Kazatel Kalašnikov (2011)

Sycak z Ameriky prijel do Afriky rozbijet krestanskym fundamentalistum auta, aby pak mohl sam odvazet bandu decek v jeepu po indicku (po dvaceti).

Putování s dinosaury - Balada o Alosaurovi (2000) (TV film)

Trochu nepresvedcive nahlednuti do zivota pra-jesterky v prokladane animaci s video zabery chude savany. Dodatecne komentare paleontologu, ale pridavaji na duveryhodnosti.

Btooom! (2012) (seriál)

Hra na moralku snazici se odpalit selsky rozum.

Byl jsem při tom (1979)

Nepresvedcive. Ale kdyby se autor odvazil poukazat naopak primo na praktiku dosazeni lehce ovladatelneho jelimana na vudci pozici mocnymi loutkari, uz by to nebyla komedie. (i kdyz se mi vybavilo par wtf hlasek typu "ryba a clovek muzou zit v miru":)

Usagi Drop (2011) (seriál)

Roztomiloucke az se mi to skoro protivilo.

R.O.D - Read or Die (2001)

Vzacne knihy se musi pred zlymi ctenari chranit, a proto vznikla knihomolska tajna sluzba sbirajici vsude po svete kouzelne svitky a dalsi pergameny. Jenze, banda mystiku a silenych vynalezcu vedena pomatenym basnikem si chce taky "pocist" ...

Sněhurka a lovec (2012)

Jakoby nestacilo pokazit cely dojem z pohadky vydavanim Kristen za nejkrasnejsi, musel jeste reziser (mozna se jen slepe drzici scenare) se svym "beckovym" stabem amateru (mozna ty $-zrouty jen neukociroval) divaka otravit svymi nezralymi plody. Zvuk nevyrazny. Nevystizny strih, diky kteremu je dokreslovani nevyrceneho uplne zpackane a pokusy trikaru o vyvolani spravne atmosfery pak nemuzou fungovat. Kamera obcas jak pujcena z obycejneho televizniho studia. Vrcholem byla pro me dva dny v prikope cihajici parta trpasliku s krumpaci vedena druidem?, aby mohli s pytlama pres hlavu prepadnout Snehurku a lovce, ktery z nejakeho utajeneho (vystrihnuteho?) duvodu nosi sebou hned 3 sekery (prilezitosti na hod bylo dost).

Grappler Baki (2001) (seriál)

Aby mohl 13-ti lety zapasnik, zvladajici najednou 37 ozbrojenych gangsteru, vyzvat sveho otce, musi nejdriv potrenovat skoky z utesu po hlave a porazit zmutovanou gorilu i jine karikaturovane lidske zrudicky. I kdyz je to jen porad stejna tupa mlaticka mezi horama svalu, snazi se nam doprovodne postavy namluvit jakouto vsemoznou techniku a um jsme prave nevideli.

Šidžó saikjó no deši Ken'iči - Jami no šúgeki (2012) (série)

Kenichi po "napraveni" nejsilnejsiho delikventa v oblasti musi celit utokum ucedniku z dojo znepratelenych s Ryozanpaku a do boje se zapoji i mistri. Dej je instantne epizodicky s jen extrahovanymi charaktery postav z puvodni serie.

Kidó senši gundam SEED (2002) (seriál)

Geneticky nainzenyrovani Coordinatori vyhnani do vesmirnych prumyslovych kolonii bojuji proti Naturalnim pozemstanum za nezavislost, pricemz obe strany jsou pripraveny se nezastavit pred nicim. Pozadi konfliktu fajn, ale dojem mi kazi moje neoblibene mecha tema (super zbrane a brneni, ktere se da ovladat jenom lidskym pilotem vevnitr a nejde pouzit nikde jinde), prehnane vyobrazovani udivu nad cinny (ne)pratel a hromada nesmyslnych detailnich technickych informaci ci armadnich povelu na efekt.