Pretty Woman (1990)

Čistá komediální romantika se skvělou Julií a Richardem, kteří se opravdu snad zamilovaly. Není divu že je to tak oblíbený film. Možná to 5* trošku přepálím, ale řekl bych že si to zaslouží.

Pelíšky (1999)

Nesmrtelná česká komedie a tragikomedie, která již neodvratně patří mezi nejsledovanější a nejlepší české filmy na Vánoce. Kadence vtipů v první polovině filmu je dokonalá. Pak to jde mírně dolů.

Nebojsa (1988)

Asi bych měl vyjít do světa a naučit se nebát se ničeho. Opravdu pohodová pohádka na štědrý večer.

Grinch (2000)

"A Nezapomeň na Grinche. Já vím že je zlý, chlupatý a smrdí. Ale ... " Grinch je trochu jako já. Ale já jsem hodný, takže máme každej jinej pohled na svět. Ovšem lidé z Kdovic jsou víc než otravní. Masky jsou doslova "vánoční" a tak těch pozitiv nezbylo mnoho. Já bych vyzdvihl hlavně výpravu. A samozřejmě Jima.

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Tohle je opravdu number one na Štědrý den dopoledne. Příjemná odlehčená atmosféra doplněná o hravé texty naší nejlepší hudební dvojice uplynulých let. Dělání, dělání! :)

Nedotknutelní (2011)

Jestli je na tomhle filmu něco dokonalejšího než film samotný, pak to musí být muzika. Ta je prostě bezkonkurenční a je to naprostá bomba. Týpek z ghetta co dostane vysněný job a začne si užívat života. Paráda!

Prázdniny (2006)

Za mě jeden z tech míň zdařilých Vánočních filmů. Nebyl jsem nijak unesenej hlavně výběrem herců. Cameronka i Kate by se ještě dali překousnout, ale Jack Black a Jude Law byli podle mě střeli vedle. Děj mě taky nenadchl, zejména svým zpracováním. Není divu, že jsem chvíli podřimoval.

Santa Claus (1994)

Vánoční film, který by asi nikdo neměl vynechat. Navodí vánoční atmosféru dokonale. Ovšem to je tak celé. Film je na jedno použití a není ničím výjimečným. Prostě klasická rodinná blablamina.

Santa je úchyl! (2003)

"Píchej mě Santo." Aneb když Lorelai konečně ukáže co v ní je. Teda neukáže nic a to je kurňa škoda. V tomhle rádoby vánočně naladěném filmu by rozhodně neškodilo ubrat na sprosté mluvě. Dost mě to v první půl hodině odrazovalo. Ale jinak to bylo dostatečně odpočinkové.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Jsem neskutečně rád, že se SW konečně vydalo jiným směrem. Opravdu to potřebovalo. Rogue One je tím filmem, který dodá něco navíc opravdovým fandům původní ságy. Pro fanoušky, které se nechali stáhnout teprve trojkou, musí být velice zklamání. Za mě obrovský úspěch, velká nadšenost a klid v srdci. Zejména s výběrem herců jsem spokojen. Co mě možná trochu vyděsilo byla scéna, kde se odehrává jakýsi atentát na vozidlo trooperů. Chování povstalců bylo děsivě podobné chování teroristů.