A-Team: Poslední mise (2010)

A-Team je nekontrolovatelná, neskutečně šílená a zábavná akční řezba s kvalitním hereckým obsazením. Nebyla chvíle, kdybych se nudil. Prostě úlet. 85%

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Proč jen tak nevypnout a nenechat se vtáhnou do kouzelného světa Narnie. Není třeba hledat chyby, ale jen se prostě dívat a snít. Tento díl je lepší než dvojka a proto dávám 70%

Nezastavitelný (2010)

Osvědčená dvojice Tony Scott a Denzel Washington se spolu s nováčkem (Chris Pine) na nás řítí s nekontrolovatelnou adrenalinovou jízdou. Ano, řeč je opět o "splašeném vlaku", což je velmi ohrané téma, ale pokud se řemesla ujme zkušený režisér (Scott), tak se pak z takového filmu z velkou pravděpodobností vyklube naprostá bomba. A přesně tohle nám bylo naservírováno. Délka filmu, ústřední dvojice, akční sekvence, napětí to všechno dohromady funguje na jedničku. Nezastavujeme, máme zpoždění !!!

Na doraz (2010)

Co k tomu napsat. Tento film si zaslouží nadprůměrné hodnocení, už jen z důvodu kvalitního obsazení. Jinak dost šílená jízda, kde je chvílemi i sranda, ale která mě však jako komedie docela zklamala. Ale jak říkám, silná dvojka + perfektní pes. 60%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Neobyčejný příběh jednoho neobyčejného člověka. Celý děj je velice emotivní a i přes hrozivě vypadající stopáž, jsem se u filmu opravdu ani chvíli nenudil. Hereckým výkonům není co vytknout a před digitálními efekty se dá jen smeknout. Jsem rád, že jsem se k filmu po tak dlouhé době dostal, neboť nevidět ho, by byla velká škoda.

Nezvratný osud 5 (2011)

Šílené, morbidní, napínavé, ale i "humorné", tak takové je páté pokračování série Nezvratný osud. Po slabším třetím a čtvrtém dílu je to obrovské překvapení. Film má dechberoucí rozjezd, výrazně propracovanější úmrtí a konec filmu je pro milovníky této série naprostou lahůdkou. Opravdový 3D zážitek !!!

Muži v naději (2011)

Na českou tvorbu poslední doby, je to nadprůměrný film s geniální hereckou dvojicí v čele (Macháček, Polívka). V kině jsme se všichni až neuvěřitelně řezali smíchy, a tak by to mělo u dobré komedie být. A obrovské plus za výbornou hudbu.

Zrození Planety opic (2011)

Nechci se opakovat, v tom jak jsem to nečekal, protože do kina jsem šel až po shlédnutí hodnocení a komentářů uživatelů, kde právě tyto slova zazněly. Dle mého názoru se tomuto filmu nedá vyloženě co vytknout. Je to naprostá pecka. Studio WETA (Pán prstenů, X-Men, Avatar, District 9, ...) opět posouvá hranici filmu a spolu s režisérem Rupertem Wyattem dokazují, jak kvalitní film se dá s rozpočtem 90 mil. $ stvořit. Určitě se jedná o nejlepší film, který kdy byl o Planetě opic natočen.

X-Men: První třída (2011)

Tohle byl opravdu mazec !!! Jako fanoušek X-Menů si dovolím konstatovat, že se jedná o nejlepší a nejpropracovanější díl celé série. Excelentní herci, perfektní střih, kamera, triky a naprosto skvělá hudba. Z kina jsem odcházel s úžasem ve tváři. Nejde jinak, než se těšit na pokračovaní.

Captain America: První Avenger (2011)

Obyčejný, ale přitom odvážný mladík z Brooklynu, který se stane Supervojákem, aby bojoval proti nepřátelům v období 2. světové války. Parádní blockbuster od Marvelu ve stylu Iron Man s excelentním hudebním doprovodem.