Jsem číslo čtyři (2011)

Našlapaná akční / sci-fi podívaná, která překonala má očekávání i když jsem tušil, že to bude paráda. D.J. Caruso znovu dokazuje, že je skvělý režisér, a že se na hodnocení jiných nemá vždy dávat. První půlka je sice zbytečně zdlouhavá, ale závěrečná půl hodina to s přehledem dožene. Ideální stopáž, dobří herci (hlavně Teresa Palmer), výborná hudba a super efekty. Perfektní podívaná s otevřeným koncem a proto, hurá na pokračování.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

A je to tady. Konec. Po 10 letech končí jedna z nejlepších a nejziskovějších filmových sérií současnosti. Což dokazuje i hodnocení zde na ČSFD, kde se všechny díly drží nad hranicí 71%. Na závěrečný díl jsem se moc těšil a stejně jako všechny předchozí díly byl i tento skvělý. Ano, našly se tam chyby a nedokonalosti (např. po 19 letech), ale čert to vem, protože opravdoví fanoušci těchto filmů, to musí s přehledem přejít. A ti co tento film haní (dávají odpad či max. 2 hvězdy), nikdy nebyli a fanoušci této ságy, a proto by se na jejich názor neměl brát zřetel. Poslední dobrodružství o mladém čarodějovi začíná přesně tam, kde skončila první část (Voldemort otevřel hrob Brumbála a ukradl Bezovou hůlku). Od té chvíle má film opravdu rychlý spád a je nabitý vizuálními efekty a skvělým hudebním doprovodem až do samého konce. Závěrečná bitva mezi Harrym a Voldemortem a i samotné ničení Bradavické školy bylo opravdu fenomenální. Smrt a následné nahlédnutí do vzpomínek Severuse Snapa bylo zase velice dojemné. Samozřejmě nechyběla ani trocha humoru. Jen 3D bylo naprostou zbytečností, ale chápu, že jde prostě o prachy. Pro mě je tento film důstojným zakončením celé série a jsem upřímně rád, že tato filmová sága vznikla.

Hon na čarodějnice (2011)

Nicolas Cage nikdy nehrál vyloženě ve špatném filmu a jinak tomu není ani teď. Film se nese v historickém duchu a prvky fantasy,které se v něm objevují (hlavně na konci) mu dodávají jiný rozměr. Církev je přesvědčena, že za zkázu v podobě moru může údajná černá čarodějnice. A proto je vyslána skupina lidí na místo, kde jsou prováděny rituály vymítání ďábla. Nikdo však netuší, co je čarodějnice opravdu zač a jaké problémy je na cestě čekají. Velice povedený film, a proto musím dát i vyšší hodnocení.

Lidice (2011)

Na Lidice jsem se opravdu těšil a to už jen z toho důvodu, že filmy s tématikou o naší historii umíme točit. To by se ale nesměl takového očekávaného "velkofilmu" ujmout Nikolaev. I přes fakt, že se jedná o skutečnou událost a zřejmě i proto má film tak výborné hodnocení, jsem rekonstrukci této hrůzné události režisérovi neuvěřil. Celé to má 120 minut a z toho 90 minut je šílená natahovaná ze spoustou postav, které mají v příběhu minimální prostor k tomu, aby si je divák vryl do paměti, a pak při následné tragédii to s postavami "prožíval". Ve filmu bylo použito od všeho trochu, ale nic do detailů propracováno. Atentát na Heydricha byl hrozně laciný. Záběry na střelbu do lidí, následně jejich mrtvá těla, ale vůbec žádná krev? To už by střelba a následná tma byla věrohodnější, než tohle. Čekal jsem také daleko víc emotivních okamžiků z čehož jeden z nejemotivnějších byly závěrečné titulky. Lidice mě po filmové stránce opravdu zklamaly, ale i přes tento fakt, už jen za to, že snímek vznikl a za výbornou hudbu dávám 60%.

Saltová (2010)

Nadprůměrná akční podívaná o ruských špiónech, kteří mají zálusk na poškození Ameriky. Dobří herci, skvělá hudba, ideální stopáž. Opět již několikrát ohrané téma, ale když se to umí, tak proč ne. Film mě bavil, a proto si zaslouží 70%.

TRON: Legacy 3D (2010)

V tomto filmu nejde ani tak o samotný děj, ale spíš o audio-vizuální dokonalost. Není možné to popsat, je nutné to vidět. Fanouškům sci-fi, ale i těm, kteří chtějí vidět něco velkolepého, můžu jen doporučit ( postačí 2D verze, ale nejlépe v HD kvalitě).

Vřískot 4 (2011)

4. díl této již kultovní série se odehrává 11 let po posledních tragických událostech. Hlavní hrdinka Sidney Prescottová je autorkou nové knihy a přijíždí na svou poslední zastávku svého knižního turné do rodného městečka Woodsboro. Sidney se opět setkává s přáteli šerifem Daweym a jeho ženou Gale a pro nás novými postavami, sestřenicí Jill a tetou Kate. Události na sebe nenechají dlouho čekat a brzy dá o sobě vědět i vraždící maniak v masce ducha. Rozjíždí se smršť vražedných jatek. Kdo všechno musí zemřít než přijde řada na Sidney? Kdo je tentokrát vraždící maniak? Vše šlape jak má, délka filmu ideální, herci neokoukaní, kamera a střih perfektní a do poslední chvíle nevíte kdo je vrah. Wes Craven se vrátil v plné síle a dokázal natočit jeden z nejlepších dílů celé série.

Ďábel (2010)

Příklad toho, jak lze za poměrně malé peníze udělat film s tak silnou atmosférou. Jeden mrakodrap, z kterého někdo vyskočí a následně 5 náhodných lidí jedoucích výtahem v tomtéž mrakodrapu. Výtah se z nějakého neznámého důvodu zasekne a těch pár lidí ve výtahu začne být hodně nervozních, a pak z ničeho nic začnou umírat. Případ přebírá detektiv Bowden, který zrovna vyšetřuje u stejné budovy pád sebevraha. Dokáže přijít případu na kloub a zachránit zbylé lidi? Kdo nebo co je vrah? Hodně slušný horor.

Piraňa 3D (2010)

Tohle byl pro mě jeden z největších a naprosto nekontrolovatelných masakrů, které jsem kdy viděl. Totální úlet. WOW !!!

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Tento seriál je podle mě jeden z nejlepších sci-fi / mysteriozních seriálů současnosti. Od projektu, pod kterým je podepsaný J.J. Abrams se snad ani nedalo nic jiného očekávat. Hodnocení, který tento seriál tady má, je dle mého názoru pořád nízké, zasloužil by si takových 90%.