Prokletí (2008)

Solidní film s hororovými prvky a velice vydařeným koncem. 60%

Podivní (2010)

Naprostá lahůdka v tomto žánru. Městečko, které je zamořeno smrtícím virem, který žačne postupně napadat jeho obyvatelsto a hrstka odvážných, kteří se tomu snaží přijít na kloub a svádí přitom boj o vlastní přežití. Sice mockrát ohrané téma, ale když to někdo umí natočit a scénář má hlavu a patu, tak je to prostě jízda od začátku do konce. Pro mě solidních 70%.

Černá labuť (2010)

Naprosto pohlcující a deprimující dílo, které sleduje cestu ambiciózní baletky Niny (Natalie Portman) za její zatím největší rolí v jejím životě. Dostane se jí možnost od uměleckého šéfa baletu (Vincent Cassel) ztvárnit hlavní tanečnici v nově pojátém Labutím jezeře, ale podmínkou je dokazát se vžít do role Bílé a i Černé labutě. Nina je proto rozhodnuta udělat všechno proto, aby byla dokonalá a nemohla tak příjít o roli na kterou má zálusk i její konkurentka Lily (Mila Kunis). Film s úžasně gradujícím dějem, ve kterém se dívák vžije do role hlavní představitelky i jejího nejtemnějšího já. Jaká je cena za dokonalost? Kam až je jedinec schopen zajít, aby dosáhnul svého cíle? Dokonalý film ,dokonalá hudba, perfektní herecké výkony v čele s dokonalou a půvabnou Natalií Partman. Naprosto zasloužené nominace na Oskara.

Muž ve stínu (2010)

Spisovatel (Ewan McGregor) z důvodu velké finanční rentability přijímá zakázku na doplnění a přepracování pamětí bývalého britského předsedy vlády (Pierce Brosnan). Druh filmu, kde se pracuje s napětím, založeným na konspiračních teoriích. Poselství, zašifrované v původním rukopisu. A uplný konec, no to je mazec. Prostě skvelý politický thriller.

Predátoři (2010)

Po nevydařené sérii AvsP jsem se na nové Predátory dost těšil a ono to vyšlo. Nápad vybrat náhodné jedince a unést je na neznámé místo, kde smrt číhá na každém kroku je výborný. Film ale dostal po držce ve chvíli, kdy se objevil Laurence Fishburne, který mi tam prostě nesedl. Jinak finále byla prostě bomba. 70%

Zelená zóna (2010)

Nadprůměrný snímek s vynikajícím Mattem Damonem, který poukazuje na válku v Iráku a mocenské vlivy, které za každou cenu chtěly svrhnout Saddámovu krutovládu. Úkolem velitele armády (Damon) a jeho týmu je pátrat po zbraních hromadného ničení, ale postupně se ukazuje, že něco není v pořádku. Z filmu je jasně vidět problematika těchto států, mentalita jejich obyvatel a i to, že ani žádná změna režimu to nezmění. Šílenci, fanatici, teroristé byli, jsou a budou a žádná země tomu nezabrání.

Černá smrt (2010)

Nejsem nějaký velký fanoušek historických filmů a hodně mezi nimi vybírám. U tohoto filmu mě zaujal hlavně herec Sean Bean, který je zárukou dobrého filmu, samotný děj o dýmějovém moru a z velké části i hodnocení, které se pořád drží poměrně vysoko. Z tohoto filmu mám opravdu silný zážitek. Je skvělý, šokující, ale i hrůzu nahánějící.

Občanský průkaz (2010)

Upřímně jsem váhal, jestli tento film vůbec shlédnout (a to rovnou v kině), protože opravdu drtivá většina českých filmů natočených v posledních letech nestojí ani za zmíňku. Ale nedalo mi to, neboť vím, že filmy s touto tématikou nám prostě jdou. Naprosto věrohodně vyobrazují danou dobu, hrají v nich skvělí herci a točí je naši nejlepší režiseři. A dopadlo to tak, že jsem z kina odcházel naprosto nadšený a to i přes dlouhou stopáž, které jsem se obával. Díky za tento film a moc si přeji, aby tak kvalitních filmů ještě pár vzniklo.

Zelený sršeň (2011)

Strhující, vtipný, nadupaný akčními scénami a to vše pouze ve verzi 2D. Byl jsem naprosto uchvácen a z kina odcházel maximálně nadšený a spokojený. Krasný rozjezd v novém roce.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Tento díl je úplně jiný než ty ostatní a to už jen z toho důvodu, že se kompletně odehrává mimo Bradavice. Harry, Ron a Hermiona se vydávají na dlouhou cestu, jejímž cílem je zničení viteálů a tím zrušení Voldemortovy nesmrtelnosti. Mezitím se Voldemort a jeho stoupenci snaží Harryho za každou cenu najít. Svět kouzelníků se stává nebezpečným místem. Finální válka mezi dobrem a zlem je tu. Podle mě, jeden z nejlepších filmů roku, jen škoda toho rozdělení na 2 části.