako z rychlíku (např. zrod kapely), tak mě to tam nevadilo, protože minuty, které by byly věnované většímu rozebrání soukromí by byly minuty, kde bychom se obrali o tu hudbu. Díky bohu, že použili ty staré nahrávky a nenapadlo je ty písničky přezpívávat. Obsazení bylo brilantní. Ani bych neřekla, že Rami Malek hrál, já mu prostě všechno věřila. Palec nahoru i za skvěle zpracovaný zvuk, závěrečný mix písniček na Live Aid byl skvěle udělaný. Ta atmosféra byla tak autentická, že to na mě spíš než jako hraný film působilo jako koncert. Skutečně jsem místy absolutně zapomínala, že je to hraný film a že se nedívám na záznam koncertu. Marně hledám, co bych vytkla, ale nenapadá mě absolutně nic. Klobouk dolů.

Avengers: Infinity War (2018)

Infinity War je tak nadupaná hvězdným obsazením, že výsledek snad ani nemohl dopadnout špatně. Vůbec se to s váma nemazlí a hned vás to hodí do akce. Hlavní příběh je pak rozdělený do několika různých linek, ze které žádná nenudí. Všechny postavy jsou své a líbilo se mi, že si to dokázalo udržet atmosféru jejich sólovek. Snad jen z toho konce jsem byla mírně v šoku, čekala jsem nějakou velkou závěrečnou akci a uzavření, takže konec mě příliš nepotěšil.

Thor: Ragnarok (2017)

"Hey, man. I'm Korg. We're gonna get outta here. Wanna come?" Mišmaš naprosto absurdních hlášek a šílených scén, které dohromady tvoří jednu z nejzábavnějších marvelovek poslední doby. Soundtrackem a vtipy mi to nejvíc připomínalo Strážce. Největší překvapení pro mě byl Hulk, za ty dva roky ve vesmíru se nám nějak rozmluvil, chlapec. Následné scény s Brucem pak neměli chybu. Celkově ten film skvěle šlapal a jsem zvědavá, co bude dál. 5*

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

"There are two types of people in this world, those who dance and those who do not." Moje obavy, že to bude horší než jednička se nepotvrdili. Strážci Galaxie jsou pořád stejně skvělí. Postavy neztratily svůj vtip, naopak, třeba Drax perlí ještě víc než v prvním díle. Dvojka strážců má ale ještě něco navíc, co prvnímu dílu vyloženě chybělo - Baby Groota (level roztomilosti dosahuje do mezigalaktických výšin). Pobavíte se vlastně už od prvního okamžiku, kdy film začne velkou akcí (kterou ale vlastně ani nevidíme), až do konce, konkrétně až do potitulkových scén (kterých je tu víc než dost). Nejvtipnější kombo byl pro mě Drax a (šeredná) Mantis, zlato si ale ode mě odnáší Baby Groot a jeho snaha o nalezení číra. Příběh, který se tentokrát soustředí na rodinu, sice není úplně světoborný, ale ono to prostě nevadí. A soundtrack stále boží. 5*